Přejít k hlavnímu obsahu

Legendární herečka Daniela Kolářová: Rozvedla se kvůli Stropnickému, nakonec si ale znovu vzala svého osudového muže

Info ikona
Daniela Kolářová

Na svém kontě má Daniela Kolářová (76) nespočet skvělých filmů a jejímu kouzlu podlehlo platonicky mnoho pánů. S hereckým kolegou Martinem Stropnickým (66) prožila bláznivou a intenzivní lásku. Osudovým mužem však byl úplně někdo jiný a herečka svému vyvolenému řekla před oltářem dokonce dvakrát ‚‚ano”.

Během své dlouhé a stále aktivní kariéry byla Daniela neustále spojována s Jaromírem Hanzlíkem (75). Herečtí kolegové si na place výborně sedli a kdykoliv ve filmu či seriálu hráli partnery, fungovala mezi nimi skvělá chemie. 

Rozuměli si i v hádkách

Všichni si tak mysleli, že musí být milenci i ve skutečnosti, ale oba to vždy vyvraceli. ‚‚Bylo to strašně zvláštní. My jsme si rozuměli, i když jsme se hádali – o věc, kterou jsme zkoušeli, o figury, o situace. Kolikrát jsme každý vymysleli svoji verzi, se kterou jsme pak přišli na zkoušku do divadla a kterou jsme nabízeli režisérovi,” prozradila Daniela pro Radiožurnál s tím, že mezi sebou s Hanzlíkem nesoutěžili, kdo bude v roli více vyčnívat, a to byl recept, proč to skvěle klapalo. Navíc hereččino srdce už dávno bilo jen pro jediného muže.

Rozvod kvůli ročnímu vztahu

Osudem se Kolářové stal režisér Jiří Ornest (†70), s nímž se poznala na DAMU a postupně přátelství přerostlo ve velkou lásku. Vzali se po devíti letech vztahu, ale manželství čekala náročná zkouška. Daniela vzplanula vášní k mladšímu kolegovi Martinu Stropnickému (66) a problém byl na světě. Ač se jednalo pouze o rok trvající vztah, oba herci se kvůli němu rozvedli! Absolutně jsem si nedělala žádné iluze, že by nám to vydrželo,” prozradila Kolářová deníku Blesk s tím, že věci se zkrátka vyvinuly jiným směrem. ‚‚Já si ale ani omylem nemyslela, že by nám to s Martinem vyšlo na sto procent,“ dodala herečka, které odloučení od manžela prospělo.

Kordula Stropnická to jako celebrita schytává ze všech stran. Fanoušci běsní a vinu dávají Žilkové

svetzeny.cz

Podruhé manželství vyšlo, ale zasáhla nemoc

Znovu se začala s Ornestem scházet a pracovat na svém vztahu. „Vzájemně jsme si museli všechno srovnat, pak jsme se k sobě začali postupně vracet,“ přiznala Daniela s tím, že podruhé skončila s Jiřím před oltářem po čtyřech letech chození. Nikdy pak už v manželství nehazardovala a svého partnera si vážila a byli spolu šťastni i se dvěma syny. Bohužel do idylického manželství zasáhla nemoc. Ornest začal mít problémy se srdcem a musela mu být operována srdeční chlopeň. Během operace se uvolnila krevní sraženina a lékaři bojovali o jeho život. Režiséra zachránili, ale mělo to fatální následky. Učil se znovu chodit a mluvit. Zemřel v roce 2017 na následky karcinomu močového měchýře.

Daniela Kolářová na letošním festivalu v Karlových Varech

Info ikona
Daniela Kolářová Vary

Daniela, která zítra oslaví narozeniny, je stále obsazovanou herečkou a letos byla hvězdou karlovarského festivalu. Na filmovém svátku roku převzala ocenění - Cenu prezidenta festivalu. Kolářová vypadala skvěle, jako by právě přiletěla z Hollywoodu a právem je legendou našeho stříbrného plátna. 


 

Zdroj článku