Přejít k hlavnímu obsahu

Prokletí očí: Člověka s rysem sanpaku prý potká tragický osud. Mezi nimi byli i Carol Lombard či Elvis Presley. Máte je také?

Říká se, že oči typu sanpaku nosí velkou smůlu a jejich nositele čeká tragický osud. Tento charakteristický typ očí měl například Elvis Presley, který zemřel předčasně na srdeční infarkt, Carol Lomabard, která zahynula při leteckém neštěstí nebo třeba princezna Diana, která zemřela při autonehodě. Čím se tyto oči vlastně vyznačují?

Info ikona
Sanpaku

Tři bělma

Slovo sanpaku pochází z japonštiny a znamená doslova „tři bělma“. V praxi to znamená, že můžete vidět něčí bělmo nejen po stranách duhovky, ale i nad ní či pod ní. Za normálních okolností jde o vcelku nevýraznou záležitost, nad kterou nikdo nepřemýšlí, ale podle jedné japonské pověry může být právě tento typ očí předzvěstí tragického osudu. Tato pověra se dostala na západ během 60. let minulého století, kdy japonský autor a zakladatel makrobiotické stravy George Osawa začal podle očí předpovídat smrt slavných amerických postav. A nutno říct, že u Marilyn Monroe nebo třeba Johna F. Kennedyho mu to doopravdy vyšlo. Od té doby začali lidé spekulovat o spojení očí sanpaku s vlastním osudem. Osawa dokonce publikoval knihu s názvem: Všichni jste sanpaku. „Po tisíce let si lidé z Dálného východu hleděli do očí hledajíce známky tohoto obávaného stavu. Jakákoliv známka sanpaku znamenala, že celý systém člověka, fyzický, fyziologický a duchovní byl v nerovnováze. Dopustil se hříchů proti vesmíru, a proto byl nemocný, nešťastný, šílený nebo jak by to pojmenoval Západ, náchylný k nehodám. Sanpaku je varováním, znamením přírody, že život člověka je ohrožen časným a tragickým koncem,“ tvrdí Oshawa.

Mohlo by se vám líbit

Spřízněné duše aneb náhodná setkání neexistují. Odhalte, zda jste připraveni setkat se s někým osudovým

Hledáte toho pravého člověka a ten stále ne a ne přijít? Pak musíte vydržet, ten pravý dorazí v tu samou chvíli, kdy je vám to souzeno. Co jasně ukazuje na to, že jste již připraveni se setkat se svou láskou?
svetzeny.cz
Info ikona
Sanpaku

Jin nebo jang?

Oshawa dále tvrdí, že lze rozlišovat dva typy očí sanpaku. Pokud máte bělmo viditelné pod duhovkou, řadíte se k typu „jin“. Tento typ očí se pojí se závislostmi na návykových látkách a nebezpečnými situacemi v životě. Pokud máte bělmo viditelné nad duhovkou, řadíte se k typu „jang“. Největší nebezpečí se pak prý ukrývá ve vaší mysli. Lidé s tímto typem očí mají údajně sklon k násilí, výbuchům vzteku a psychopatii. Oshawa však dodává, že lze tragickému osudu předejít dodržováním makrobiotické diety s důrazem na hnědou rýži a sójové boby. Sanpaku oči totiž vnímá jako „nebezpečné“, protože předpokládá, že jde o známku emocionální nebo fyzické nerovnováhy, která bývá spojována s depresí nebo sklonem k násilí. Ostatně oči sanpaku měl například i Adolf Hitler. Jelikož viditelné bělmo pod duhovkou bývá často esteticky nežádoucím jevem, v moderní medicíně se neléčí makrobiotickou dietou, nýbrž plastickou operací nebo nápravou hormonální nerovnováhy.

Mohlo by se vám líbit

Horoskop: Nešťastný týden začíná pro dvě znamení zvěrokruhu. Raci, smůla se vám bude lepit na paty

Zatímco většina znamení zvěrokruhu může skončit červenec uvolněně, pozice hvězd pro dvě znamení zvěrokruhu bohužel způsobí, že konec měsíce bude trochu hrbolatý.
svetzeny.cz
Zobrazit příspěvek na Instagramu

Slavní nositelé očí sanpaku

Zůstává faktem, že skutečně mnoho slavných osobností s tímto typem očí zemřelo tragicky. Patří mezi ně například Michael Jackson, který zemřel ve věku 50 let na srdeční selhání v důsledku špatně předepsaných léků, princezna Diana, která zemřela ve věku 36 let při tragické autonehodě, Brittany Murphy, která zemřela ve věku 32 let na zástavu srdce z dosud nezcela vyjasněných příčin, Marilyn Monroe, která zemřela ve věku 36 let v důsledku údajné sebevraždy, Abraham Lincoln, který byl ve věku 56 let zavražděn nebo třeba John F. Kennedy, který se ve věku 46 let stal obětí atentátu.

Zdroj: Listal

Doporučená videa z partnerského webu z Lifee.cz: Tvoříme S Lifee Valentýnská Nádoba Na Svíčku