Přejít k hlavnímu obsahu

To je rychlost. Kate a William mění svoje tituly. Změny proběhly už i na sociálních sítích

Po zprávě o smrti královny Alžběty a o tom, že se král Charles stal panovníkem, přidali princ William a Kate své nové tituly na Twitter a Instagram. Princ William a Kate Middleton si mění na sociálních médiích tituly na vévodu a vévodkyni z Cornwallu.

Princ William a Kate Middleton po zprávě o smrti královny Alžběty přijímají nové tituly

Krátce poté, co Buckinghamský palác ve čtvrtek oznámil, že královna (96) zemřela na zámku Balmoral ve Skotsku, byly oficiální účty @KensingtonRoyal na Twitteru a Instagramu aktualizovány jako účty patřící „vévodovi a vévodkyni z Cornwallu a Cambridge“. Vévoda z Cornwallu je tradičně držen nejstarším synem vládnoucího britského panovníka, přičemž jeho manželka přebírá titul vévodkyně.

Princ William a Kate byli známí pod tituly vévoda a vévodkyně z Cambridge. Tituly jim udělila v dubnový svatební den v roce 2011 královna, Williamova babička.

Kate Middleton jako jediná nedorazila za královnou v jejích posledních chvílích. Jako důvod uvedla své děti

Nejdéle sloužící panovnice Spojeného království a britský maják stability, královna Alžběta II., dnes zemřela ve věku 96 poté, co vládla 70 let. Královská rodina přispěchala k jejímu lůžku, aby jí byla nablízku poté, co Buckinghamský palác oznámil zhoršující se zdravotní stav. Vévodkyně z Cambridge se však ke svému manželovi princi Williamovi na cestu na sever do zámku Balmoral, královnina letního útočiště ve Skotsku, nepřipojila.
svetzeny.cz

Čeká je ještě jedna změna

Očekává se, že pár zdědí také tituly princ a princezna z Walesu. Král Charles, který držel titul prince z Walesu až do čtvrteční královniny smrti, také dříve držel tituly vévoda z Cornwallu a vévoda z Rothesay, který se používal ve Skotsku.

Princ William a Kate nedávno navštívili Wales se svými dvěma nejstaršími dětmi, princem Georgem a princeznou Charlotte, v červnu v rámci královnina platinového jubilejního víkendu.

 

Poslední příspěvek královny Alžběty: Svojí funkci vykonávala do poslední chvíle. “Je to pravá královna” píší fanoušci

Dnešní podvečer se pro fanoušky královské rodiny zapsal černým písmem. Královna dnes odpoledne zemřela v míru v Balmoralu, stojí u černobílé fotografie zveřejněné na sociálních sítích.
svetzeny.cz

Titul prince z Walesu se obvykle uděluje zjevnému mužskému dědici. Edward VIII. držel titul po většinu svého života, než nastoupil na trůn (a během několika měsíců se ho vzdal).

Charles měl titul pouhých devět let

Titul prince z Walesu však po smrti jeho babičky okamžitě nepřejde na Williama: musí mu ho dát panovník. Sám král Charles obdržel titul prince z Walesu v pouhých 9 letech od své matky. V investituře na zámku Caernarvon v roce 1969 královna Alžběta formálně korunovala Charlese jako prince z Walesu.

Zesnulá matka prince Williama, princezna Diana , dříve držela titul princezny z Walesu poté, co se v roce 1981 provdala za současného krále Charlese. (Ti dva se rozvedli v roce 1996 a ona zemřela při autonehodě následujícího roku.)

Zdroj článku