Přejít k hlavnímu obsahu

Královská rodina zažívá nečekané drama! Začíná policejní vyšetřování prince Charlese

Info ikona
princ Charles

Nadace prince Charlese spolupracuje s Metropolitní policií po zprávách, že vyznamenání a britské občanství bylo požadováno jménem saúdského obchodníka výměnou za finanční dary.

Charitativní organizace prince Charlese čelí těžkým otázkám uprostřed probíhajícího vyšetřování při obvinění z vyplácení peněz za vyznamenání. Metropolitní policie ve středu oznámila, že detektivové zahájili vyšetřování po obvinění, že dary charitativní organizaci byly poskytnuty na zajištění oficiálních vyznamenání a britského občanství pro saúdského podnikatele.

Šok a začínající vyšetřování

Princovou nadací otřásla obvinění, která se poprvé objevila v novinách loni v září. Charita, jejíž pobočku začátkem tohoto měsíce navštívili Charles, Camilla, vévodkyně z Cornwallu a Kate Middletonová, s vyšetřováním spolupracuje.

Zatím nebyl nikdo zatčen, uvedl Scotland Yard v prohlášení. Mluvčí Princovy Nadace řekl: "Bylo by nevhodné komentovat probíhající vyšetřování."

 

Vyšetřování se zabývá obviněními z trestných činů podle „zákona o vyznamenání (prevence zneužívání) z roku 1925,“ uvedl Scotland Yard.

Takto zní obvinění

"Rozhodnutí následuje po vyhodnocení dopisu ze září 2021. Týkalo se zpráv médií, podle nichž byly učiněny nabídky pomoci s cílem zajistit vyznamenání a občanství pro saúdského státního příslušníka," pokračovalo prohlášení. „Zvláštní vyšetřovací tým provedl proces zahájení, který zahrnoval kontaktování osob, o nichž se předpokládá, že mají relevantní informace.

Je v tom princ Charles nevinně?

 

Ve středu Charlesův úřad zopakoval své prohlášení ze září a řekl: "Princ z Walesu neměl žádné informace o údajné nabídce vyznamenání nebo britského občanství na základě daru jeho charitativním organizacím."

V září se ukázalo, že Princova nadace zahájila vlastní vyšetřování. The Sunday Times  a  The Mail on Sunday uvedly obvinění, že výkonný ředitel nadace Michael Fawcett pomohl podpořit kampaň za oficiální vyznamenání saúdskoarabského podnikatele Mahfouze Marei Mubaraka bin Mahfouze.

Fawcett zmizel jako pára nad hrncem

V listopadu Fawcett, který byl kdysi jedním z Charlesových nejbližších pomocníků, povýšil z královnina lokaje na princova komorníka a nakonec vedl charitu, rezignoval na svůj post uprostřed probíhajícího vyšetřování.

Newsletter

Svet Zeny logo

Odebírejte náš NEWSLETTER

Váš e-mail

Na váš e-mail jsme odeslali odkaz pro potvrzení odběru novinek.