Přejít k hlavnímu obsahu

Největší skandály britské královské rodiny: Páska s hákovým křížem nebo románek s ženatým mužem

Skandály se nevyhýbají ani britské královské rodině. Pojďme si připomenout ty největší z nich. V minulosti přední stránky bulvárních novin plnila například fotografie prince Harryho s páskou s hákovým křížem na ruce či lízání nohou vévodkyně Sarah.

Románek princezny Margaret s ženatým mužem

O jeden z největších skandálů britské královské rodiny se postarala princezna Margaret, když si začala s ženatým mužem, Peterem Townsendem. Ten se do ní zamiloval natolik, že se roku 1952 rozvedl, a následně požádal Margaret o ruku. Bouřlivý románek ale nikdy ve vážný vztah nepřerostl, pár se nakonec rozešel a ze svatby logicky sešlo. V roce 1960 si princezna Margaret vzala jiného, britského fotografa Anthonyho Armstronga Jonese. Manželství jim ale nevydrželo, jako důvod se uvádí vzájemná nevěra.

Mohlo by se vám líbit

Korunovace Karla III.: Vše, co potřebujete vědět o této vyjímečné události

V sobotu 6. května se uskuteční velkolepá korunovace nového krále Velké Británie. V nových rolích poprvé uvidíme krále Karla III. a královnu Camillu. Příznivci královské rodiny si možná všimli, že poprvé byla Camilla označena královnou právě na oficiální ručně malované pozvánce ke korunovační oslavě. Stejnou pozvánku pak dostalo na 2000 hostů, šperky i koruna jsou již připraveny, nový portrét v modravých barvách nafocený... prostě už se to blíží!
svetzeny.cz

Lízání nohou vévodkyně Sarah

Sarah Margaret Ferguson je dnes už bývalou manželkou prince Andrewa. K rozpadu jejich manželství přispěla i aféra, kdy byla vévodkyně vyfotografována, jak milionář John Bryan u bazénu líbá nohy. Další kompromitující fotografie zachytili, jak si spolu užívají vodních hrátek v bazénu a líbají se. Na jedné fotografii je při vášnivém líbání dokonce sleduje i dvouletá princezna Eugenie. Nedlouho poté oznámil princ Andrew a vévodkyně Sarah, že žijí v odloučení. To už ale nedovedlo napravit napáchanou škodu a ostudu. V roce 1996 se nakonec princ Andrew a Sarah Ferguson rozvedli.

Páska s hákovým křížem

Fotka prince Harryho z bujarého večírku, na které má na paži pásku s hákovým křížem, obletěla v roce 2005 celý svět a vyvolala značné pohoršení nejenom britské veřejnosti. Princ Harry si následně nasypal popel na hlavu a omluvil se. „Je mi velmi líto, pokud jsem tím někoho urazil nebo zostudil. Byl to špatný výběr kostýmu a omlouvám se," uvedl tehdy ve svém prohlášení. Tím ale tato aféra neskončila, ožila znovu v roce 2012, kdy na internetu začaly kolovat fotografie zachycující nahého prince Harryho hrajícího kulečník.

Princ Andrew a žaloba kvůli sexuálnímu zneužívání

V roce 2019 se princ Andrew ocitl v centru skandálu, který se týkal sexuálního delikventa, Jeffreyho Epsteina. Jedna z jeho obětí, Virginia Giuffre, tvrdila, že mezi lety 1999 a 2002 byla třikrát donucena k tomu, aby měla s princem sex. Princ Andrew toto tvrzení rozporoval. Celá věc se dostala až k soudu. Nakonec bylo dosaženo mimosoudní dohody. „Princ Andrew nikdy nechtěl pošpinit osobnost paní Giuffre a připouští, že trpěla jak coby uznaná oběť zneužívání i jako důsledek nespravedlivých veřejných útoků,“ stojí v soudním dokumentu. Součástí vyrovnání je i nespecifikovaná částka, která připadne nadaci Giuffre, která se snaží podporovat oběti sexuálního násilí.

Zobrazit příspěvek na Instagramu
Mohlo by se vám líbit

Členové britské královské rodiny jako opačné pohlaví: Meghan Markle by byla ještě krásnější, z prince Harryho by se stala půvabná zrzka

Jak by vypadali členové britské královské rodiny jako opačné pohlaví? Kupodivu by to většině z nich velmi slušelo. Meghan Markle by byla snad ještě krásnější a z prince Harryho by se stala půvabná zrzka. Podívejte se na jejich proměnu.
svetzeny.cz

Odchod prince Harryho a Meghan Markle z královské rodiny

Asi nejčerstvějším obřím skandálem je určitě odchod prince Harryho a Meghan Markle z královské rodiny, který byl pro mnohé překvapením. Nastal totiž dva roky poté, co si pár nechal vystrojit honosnou královskou veselku. Bulvární tisk už před odchodem páru spekuloval o tom, že vztah Meghan Markle k některým ostatním členům britské královské rodiny není ideální, což se postupem času potvrdilo. V roce 2020 pár oficiálně oznámil odchod, to však nebyl konec aféry. Největší poprask asi způsobilo interview Meghan a Harryho v americké talkshow Oprah Winfrey, kde se pár svěřil s naprosto šokujícími detaily z jejich života uvnitř královské rodiny. Harry a Meghan v rozhovoru tvrdili, že se tajně vzali na zahradě už tři dny před oficiální královskou svatbou. Další kontroverze se týkala jejich syna Archieho. Pár v rozhovoru prohlásil, že je urazily dohady o tom, jakou barvu kůže bude malý Archie mít, až se narodí.

Zdroj článku
Doporučená videa z partnerského webu z Lifee.cz: Tvoříme s Lifee Svatební pompon