Přejít k hlavnímu obsahu

Největší skandály britské královské rodiny: Páska s hákovým křížem nebo románek s ženatým mužem

Info ikona
britská královská rodina

Skandály se nevyhýbají ani britské královské rodině. Pojďme si připomenout ty největší z nich. V minulosti přední stránky bulvárních novin plnila například fotografie prince Harryho s páskou s hákovým křížem na ruce či lízání nohou vévodkyně Sarah.

Románek princezny Margaret s ženatým mužem

O jeden z největších skandálů britské královské rodiny se postarala princezna Margaret, když si začala s ženatým mužem, Peterem Townsendem. Ten se do ní zamiloval natolik, že se roku 1952 rozvedl, a následně požádal Margaret o ruku. Bouřlivý románek ale nikdy ve vážný vztah nepřerostl, pár se nakonec rozešel a ze svatby logicky sešlo. V roce 1960 si princezna Margaret vzala jiného, britského fotografa Anthonyho Armstronga Jonese. Manželství jim ale nevydrželo, jako důvod se uvádí vzájemná nevěra.

Korunovace Karla III.: Vše, co potřebujete vědět o této vyjímečné události

svetzeny.cz

Lízání nohou vévodkyně Sarah

Sarah Margaret Ferguson je dnes už bývalou manželkou prince Andrewa. K rozpadu jejich manželství přispěla i aféra, kdy byla vévodkyně vyfotografována, jak milionář John Bryan u bazénu líbá nohy. Další kompromitující fotografie zachytili, jak si spolu užívají vodních hrátek v bazénu a líbají se. Na jedné fotografii je při vášnivém líbání dokonce sleduje i dvouletá princezna Eugenie. Nedlouho poté oznámil princ Andrew a vévodkyně Sarah, že žijí v odloučení. To už ale nedovedlo napravit napáchanou škodu a ostudu. V roce 1996 se nakonec princ Andrew a Sarah Ferguson rozvedli.

Páska s hákovým křížem

Fotka prince Harryho z bujarého večírku, na které má na paži pásku s hákovým křížem, obletěla v roce 2005 celý svět a vyvolala značné pohoršení nejenom britské veřejnosti. Princ Harry si následně nasypal popel na hlavu a omluvil se. „Je mi velmi líto, pokud jsem tím někoho urazil nebo zostudil. Byl to špatný výběr kostýmu a omlouvám se," uvedl tehdy ve svém prohlášení. Tím ale tato aféra neskončila, ožila znovu v roce 2012, kdy na internetu začaly kolovat fotografie zachycující nahého prince Harryho hrajícího kulečník.

Princ Andrew a žaloba kvůli sexuálnímu zneužívání

V roce 2019 se princ Andrew ocitl v centru skandálu, který se týkal sexuálního delikventa, Jeffreyho Epsteina. Jedna z jeho obětí, Virginia Giuffre, tvrdila, že mezi lety 1999 a 2002 byla třikrát donucena k tomu, aby měla s princem sex. Princ Andrew toto tvrzení rozporoval. Celá věc se dostala až k soudu. Nakonec bylo dosaženo mimosoudní dohody. „Princ Andrew nikdy nechtěl pošpinit osobnost paní Giuffre a připouští, že trpěla jak coby uznaná oběť zneužívání i jako důsledek nespravedlivých veřejných útoků,“ stojí v soudním dokumentu. Součástí vyrovnání je i nespecifikovaná částka, která připadne nadaci Giuffre, která se snaží podporovat oběti sexuálního násilí.

Členové britské královské rodiny jako opačné pohlaví: Meghan Markle by byla ještě krásnější, z prince Harryho by se stala půvabná zrzka

svetzeny.cz

Odchod prince Harryho a Meghan Markle z královské rodiny

Asi nejčerstvějším obřím skandálem je určitě odchod prince Harryho a Meghan Markle z královské rodiny, který byl pro mnohé překvapením. Nastal totiž dva roky poté, co si pár nechal vystrojit honosnou královskou veselku. Bulvární tisk už před odchodem páru spekuloval o tom, že vztah Meghan Markle k některým ostatním členům britské královské rodiny není ideální, což se postupem času potvrdilo. V roce 2020 pár oficiálně oznámil odchod, to však nebyl konec aféry. Největší poprask asi způsobilo interview Meghan a Harryho v americké talkshow Oprah Winfrey, kde se pár svěřil s naprosto šokujícími detaily z jejich života uvnitř královské rodiny. Harry a Meghan v rozhovoru tvrdili, že se tajně vzali na zahradě už tři dny před oficiální královskou svatbou. Další kontroverze se týkala jejich syna Archieho. Pár v rozhovoru prohlásil, že je urazily dohady o tom, jakou barvu kůže bude malý Archie mít, až se narodí.

Zdroj článku