Přejít k hlavnímu obsahu

Britský lid zuří! Princ Harry říká, že se „necítí bezpečně,“ když ztratili svou policejní ochranu financovanou z veřejných zdrojů

Info ikona
Harry a Megan

Vévoda a vévodkyně ze Sussexu ztratili svou policejní ochranu financovanou z veřejných zdrojů poté, co odešli jako členové královské rodiny.

Vypadá to , že další cesta prince Harryho a Meghan Markle do Spojeného království je v nedohlednu. I když se údajně očekávalo, že se pár se svými dvěma dětmi – Archiem, 2 a 8 měsíční Lilibet – vrátí do Harryho rodného města letos na jaře nejen na The Invictus Games, ale také na oslavu historického Platinového jubilea královny Alžběty, jejich cestovní plány mohou být zdrženy nebo dokonce zrušeny poté, co jim byla v zemi odebrána policejní ochrana financovaná z veřejných prostředků.

Ztráta ochrany a Harryho obavy o bezpečnost

Sussexové přišli o 24hodinovou ochranu poté, co oznámili, že v lednu 2020 odstoupí od svých královských povinností. Soukromě platí za svou vlastní ochranu v USA.

Právní tým páru však požádal, aby byla obnovena jejich ochrana, a v pátek Harry řekl Nejvyššímu soudu v Londýně, že se „necítí bezpečně“, aby mohl přiletět se svými dětmi do Anglie. "Toto tvrzení se týká skutečnosti, že stěžovatel se necítí bezpečně, když je ve Spojeném království vzhledem k bezpečnostním opatřením, která na něj byla uplatněna v červnu 2021, a budou se na něj i nadále vztahovat, pokud se rozhodne vrátit.“

Právník dodal: "A mělo by být samozřejmé, že se chce vrátit: vidět rodinu a přátele a pokračovat v podpoře charitativních organizací, které jsou tak blízké jeho srdci. Především je a vždy bude Anglie, jeho domovem."

Další drama v královské rodině! „To je neuvěřitelná neúcta,“ volají fanoušci

svetzeny.cz

Harry chce být nadále privilegovaný

Harryho obavy údajně přišly poté, co v létě navštívil Spojené království kvůli odhalení sochy věnované jeho zesnulé matce princezně Dianě v zahradách Kensingtonského paláce. Během této cesty byl král údajně pronásledován fotografy ulicemi Londýna.

Jedinými členy královské rodiny, kteří dostávají 24hodinovou policejní ochranu, jsou královna, princ Charles, Camilla, vévodkyně z Cornwallu, princ William a Kate Middleton. Ostatní „pracovní“ členové královské rodiny dostávají státní ochranu pouze tehdy, když provádějí oficiální závazky, zatímco královnina vnoučata – včetně Zary Tindall, princezny Beatrice a princezny Eugenie – nedostávají vůbec žádnou jistotu daňových poplatníků.

Britové šílí

Ačkoli jsou Harry a William miláčkové národa, některým už dochází trpělivost. "Zřekl se povinností? Ano, zřekl. Není tedy třeba, aby byla z našich peněz placená ochranka," píše jeden a desítky dalších se přidávají: "Začíná se chovat jako spratek!"