Přejít k hlavnímu obsahu

Vnučka královny Alžběty, princezna Eugenie, vítá do rodiny svého prvního potomka

Info ikona
Queen Elizabeth II

Princezna Eugenie, jedno z vnoučat královny Alžběty, porodila v úterý 9. února své první dítě a zároveň 9. pravnuka královny Alžběty, oznámil Buckinghamský palác.

Děťátko se narodilo v 8:55, v The Portland Hospital v Londýně, kde se rovněž narodila i princezna Eugenie, a vážilo 8 liber, tedy zhruba 3, 63 kg.

„Její královská výsost i dítě jsou v pořádku,“ uvedl ve svém prohlášení Buckinghamský palác. Jméno zatím nebylo prozrazeno.

Zobrazit příspěvek na Instagramu

Fanoušci šílí! Hvězda Stmívání Kristen Stewart vypadá jako dvojče princezny Diany

svetzeny.cz

Princezna Eugenie má i vlastní instagramový účet, kde sdílela černobílou fotku, na které jsou zachycena ruce obou rodičů a malého chlapečka.

Zobrazit příspěvek na Instagramu

Dvojice oznámila těhotenství princezny Eugenie v září na oficiálním účtu královské rodiny na Twitteru spolu s fotografií z jejich svatebního dne. Manželé žijí na hradním panství a nejsou považováni za ty nejvýše postavené členy královské rodiny. Eugenie se věnuje kariéře v uměleckém světě a v současné době je ředitelkou londýnské umělecké galerie Hauser & Wirth. Vystudovala historii a anglickou literaturu na Newcastle University.

Princezna Eugenie (30 let), je mladší ze dvou yorkských dcer a je 10. v pořadí na trůn. Její dítě je 11. v královské posloupnosti. Manžel, Jack Brooksbank, je v Evropě ředitelem značky Casamigos Tequila, kterou založil herec George Clooney.

Zobrazit příspěvek na Instagramu

Sestra Eugenie je princezna Beatrice a obě jsou dcerami královnina syna, šedesátiletého prince Andrewa, kterou odstoupil od královských povinností v listopadu 2009 – ve skutečnosti odešel předčasně do důchodu.

Skandály nemíjí ani královskou rodinu

Andrew byl dlouho považován za královnino nejoblíbenější dítě, ovšem ne jednou se topil v různých kontroverzních kauzách. Naposledy se jednalo o naprosto katastrofální rozhovor pro BBC o jeho přátelství s odsouzeným americkým delikventem, zesnulým Jeffrey Epsteinem a obvinění ze sexuálního styku s 17letou dívkou.

Andrew později uznal, že jeho vztah s Epsteinem byl omyl, ale důrazně popírá sexuální obvinění a celá královská rodina ho plně podpořila.

Film o princezně Dianě se natáčí v Německu. Podívejte se, jak to Kristen Stewart sluší

svetzeny.cz

Děti prince Williama a Kate Middleton mají ideální místo na hraní ve sněhu

svetzeny.cz