Přejít k hlavnímu obsahu

Královna Alžběta II. prolomila hradby mlčení. Co vzkazuje Harrymu a Meghan?

Info ikona
Královská rodina

Královna Alžběta II. prolomila hradby mlčení a po čtyřiceti hodinách se vyjádřila k emocemi nabitému rozhovoru, který poskytla Meghan a Harry. Rozhovor sledoval doslova celý svět a mediální smršť na sebe nenechala dlouho čekat. Jak se k výrokům a nařčením postavila královna?

Královna Alžběta II. nechala vydat prohlášení, které nese jasné poselství. „Cela rodina byla zarmoucena, když se dozvěděla, v jaké míře byly pro Harryho a Meghan poslední roky náročné.“ Poté, co její vnuk a jeho manželka poskytli exkluzivní rozhovor Oprah Winfreyové, ve kterém zazněli slova jako „rasismus“ a odmítnutí „monarchií“.

V pozoruhodném prohlášení královna uvedla, že „nastolené problémy, zejména rasové, jsou znepokojující.“ Slova ovšem nijak nepopřela. Což rozdmýchalo další vlnu debat a diskuzí. Královna Alžběta II. mimo jiné v prohlášení vyzvala, aby královská rodina plně nepodporovala přesný popis, který zazněl z úst Harryho a Meghan, o tom, jak s nimi bylo zacházeno.

 

„I když se některé vzpomínky mohou lišit, jsou brány velmi vážně a rodina je bude řešit soukromě,“ řeklo její veličenstvo. Královna oficiální prohlášení uzavřela slovy: „Harry, Meghan a Archie budou vždycky milovanými členy rodiny.“ Tuto větu už používá od chvíle, kdy se manželé rozhodli odpoutat se od královské monarchie a přestěhovat se do slunné jižní Kalifornie.

Celý rozhovor sledovalo téměř 50 milionů diváků

Královská monarchie byla Meghan obviněna, že královský příbuzný komentoval barvu pleti nenarozeného syna Archieho, a že byly odmítnuty prosby Meghan, když se necítila dobře a přemýšlela o sebevraždě.

Z královské rodiny unikla i informace, že se v paláci konaly „krizové schůzky“ poté, co byl odvysílán onen rozhovor ve Spojených státech. Vyjádření královny Alžběty II. bylo odesláno 40 hodin po odvysílání a byl pozoruhodný pro svoji stručnost.

Newsletter

Svet Zeny logo

Odebírejte náš NEWSLETTER

Váš e-mail

Na váš e-mail jsme odeslali odkaz pro potvrzení odběru novinek.