Přejít k hlavnímu obsahu

Královna Alžběta II. prolomila hradby mlčení. Co vzkazuje Harrymu a Meghan?

Info ikona
Královská rodina

Královna Alžběta II. prolomila hradby mlčení a po čtyřiceti hodinách se vyjádřila k emocemi nabitému rozhovoru, který poskytla Meghan a Harry. Rozhovor sledoval doslova celý svět a mediální smršť na sebe nenechala dlouho čekat. Jak se k výrokům a nařčením postavila královna?

Královna Alžběta II. nechala vydat prohlášení, které nese jasné poselství. „Cela rodina byla zarmoucena, když se dozvěděla, v jaké míře byly pro Harryho a Meghan poslední roky náročné.“ Poté, co její vnuk a jeho manželka poskytli exkluzivní rozhovor Oprah Winfreyové, ve kterém zazněli slova jako „rasismus“ a odmítnutí „monarchií“.

V pozoruhodném prohlášení královna uvedla, že „nastolené problémy, zejména rasové, jsou znepokojující.“ Slova ovšem nijak nepopřela. Což rozdmýchalo další vlnu debat a diskuzí. Královna Alžběta II. mimo jiné v prohlášení vyzvala, aby královská rodina plně nepodporovala přesný popis, který zazněl z úst Harryho a Meghan, o tom, jak s nimi bylo zacházeno.

Zobrazit příspěvek na Instagramu

 

„I když se některé vzpomínky mohou lišit, jsou brány velmi vážně a rodina je bude řešit soukromě,“ řeklo její veličenstvo. Královna oficiální prohlášení uzavřela slovy: „Harry, Meghan a Archie budou vždycky milovanými členy rodiny.“ Tuto větu už používá od chvíle, kdy se manželé rozhodli odpoutat se od královské monarchie a přestěhovat se do slunné jižní Kalifornie.

Celý rozhovor sledovalo téměř 50 milionů diváků

Královská monarchie byla Meghan obviněna, že královský příbuzný komentoval barvu pleti nenarozeného syna Archieho, a že byly odmítnuty prosby Meghan, když se necítila dobře a přemýšlela o sebevraždě.

Z královské rodiny unikla i informace, že se v paláci konaly „krizové schůzky“ poté, co byl odvysílán onen rozhovor ve Spojených státech. Vyjádření královny Alžběty II. bylo odesláno 40 hodin po odvysílání a byl pozoruhodný pro svoji stručnost.

Hvězda Přátel, Jennifer Aniston, nechala fanoušky nahlédnout do svého domu. Ten pohled vás dostane

svetzeny.cz

David Beckham ukázal tři osudové ženy jeho života. Oslavuje tak Mezinárodní den žen

svetzeny.cz