Přejít k hlavnímu obsahu

Královna Alžběta zanechala dopis na rozloučenou na rakvi prince Philipa. Co prozradil?

Info ikona
Královna Alžběta II.

Královna Alžběta zanechala ručně psaný dopis na rakvi svého milovaného muže a celý svět zajímalo, co bylo v něm. Nebylo prozrazeno mnoho, ale přece jen se podařilo něco málo zjistit.

Královna Elizabeth se rozloučila s princem Philipem . V sobotu královna truchlila nad ztrátou svého manžela během jeho pohřbu v kapli sv. Jiří ve Windsoru a na rakvi zanechala ručně psaný dopis, který byl viditelný po celou dobu bohoslužby. Královna podepsala dopis svoji přezdívkou z dětství „Lilibet,“ a podle okolí, Philip byl posledním člověkem, který jí takto mohl říkat.

Palác však odmítl komentovat podrobnosti její poznámky a řekl, že je „soukromá“.

Během obřadu seděla královna po většinu obřadu sama v kostelní lavici se skloněnou hlavou. Oblékla se do černé barvy a zdobila ji symbolická brož, která má romantickou královskou historii.

Královna Elizabeth a princ Philip se vzali v roce 1947 a byli spolu 73 let. Ačkoli na jeho pohřbu nemluvila, královna již dříve vyjádřila svůj zármutek prostřednictvím prohlášení na sociálních médiích.

Před jeho pohřbem sdílela nikdy nevídanou společnou fotografii na oficiálním Instagramu královské rodiny. „Její Veličenstvo a královská rodina jsou vděční za všechny soustrastné zprávy z celého světa a byli dojati, když viděli a slyšeli tolik lidí, kteří sdíleli krásné vzpomínky na vévodu, na oslavu jeho života,“ stálo v příspěvku.

Zatímco další fotografie, sdílená krátce po jeho smrti, zahrnoval dojemný citát, který královna vyřkla v roce 1997. Řekla: „Jednoduše byl mojí silou a zůstal po všechny ty roky. Já, celá jeho rodina, ostatní lidé a mnoho dalších zemí mu dluží dluh větší, než by si kdy nárokoval, nebo se o kterém se kdy dozvíme.“

Newsletter

Svet Zeny logo

Odebírejte náš NEWSLETTER

Váš e-mail

Na váš e-mail jsme odeslali odkaz pro potvrzení odběru novinek.