Přejít k hlavnímu obsahu

Výklad snů: Co znamenají zvířata, polibky, nahota, smrt a další?

Naše sny bývají pestré, divoké i plné fantazie. Někdy jsou překrásné, jindy děsivé a často úplně nesmyslné. Ale vždycky jsou zdravé. Odborníci jsou totiž zajedno v tom, že jsou znamením zdravé psychiky.

Noční kino ve vaší hlavě dokazuje, že zatímco spíte, zpracováváte svoje dojmy a pocity, hledáte řešení problémů nebo se zabýváte svými touhami. Dokonce i vaše noční můry mají důležitou funkci, protože ukazují, v čem spočívají vaše strachy, a pomáhají udržet vaši duševní rovnováhu. Ale jak se máte ve všech obrazech a příbězích vyznat? Naštěstí máme určitá vodítka pro výklad snů: už starověcí Řekové totiž sbírali tyto symboly a zaznamenávali je. Jejich význam tak může být skvělým základem pro interpretaci vašich vlastních snů.

Zvířata

Symbolizují instinkty, ale také pudy a nezkrotnost. Hlavně divoká zvířata symbolizují životní energii. Pokud jsou uvězněna, měli byste se sami sebe zeptat, které části vaší osobnosti skrýváte a nedáte jim příliš prostor. Pokud vás zvířata ve snu napadají, ukazuje snění to, že se k sobě chováte příliš tvrdě a agresivně.

Zuby

Symbolizují ve snu výdrž, vitalitu, ale také agresi. Pokud se vám zdá, že vám vypadávají, pak možná trpíte v běžném životě ztrátou energie. Sen vás tak jemně varuje, abyste na sebe dávali víc pozor.

Sex

Ve snu bývá často animální a bezostyšný, ale ne vždycky jde u erotických snů o sexuální touhy. Někdy vám chce podvědomí prostřednictvím nespoutaného aktu ukázat, že v běžném životě dostatečně nevyjadřujete to divoké, nevázané a tvůrčí, co ve vás je.

Mohlo by se vám líbit

Královna Alžběta zanechala dopis na rozloučenou na rakvi prince Philipa. Co prozradil?

Královna Alžběta zanechala ručně psaný dopis na rakvi svého milovaného muže a celý svět zajímalo, co bylo v něm. Nebylo prozrazeno mnoho, ale přece jen se podařilo něco málo zjistit.
svetzeny.cz

Polibek

Většinou za ním nejsou erotické touhy, ale spíš přání se někomu vyslovit, a to nejen na čistě věcné úrovni, ale i hlubším způsobem. Vaše nevědomí vám tak ukazuje, že byste měli vyjádřit svoje pocity.

Oheň

Je to živel, který přináší teplo, ale dokáže i ničit, když ho nezkrotíte a chytře nepoužíváte. Snový symbol ohně znamená určitou nerovnováhu: něco si sice přejete, máte určité touhy a vášně, pro které jste zapáleni, ale ještě nemáte vymyšleno, jak na to. Ale nedělejte si starosti, probouzí se ve vás síla a energie k tomu se realizovat.

Zkouška

Skládáte ve snu zkoušku? V přeneseném významu to znamená každodenní problémy, které v běžném dni musíte řešit. Pokud zkoušku ve snu zvládnete, jste ctižádostiví a svědomití. Když propadnete, symbolizuje to nedostatek sebevědomí.

Smrt

Sny o ní bývají často děsivé, ale neodkazují k tomu, že zemřete vy sami nebo někdo jiný. Vaše nevědomí vám chce ukázat, že je načase se s něčím rozloučit, třeba s nepříjemným projektem, přehnanými očekáváními nebo ochromujícím strachem. Někdy vám takové sny ukazují, že část vašeho vnitřního já je smutná a potřebuje vaši péči.

Mohlo by se vám líbit

Hvězda seriálu Přátelé rozjela výzvu, která boří internet

Milovaná herečka Courteney Cox rozjela na svém Instagramu výzvu, která baví celý internet. Máte rádi pořádek a hezky uklizeno? Podívejte se do kuchyně Courteney a budete mít hned pocit, že doma nemáte dost uklizeno!
svetzeny.cz

Nahota

Tento stav ve snu ve vás většinou probouzí rozporuplné pocity – stydíte se, cítíte se trochu ohrožení, ale zároveň také volní. Znamená to, že byste se rádi projevili, ale nevěříte si. Toužíte po tom, aby vás svět viděl takové, jací opravdu jste. Nahota tak může být výzvou k větší otevřenosti, ale i k tomu, abyste se chránili před těmi, kdo by z vás chtěli dělat blbce.

Voda

Jako symbol života znamená vaši životní sílu. A je stejně mnohotvárná, jako je život sám, tak mnohostranný je i tenhle snový symbol. Teče klidně? Znamená to vášeň a lehkost. Silný proud, prudký vír nebo záplavy odkazují na to, že máte dost duševní energie, abyste bojovali a postavili se výzvám čelem.

Ulice

Ve snu jdete nebo jedete po ulici? Budete mít co do činění se změnou místa. Něco se dalo do pohybu, přichází nová životní etapa, a je třeba se rozloučit se vším starým a nepotřebným. To, zda je ulice úzká a spletitá, nebo rovná a široká, znamená pocity, které jsou s touto změnou spojeny.

Létání

Pokud je vám létání příjemné, znamená to, že jste se konečně odvážili něčeho, co vás může dovést ke splnění vašich snů. Pokud padáte, máte strach ze ztráty kontroly. Měli byste si rozmyslet, co dělat, abyste dosahovali svých cílů a přitom byli v pohodě.

Doporučená videa z partnerského webu z Lifee.cz: Tvoříme S Lifee Valentýnská Nádoba Na Svíčku
Mohlo by se vám líbit

Horoskop: Tato znamení zvěrokruhu budou brzy slavit velké úspěchy. Týká se to i vás?

U těchto znamení zvěrokruhu bude týden od 19. dubna vypadat naprosto úžasně. Především z hlediska pracovních úspěchů se nikdy než vy nemůže mít lépe. Týká se to i vás nebo si budete muset na štěstí ještě chvíli počkat?
svetzeny.cz
Mohlo by se vám líbit

Zjistěte, jaké čakry máte zablokované a jak je uzdravit. Je to velmi jednoduché a výsledky vám změní život

Nejsou to jen dary přírody. Barva a vibrace kamenů nám mohou pomoci zajistit správné proudění životní energie. Zjistěte, co potřebujete odblokovat a kde vám naopak proudí energie. Se Světem ženy objevíte sílu kristalů a jak odblokovat určité čakry.
svetzeny.cz