Přejít k hlavnímu obsahu

Zjistěte, jaké čakry máte zablokované a jak je uzdravit. Je to velmi jednoduché a výsledky vám změní život

Info ikona
Vsaďte na léčebnou sílu krystalů

Nejsou to jen dary přírody. Barva a vibrace kamenů nám mohou pomoci zajistit správné proudění životní energie. Zjistěte, co potřebujete odblokovat a kde vám naopak proudí energie. Se Světem ženy objevíte sílu kristalů a jak odblokovat určité čakry.

Jiskří na špercích, dělají parádu na poličkách, ale kromě toho dokážou kameny pozitivně ovlivnit naše tělo i duši téměř magickým způsobem. Není náhodou, že nás již po tisíciletí krystaly fascinují. A tak jsou již od nepaměti používány různými kulturami pro léčebné účely.

Krystalové léčení z Číny

Léčivé kameny jsou odedávna spjaty s mnoha náboženstvími a filozofiemi po celém světě. Podle východních učení mohou kameny nejlépe uplatnit svoji sílu, jsou-li přikládány na jednotlivé čakry našeho těla. Samotné slovo čakra pochází z jednoho z nejstarších jazyků, sanskrtu, a znamená kruh, přesněji řečeno energetické centrum v lidském těle. Těch se podle hinduistů nachází na našem těle až 88 000, ale za hlavní je považováno pouze 7 čaker: kořenová, sakrální, solar plexus, srdeční, krční, čelní a korunní čakra. Každá z těchto čaker se může čas od času zablokovat. A nebojte se, nic není nezvratné. Právě mimo jiné díky magické síle kamenů můžete své čakry zase odblokovat anebo je kameny prostě jen povzbudit.

Léčba kameny. Jak na to?

Najděte si nějaké klidné tiché místo, pohodlně si lehněte a na problémovou čakru přiložte konkrétní léčivý kámen. Uvolněte se, ruce dejte podél těla a myslete jen na to, jak do vás proudí energie.

7. Korunní čakra: křišťál

Léčivé kameny: Barvou této čakry je bílá, skvěle fungují též průhledné kameny. Sáhněte po křišťálu, diamantu, jadeitu, perlách a bílých korálech.

Význam: Čakra je vaše centrum spirituality. Ti, kteří ji posilují, cítí vnitřní mír spojující lidskost s univerzem. K její harmonii dochází až v případě vyladění všech zbylých čaker. Pokud nebude plně otevřená, neustále můžete pociťovat strach, hrozí i deprese.

6. Čelní čakra: safír

Léčivé kameny: Na pomoc si vezměte fialové a tmavě modré kameny, jako je safír a ametyst.

Význam: Šestá čakra je nazývána také čakrou třetího oka, protože se nachází uprostřed čela. Je spojována s duchovními silami, a pokud je narušená, dochází k odmítání duchovního poznání, migrénám a bolesti hlavy. Pokud naopak energie dobře proudí, získáváme přístup k naší intuici.

5. Krční čakra: akvamarín

Léčivé kameny: Čakra v blízkosti hrtanu je ovlivňována světle modrými a tyrkysovými kameny, jako jsou akvamarín, tyrkys, azurit a opál.

Význam: Čakra krku spojuje srdce a hlavu, je zodpovědná za myšlenky, pocity a komunikaci. Když je otevřená, můžeme se dobře vyjádřit a být kreativní. Blokáda může vést k útěku z reality a ke komunikačním problémům. Mohou nastat i krční potíže, astma a roztroušená skleróza.

4. Srdeční čakra: malachit

Léčivé kameny: Pomáhají růžové a zeleně zbarvené kameny, jako jsou růženín, malachit, safír a smaragd.

Význam: Srdeční čakra se nachází uprostřed prsou ve výši srdce. Je to čakra vztahů, jak k ostatním, tak k sobě samotným a celému světu. Je také spojována s láskou. Lidé s dobrým tokem energie v tomto centru jsou vřelí a společenští. Při zablokování této čakry ztrácejí empatii k druhým a stávají se sobečtí.

3. Čakra solar plexus: citrín

Léčivé kameny: Žluté a zlaté jsou barvy energetického centra mezi pupíkem a hrudní kostí, které jsou posíleny citrínem, jantarem a topasem.

Význam: Tato čakra se nachází na plexu solaris, což je asi dva prsty nad pupkem. Je-li v pořádku, jsme sami se sebou spokojení a vnitřně vyrovnaní. Dojde-li k narušení čakry, nemáme dost odvahy, cítíme se méněcenní a mohou nás trápit nemoci jater, sleziny a žlučníku.

2. Sakrální čakra: karneol

Léčivé kameny: Pomáhají oranžové kameny jako karneol, ohnivý opál, tygří oko, zlatý topaz a korály.

Význam: Tato čakra se nachází mezi pupíkem a pohlavními orgány, je spojována s emocemi, sexuální energií a mezilidskými vztahy. Při harmonické funkci jsme ke svému partnerovi otevřenější a přirozenější a jsme též kreativní a radostní. S narušenou druhou čakrou jsou spojovány cysty na vaječnících a nemoci varlat a prostaty.

1. Kořenová čakra: achát a granát

Léčivé kameny: Vybírejte ty v zemité a červené barvě, konkrétně granát, achát, červený korál, rubín a tygří oko.

Význam: Tato čakra je spojována se zemí a základními lidskými potřebami – jíst, pít, být v bezpečí a v teple. Kořenová čakra se nachází na spodní straně páteře, mezi konečníkem a pohlavními orgány. Je-li zablokovaná, může se to projevit nejistotou, přibíráním na váze, močovými problémy a střevními potížemi.

Newsletter

Svet Zeny logo

Odebírejte náš NEWSLETTER

Váš e-mail

Na váš e-mail jsme odeslali odkaz pro potvrzení odběru novinek.