Přejít k hlavnímu obsahu

Trendy v bydlení pro rok 2021: Vyberte si jeden ze stylů, v jakém byste měli letos zařídit svůj domov

Rok 2021 přínáší tři nové trendy v bydlení. Zatímco v minulých letech byl módní zejména minimalismus, letos budou „frčet“ hlavně barevné a hravé interiéry. V kurzu jsou prostory inspirované exotickými dálkami a také vintage styl. Minimalismus stále úplně nezmizel, avšak zapomeňte na klasickou bílou jednotvárnost.

Závan exotiky

Letos budou trendy interiéry, které hrají barvami. Zapomeňte na nudnou šedou a vyhrajte si s odstíny, které prozáří váš domov. Prvním výrazným trendem je inspirace exotickými destinacemi – Havejem, Karibikem či Bali. Typické jsou pro tento styl výrazné barvykrálovsky modrá, okrově žlutá, sytě oranžová, smaragdová, cihlově červená. V takovém interiéru se vždy budete cítit uvolněně a odpočatě. Mezi populární vzory patří listy tropických palem, exotické květiny a ornamenty. Co se týče nábytku, tak se asi nejvíce pro tento styl hodí rustikální nábytek, přičemž výhodou je, že nemusíte kupovat draze nový, ale můžete zkusit projít místní bazary a hledat skvosty, které do tohoto stylu skvěle zapadnou.

Mohlo by se vám líbit

Vpusťte pozitivní energii Feng Shui do svého domova!

Feng Shui je tradiční čínské učení, které má za cíl nastolit harmonii ve vašem domově, ale třeba i na pracovišti či zahradě. Snahou je, aby prostorem proudila energie čchi, která tvoří základ pro všechno bytí. Dále se učení snaží vyvážit dva protipóly jin a jang. Jak na to, aby u vás doma vládla pohoda, klid a mír dle tohoto prastarého učení vám poradíme v našem článku.
svetzeny.cz

Dalším letošním trendem je ratanový nábytek, ten se do tohoto typu interiéru také skvěle hodí. Možná máte ratan spojený spíše se zahradním nábytkem, ale i uvnitř domu či bytu může vypadat skvěle. Výhodou tohoto stylu je, že můžete tvořit i odvážné kombinace vzorů a barev, nebude to vypadat přeplácaně. Také už „nefrčí“ syntetické látky jako polyester či nylon, raději sáhněte po hedvábí či organické bavlně, perfektně to do tohoto stylu zapadne.

Info ikona
bydlení

 

Vintage styl

Vintage styl je v Čechách velmi oblíbený, takže vás určitě potěší, že letos je to velký trend, tudíž se nabídka nábytku a dekorací tento rok ještě rozšíří. Budou populární vintage obklady v koupelně i kuchyni, které budou mít na sobě ornamenty a připomenou vám staré časy. A hlavně, budou trendy barvy. V minulých letech jsme totiž spíše vídali bílé interiéry s vintage prvky, které zářily čistotou. Tento rok však budou trendy barevné interiéry obecně, takže vintage styl už nebude tak strohý. Hodně módní budou tapety v zámeckém stylu, výrazné zlaté zdobené rámy, z dekorací pak staré obrazy a sošky. Do takového stylu se hodí vyřezávaný nábytek vyrobený ze dřeva. Jeho výhodou je, že jej můžete koupit z druhé ruky a natřít na libovolnou barvu. Také se do módy vrací „baculatá“ zámecká křesílka a kované úchytky. Rovněž platí to, co bylo zmíněno výše, namísto syntetických látek nastoupí přírodní látky, bavlna a hedvábí se pro tento styl mimořádně hodí. Co se týče ložnic, trendem roku 2021 je více dekorací v ložnici a také se do módy vrací baldachýn.

Info ikona
Bydlení vintage

 

Industriální styl

Návrháři mysleli i na ty, kteří zrovna nefandí divokým barvám a romantickému vintage stylu. Pokud jste spíše minimalista, možná vás zaujme industriální styl, který letos bude laděn do hodně tmavých barev – černé, čokoládově hnědé a antracitové. Aby takové prostory nevypadaly příliš temně, budou tyto barvy kontrastovat se světlejším dřevěným nábytkem. Doplňky a dekorace budou vyrobeny z přírodních materiálů – skla, dřeva, kovů a kamenů. A také nebude chybět spousta zeleně v podobě pokojových rostlin, ty prostor zútulní a také pročistí vzduch v bytě či domě. Můžete kombinovat moderní nábytek a rustikální prvky – odhalené cihly, dřevěné trámy, patinované stěny a dekorace z bazarů. Co se týče osvětlení, skvěle se hodí moderní žárovky zasazené do kovových konstrukcí, led pásky a řetězy.

Info ikona
Industrial bydlení
Mohlo by se vám líbit

Špatně spíte? Můžou za to základní chyby ve vybavení ložnice

Ložnice je místem relaxace a odpočinku v jednom. Pro maximální pohodlí a útulnost byste se měli těmto chybám při zařizování vyhnout.
svetzeny.cz
Mohlo by se vám líbit

Tyto barvy ovládnou jaro roku 2021: Která bude slušet vašemu typu?

Jaro už pomalu klepe na dveře a s ním i nová módní sezóna plná žhavých trendy barev. Letos se budou nosit zmrzlinové odstíny – meruňková, jahodově růžová, vanilková, citrónově žlutá, karamelová, čokoládová, mentolová, pistáciová a „šmoulově“ modrá. Který odstín se však hodí k vašemu barevnému typu?
svetzeny.cz