Přejít k hlavnímu obsahu

Známe nejoblíbenější a nejvíc trendy rostlinu pro rok 2021! Tuhle pokojovku musíte mít doma

Info ikona
Birkin

Boom v pěstování pokojových rostlin neutichá. Díky pandemii tomu je právě naopak. Jaká pokojovka je nejvíc trendy pro rok 2021? Zamilujete si ji, to je jisté.

Vzhledem k tomu, že jsme v posledních měsících strávili spoustu času doma mezi čtyřmi zdmy, stala se pro nás nejdůležitější krásná a útulná výzdoba bytu. Chuť se doma cítit jako venku jsme získali nejen speciálním nábytkem, makrame nebo koberci, ale také mnoha rostlinami. Zatímco monstera, banyanský fík a sukulenty jsou mezi pokojovými rostlinami již dlouho klasikou, nový druh si nyní získává na popularitě: PHILODENDRON BIRKIN.

 

Expert na rostliny si je jistý, že tato krásná rostlina nebude jen krátkodobým trendem. Údajně se birkin stane nejen trendovou rostlinou v roce 2021, ale bude nejméně do roku 2023 také jednou z nejoblíbenějších pokojových rostlin.

Listy ve tvaru srdce s jasnými pruhy jsou charakteristické pro tuto trendovou rostlinu. Vyvíjejí se zejména díky vystavení na slunci a jsou velmi efektivní a dekorativní. Dosahují výšky kolem 15 cm a průměru kolem 20 cm, v závislosti na tom, jak velký je váš květináč.

Ačkoli polostín nepoškozuje rostlinu, je optimální světlé místo. Tento druh filodendronů je docela přizpůsobivý a v létě vydrží až 30 stupňů, v zimě zvládne až 15 stupňů. V lé byste měli philodendron birkin chránit před poledním sluncem. Jinak je trendová rostlina velmi nekomplikovaná a nevyžaduje žádnou speciální péči. Měli byste se ujistit, že půda je vždy mírně vlhká, ale rostlina není ve vodě, jinak riskujete hnilobu. Je proto lepší častěji nalít trochu vody než velké množství najednou. Při vysokých teplotách můžete také listy občas postříkat vodou.

Newsletter

Svet Zeny logo

Odebírejte náš NEWSLETTER

Váš e-mail

Na váš e-mail jsme odeslali odkaz pro potvrzení odběru novinek.