Přejít k hlavnímu obsahu

Známe nejoblíbenější a nejvíc trendy rostlinu pro rok 2021! Tuhle pokojovku musíte mít doma

Boom v pěstování pokojových rostlin neutichá. Díky pandemii tomu je právě naopak. Jaká pokojovka je nejvíc trendy pro rok 2021? Zamilujete si ji, to je jisté.

Vzhledem k tomu, že jsme v posledních měsících strávili spoustu času doma mezi čtyřmi zdmy, stala se pro nás nejdůležitější krásná a útulná výzdoba bytu. Chuť se doma cítit jako venku jsme získali nejen speciálním nábytkem, makrame nebo koberci, ale také mnoha rostlinami. Zatímco monstera, banyanský fík a sukulenty jsou mezi pokojovými rostlinami již dlouho klasikou, nový druh si nyní získává na popularitě: PHILODENDRON BIRKIN.

 

Expert na rostliny si je jistý, že tato krásná rostlina nebude jen krátkodobým trendem. Údajně se birkin stane nejen trendovou rostlinou v roce 2021, ale bude nejméně do roku 2023 také jednou z nejoblíbenějších pokojových rostlin.

Listy ve tvaru srdce s jasnými pruhy jsou charakteristické pro tuto trendovou rostlinu. Vyvíjejí se zejména díky vystavení na slunci a jsou velmi efektivní a dekorativní. Dosahují výšky kolem 15 cm a průměru kolem 20 cm, v závislosti na tom, jak velký je váš květináč.

Ačkoli polostín nepoškozuje rostlinu, je optimální světlé místo. Tento druh filodendronů je docela přizpůsobivý a v létě vydrží až 30 stupňů, v zimě zvládne až 15 stupňů. V lé byste měli philodendron birkin chránit před poledním sluncem. Jinak je trendová rostlina velmi nekomplikovaná a nevyžaduje žádnou speciální péči. Měli byste se ujistit, že půda je vždy mírně vlhká, ale rostlina není ve vodě, jinak riskujete hnilobu. Je proto lepší častěji nalít trochu vody než velké množství najednou. Při vysokých teplotách můžete také listy občas postříkat vodou.

Mohlo by se vám líbit

Váš červnový horoskop je tady!

Čtěte dále a zjistěte, co si připravily hvězdy na následující měsíc pro vaše znamení zvěrokruhu. Čeká vás červen plný štěstí a lásky nebo se budete modlit, aby už už byl u svého konce? To zjistíte za malou chvíli. Stačí pokračovat ve čtení.
svetzeny.cz
Mohlo by se vám líbit

Co musíte udělat proto, abyste se dožili sta let? Zařaďte do života těchto 5 věcí, které výrazně prodlužují život

Na věku záleží. Ne, že ne. A my vám prozradíme, co musíte udělat proto, abyste se dožili třeba i sta let. Možná se teď usmíváte, ale dle dat, která zveřejnila OSN, to není nereálné. V roce 2050 má prý překonat tuto hranici až 23 procent obyvatel.
svetzeny.cz