Přejít k hlavnímu obsahu

Pověry ze světa: 10 věcí, o kterých jste netušili, že přináší smůlu

Pověry o černých kočkách přebíhajících přes cestu, rozbitých zrcadlech a rozsypané soli jsme slyšeli všichni. Méně známé už jsou pověry z jiných zemí světa. Přinášíme vám seznam deseti věcí, o kterých jste pravděpodobně vůbec nevěděli, že dle pověr nosí smůlu.

1. Svatba v úterý

V Čechách máme zažitou pověru, že by se svatba neměla konat v květnu: „Svatba v máji, nevěsta na máry“, říká se. V některých latinskoamerických zemích však lidé věří, že nevhodným dnem pro svatbu je úterý. Úterý považují za nešťastný den, dokonce u nich byly filmu o pátku třináctého přejmenovány na úterý třináctého. V tento den nejen, že byste neměli uzavírat sňatek, ale dle latinskoamerické pověry byste raději neměli ani vycházet z domu.

2. Houkání sovy

Sovu v naší kultuře vnímáme pozitivně, je to symbol moudrosti. Naprosto jinak ji však vidí obyvatelé některých afrických států. Soví zahoukání je tam bráno jako velmi špatné znamení. Údajně přináší smůlu, zdravotní problémy a smrt.

3. Pískání

Rusové nikdy nepískají v uzavřených místnostech, dle jejich pověry by jim to způsobilo finanční potíže. Ani Litevci nehvízdají doma, ti věří, že by to lákalo temné síly. A Norové si zase nehvízdají svou oblíbenou melodii venku na sluníčku. Mají za to, že by tím přivolali déšť.

Mohlo by se vám líbit

Co o vás prozradí vaše barva očí? Dle vědců se z ní dá vyčíst vaše povaha

Říká se, že oko je okno do duše. Oči nám mohou hodně prozradit o povaze člověka, jak dokládají již publikované vědecké studie. Co o vás vypovídá barva vaší duhovky? A jak vás vnímají ostatní? Tyto otázky si položili vědci a při svých výzkumech našli souvislost mezi barvou duhovky a osobnostními rysy. Zjistěte, k jakým závěrům došli.
svetzeny.cz

4. Ptáček v domě

Vletěl vám do domu ptáček? Někteří lidé to považují za velmi špatné znamení. Pokud by ptáček během bloudění po vašem bytě usedl na některou z židlí či křesel, tak je to ještě horší. Ten, jehož židli si vybral, brzy zemře.

5. Otevření deštníku uvnitř

Stará pověra praví, že pokud otevřete deštník doma, těsně před tím, než vyjdete ven, bude vám „pršet neštěstí“.

6. Šlápnout na kanál či prasklinu

Ve Švédsku mají lidé pověru, která hovoří o tom, že kdo šlápne na kanál, v jehož označení se objevuje písmeno A, bude mít smůlu v lásce i v životě. V některých dalších evropských a afrických zemích zase lidé věří, že neštěstí přináší stoupnutí na prasklinu. Vychází to ze starých pověr, kdy se tehdy věřilo, že trhliny v zemi jsou portály, kudy mohou nevítaní duchové proniknout do našeho světa. Důsledkem neopatrného šlápnutí pak dle pověry má být to, že bude ublíženo někomu z rodiny.

Mohlo by se vám líbit

10 geniálních triků, jak zhubnout rychle, efektivně, a aby to nebolelo

Když víte, jak na to, jde to skoro samo. Stačí následující rady postupně proměnit v realitu. 10 geniálních tipů vám bude nápomocných při hubnutí a rohodně vás tyto mini změny nebudou trápit.
svetzeny.cz

7. Peněženka na zemi

V Brazílii místní nedopustí, aby jim spadla peněženka na zem. Dle staré pověry to značí ztrátu peněz.

8. Poslední panák

„Poslední panák a jdu domů“, to je věta, která zaznívá v českých hospodách často. Na Kubě by se na vás po pronesení této věty dívali zřejmě se zděšením v očích. Pokud tam prohlásíte, že to byla vaše poslední sklenička, je to bráno tak, že pokoušíte osud a brzy vás dle místní pověry čeká smrt.

9. Číslo 4

Zatímco v našich končinách je za nešťastnou považována třináctka, v Číně je to číslo 4. Jeho výslovnost je totiž podobná slovu smrt, a tak si Číňané toto číslo spojují s neštěstím a smrtí.

10. Dostat žluté květiny darem

V Rusku nikdy žena od muže nedostane kytici ve žluté barvě. Věří se, že takový „dar“ by jí přinesl do života jen samé špatné věci – nevěru, odloučení nebo dokonce smrt.

Doporučená videa z partnerského webu z Lifee.cz: Tvoříme S Lifee Valentýnská Nádoba Na Svíčku
Mohlo by se vám líbit

Dějí se vám v životě špatné věci? Možná máte karmický dluh z minulého života. Zjistěte svůj podle data narození

Karma se řídí zákonem příčiny a následku. Vše, co jsme udělali dobrého a špatného v životě, se nám vrací zpět jako boomerang. A to platí i pro minulé životy. Pokud jsme v minulém životě udělali něco špatného, musíme dluh v příštím životě splatit. Zjistěte, zda i vy máte karmický dluh, a co můžete udělat pro napravení své karmy.
svetzeny.cz
Mohlo by se vám líbit

Chybí vám bývalý partner? Existují znamení, že je k vám stále připoután

Rozešli jste se se svým přítelem. Přesto vám každou chvíli bzučí jeho jméno v hlavě a neustále na něj myslíte. Ale jak to má on? Existují jisté znaky, že chybíte i vy jemu. Se Světem ženy se dozvíte, jaké to jsou.
svetzeny.cz