Přejít k hlavnímu obsahu

8 rostlin, které vnesou pozitivní energii do vašeho domova: Víte, které čistí prostor, přinášejí blahobyt a lásku?

Rostliny v našem domově nemusí být jen na okrasu. Těchto 8 rostlin nabízí i další výhodu – čistí prostor od špatné energie, harmonizují vztahy uvnitř domova, přinášejí k nám blahobyt i energii lásky. Víte, které to jsou?

Lopatkovec

Lopatkovec působí z hlediska energie jako ochránce domu. Udržuje zde prostředí plné harmonie a míru. O této rostlině se také ví, že skvěle čistí vzduch. Této rostlině se dobře daří i na stinných místech, takže ji můžete umístit i do rohu místnosti, bude fungovat jako „čistič“ energie. Navíc krásně a dlouho kvete.

Rozmarýn

Tuto aromatickou bylinku byste si měli pořídit nejenom pro účely vaření. Jednak má pozitivní účinky na naše zdraví – zlepšuje náladu, odbourává stres a také podporuje trávení, ale také čistí prostor od špatné energie.

Dračinec pruhovaný

Dračinec pruhovaný je také znám jako „šťastný bambus“, učení Feng Shui věří, že do vašeho domova tato rostlina přinese štěstí a prosperitu. Měla by vám pomoci nastolit harmonii v domácnosti.

Mohlo by se vám líbit

Nechce se vám do práce? Podívejte se na 6 nejpodivnějších povolání historie. Většinu z nich byste opravdu dělat nechtěli!

Dnes má mnoho lidí štěstí, že se jim podaří sehnat práci, kterou považují za smysluplnou či naplňující. Ale lidé v minulosti mnohdy takové štěstí neměli. Podívejte se na nejšílenější a nejpodivnější práce z minulosti. Věřte, že většinu z nich byste opravdu dělat nechtěli!
svetzeny.cz

Pachira vodní

Této rostlině se také přezdívá „strom peněz“. Dle učení Feng Shui vnáší do naší domácnosti a životů nejenom klid, ale také blahobyt a peníze. Na pěstování není pachira vůbec náročná. Umístit byste ji měli tam, kde bude mít dostatek světla. Také se říká, že by se měla nacházet na místě, kde chcete, aby se peníze držely.

Info ikona
Pachira vodní

Orchidej

Toužíte po klidném a ničím nerušeném spánku? Pak byste si měli do ložnice pořídit orchidej. Její sladká vůně vám zvedne náladu a také má velmi dobrou schopnost čistit vzduch, takže se vám bude krásně usínat.

Aloe Vera

Tato rostlina je známá hlavně pro své léčebné účinky – pomáhá s kožními problémy, ekzémy, odřeninami i spáleninami, působí protizánětlivě a má regenerační účinky. Rovněž je její význam nezanedbatelný v duchovní rovině. Tato rostlina kolem sebe totiž šíří pozitivní energii, prý by vám měla zajistit šťastný a spokojený domov.

Info ikona
Aloe Vera
Mohlo by se vám líbit

Síla myšlenky: Všímejte si, kam zaměřujete svoji pozornost, utváří to váš život. Video dokazuje, že to funguje!

Síla myšlenky je mocná. To, kam směřuje naše pozornost, utváří náš život. Nevěříte? Máme pro vás příklady dvou experimentů, které vás donutí přemýšlet nad tím, kam vaši pozornost zaměřujete vy. Víte, kam by měla směřovat, aby se vám v životě dařilo?
svetzeny.cz

Šalvěj

Šalvěj je velmi populární bylinka, která má mnoho pozitivních účinků na lidské zdraví. Pomáhá bři bolestech zubů a krku, zklidňuje žaludek, uklidňuje a napomáhá klidnému spánku, zamezuje nadměrnému pocení a působí protizánětlivě. Je však velmi dobře známá tím, že má neuvěřitelně silnou schopnost čistit prostor od špatné energie. Často se používá jako vykuřovadlo. Indiáni ji používali pro své očistné kúry a sloužila jim jako ochrana před zlými duchy. Pokud se ve své domácnosti z nějakého důvodu necítíte komfortně, možná se vám v domě usídlila špatná energie. Zvažte, zda si nepořídíte hned několik těchto rostlin, aby v prostoru udržovali pozitivní energii.

Info ikona
Šalvěj

Jasmín

Jasmín je jednou z nejoblíbenějších parfémových složek, tato rostlina úžasně voní, ale málokdo ví, že je schopná i harmonizovat vztahy a přinášet do vašeho života energii lásky. Je to velmi vhodná rostlina, pokud v domácnosti žijete s partnerem. Dokonce se o jasmínu říká, že umí uklidňovat mysl a stimulovat energii. Této rostlině se nejlépe bude dařit na parapetu jižně orientovaného okna. Pokud byste účinky chtěli ještě zesílit, zvažte, zda si do domu nepořídíte jasmínový olej do aromalampy či difuzéru. Říká se, že tato vůně dovede povzbudit dokonce i sexuální touhu.


 

Mohlo by se vám líbit

Horoskop: Tato tři znamení zvěrokruhu jsou nejvěrnějšími přáteli. Máte někoho takového kolem sebe?

Ti, kteří mají v blízkém kruhu přátel jedno z těchto tří znamení zvěrokruhu, se mohou považovat za šťastné - podle horoskopu jsou považováni za nejvěrnější přátele, a takové u sebe jednoduše chcete!
svetzeny.cz
Mohlo by se vám líbit

Velká numerologická předpověď na srpen: Pro koho to bude měsíc hrůzy a kdo naopak bude mít štěstí v lásce, kariéře a financích?

Přinášíme vám velkou numerologickou předpověď na měsíc srpen. Stačí provést jednoduchý výpočet životního čísla a přečíst si, co vás v červenci čeká. Každé životní číslo čekají změny v jiné oblasti. Zjistěte, na co se musíte připravit vy.
svetzeny.cz