Přejít k hlavnímu obsahu

Triky, díky který vám vydrží řezané květiny téměř věčně

Dostali jste krásné květiny a nyní je máte doma ve váze. Jsou krásným doplňkem, ale vždy vydrží pouze pár dní. Vyzkoušejte tyto triky a nebudete se stačit divit.

Řezané květiny vám vydrží déle

Správný řez

Než vložíte řezané květiny do vázy, ořežte jejich stonky šikmo. Pokud to udělá, bude mít květina větší prostor pro absorpci vody, než když je uříznuta v přímém směru. Ujistěte se také, že vaše váha není příliš malá, květiny potřebují prostor.

Odstraňte listy

Otrhejte listy na těch částech stonku, který je ve vodě. Pokud necháte listy ponořené ve vodě, bakterie se budou rychleji množit a květina vám dříve zvadne.

Měňte vodu

Bohužel neexistuje žádné zlaté pravidlo, kdy je nejlepší měnit vodu ve váze. Vždy záleží na tom, kde květiny jsou. Je rozdíl, jestli máte kytici na parapetu, v teplé místnosti nebo třeba v koupelně. Existuje však jedno pravidlo, kterého se můžete držet: když se voda začne kalit, je nejvyšší čas vodu vyměnit. Měli byste i omýt a otřít vázu, abyste se zbavili bakterií.

Pozor, nesahat!

Růže jsou svým vlastním pánem. Nikdy se jich nedotýkejte. Květy růží jsou velmi jemné a okamžitě reagují na tlak. Když jim měníte vodu, vyjměte je opatrně z vázy a položte na kuchyňskou utěrku nebo nějaký jemný hadřík.

Květiny daleko od jablek

Pravděpodobně už jste již slyšeli, že byste nikdy neměli dávat jablka a banány do stejné mísy, protože jablka produkují plyn, který řídí proces zrání banánů. Stejně je to s květinami. Abyste si krásu ze svých řezaných květin mohli užívat co nejdéle, platí následující pravidlo: čím dál od misky plné jablek, tím lépe!

Doporučená videa z partnerského webu z Lifee.cz: Tvoříme S Lifee Valentýnská Nádoba Na Svíčku