Přejít k hlavnímu obsahu

Prozrazujete více, než byste chtěli: Způsob oblékání odhalí úroveň vašeho indexu štěstí

Zlepšit náladu můžete různě. Dobrým jídlem, procházkou, filmem, hudbou nebo tím, co si obléknete. Čím jsou lidé šťastnější, tím prostší je jejich způsob oblékání. Souhlasíte? Možná je na tom něco pravdy, možná ne.

Čím vyšší podpatky, tím horší osobní život ženy. Čím kratší minisukně, tím větší touha upoutat pozornost. Souhlasíte? Zlepšit svou náladu můžete za pomoci oblékání, protože i to často poukazuje na to, co si vyberete ze skříně, potažmo to, co si najdete v obchodech. Ať si kdekdo myslí, že je móda jen zábavou, není to úplně tak. Přetavujete do ní zkušenosti, vlastní emoce, osobní styl i to, jak se aktuálně cítíte či to, jak si věříte nebo nevěříte.

Oblek a uniforma jako symbol moci

Uniforma nebo oblek v lidech často vzbuzuje respekt a pocit, že jde o člověka, který má moc. Člověk pak vypadá přísně a obvykle bývá nepřehlédnutelný. Na druhou stranu, když na sebe obléknete uniformu nebo oblek, cítíte sebevědomí. Patří vám celý svět a jdete-li na pohovor nebo třeba na důležitou schůzku, rázem vaše sebevědomí stoupá.

Mohlo by se vám líbit

Jak ženy manipulují s muži aneb kde se nacházejí hranice manipulace

Křehkost, bezbrannost a něžné jednání. Tak se většinou popisuje ženské pokolení, ale co když je žena v pozici úspěšné emoční manipulátorky? Do pozice manipulátora se může dostat muž i žena, ale záleží, jaké hranice je dobré nepřekračovat. Existuje tedy něco jako snesitelná míra jemné manipulace?
svetzeny.cz

Vliv barev na vaše emoce

Barvy mají vliv na naši náladu, což potvrzuje mnoho lidí i odborníků. To, co člověk nosí může významně ovlivňovat vaši aktuální náladu a to, jak se celkově cítíte. Stačí změnit to, co nosíte. Černou barvu v šatníku protkněte barevnými a veselými kousky, které vám vykouzlí úsměv na tváři. Zamyslete se. Když se cítíte špatně, v depresi nebo máte špatnou náladu, po jakém kousku v šatníku sáhnete? Po vytahaném tričku, které má mdlou nebo černou barvu? A naopak, když se cítíte dobře nebo šťastně, sáhnete po svých oblíbených šatech, které jen hýří barvami.

Mohlo by se vám líbit

Chování, které vám vykrádá štěstí ze života. Vyvarujte se toxického chování

Štěstí se z pohledu psychologů dá definovat jako mentální stav, který obohacují pozitivní emoce. Zní to moc učeně? Možná. Každý své štěstí vidí v něčem jiném, někdo v novém autě, jiný v dětech, další v cestování.
svetzeny.cz
Info ikona
ženy nakupují

Oblečení jako indikátor pocitů

To, co se děje uvnitř každého z nás málokdy svěřujeme každému na potkání. Někdy i ty nejniternější pocity nesdílíte s nejlepšími přáteli, necháváte si je pro sebe. Nevědomky však světu dáváte najevo, že nejste v pořádku, máte nízké sebevědomí nebo nejste spokojení a šťastní. Jak? Gesty, neverbální komunikací nebo třeba oblékáním.

Vnitřek a vnějšek je v podstatě propojený a oblékání je pro mnohé určitá forma péče o sebe. Má velký vliv na vaše emoce. Proto chcete-li změnit svou náladu a aktuální stav mysli, můžete jako jeden z kroků zařadit také změnu šatníku. Nemusí to být kompletní výměna ani to nemusí stát hodně peněz. Pokud nevlastníte šatník složený jen a pouze z černých a tmavých kousků oblečení, můžete někdy kouzlit i s tím, co máte. Jak začít?

Mohlo by se vám líbit

Co znamenají vaše sny i noční můry? Mohou upozorňovat na blížící se nemoc

Bývají zběsilé, bláznivé, romantické, strašidelné nebo všechno dohromady. Sny si s námi zkrátka dělají, co chtějí, a stále toho o nich moc nevíme. Sny nám napovídají, čemu bychom měli v bdělém stavu věnovat pozornost.
svetzeny.cz

Položte si zásadní otázku

Jak se chci cítit? Možná to bude chvíli trvat, než pojmenujete emoce, které chcete cítit, ale nevzdávejte to. Jakmile si určíte, jak se chcete cítit, jděte do skříně a vyberte oblečení, které tomu pocitu odpovídá. Obléknete-li se podle nálady, jen ji umocníte. Obléknete-li se podle toho, jak se chcete cítit, s největší pravděpodobností to bude mít vliv i na vás a vaše emoce. Chcete se cítit šťastně? Oblékněte barvy!

Zdroj článku
Doporučená videa z partnerského webu z Lifee.cz: Tvoříme s lifee - papírová Liška