Přejít k hlavnímu obsahu

Prozrazujete více, než byste chtěli: Způsob oblékání odhalí úroveň vašeho indexu štěstí

Info ikona
index štěstí

Zlepšit náladu můžete různě. Dobrým jídlem, procházkou, filmem, hudbou nebo tím, co si obléknete. Čím jsou lidé šťastnější, tím prostší je jejich způsob oblékání. Souhlasíte? Možná je na tom něco pravdy, možná ne.

Čím vyšší podpatky, tím horší osobní život ženy. Čím kratší minisukně, tím větší touha upoutat pozornost. Souhlasíte? Zlepšit svou náladu můžete za pomoci oblékání, protože i to často poukazuje na to, co si vyberete ze skříně, potažmo to, co si najdete v obchodech. Ať si kdekdo myslí, že je móda jen zábavou, není to úplně tak. Přetavujete do ní zkušenosti, vlastní emoce, osobní styl i to, jak se aktuálně cítíte či to, jak si věříte nebo nevěříte.

Oblek a uniforma jako symbol moci

Uniforma nebo oblek v lidech často vzbuzuje respekt a pocit, že jde o člověka, který má moc. Člověk pak vypadá přísně a obvykle bývá nepřehlédnutelný. Na druhou stranu, když na sebe obléknete uniformu nebo oblek, cítíte sebevědomí. Patří vám celý svět a jdete-li na pohovor nebo třeba na důležitou schůzku, rázem vaše sebevědomí stoupá.

Jak ženy manipulují s muži aneb kde se nacházejí hranice manipulace

svetzeny.cz

Vliv barev na vaše emoce

Barvy mají vliv na naši náladu, což potvrzuje mnoho lidí i odborníků. To, co člověk nosí může významně ovlivňovat vaši aktuální náladu a to, jak se celkově cítíte. Stačí změnit to, co nosíte. Černou barvu v šatníku protkněte barevnými a veselými kousky, které vám vykouzlí úsměv na tváři. Zamyslete se. Když se cítíte špatně, v depresi nebo máte špatnou náladu, po jakém kousku v šatníku sáhnete? Po vytahaném tričku, které má mdlou nebo černou barvu? A naopak, když se cítíte dobře nebo šťastně, sáhnete po svých oblíbených šatech, které jen hýří barvami.

Chování, které vám vykrádá štěstí ze života. Vyvarujte se toxického chování

svetzeny.cz

Info ikona
ženy nakupují

Oblečení jako indikátor pocitů

To, co se děje uvnitř každého z nás málokdy svěřujeme každému na potkání. Někdy i ty nejniternější pocity nesdílíte s nejlepšími přáteli, necháváte si je pro sebe. Nevědomky však světu dáváte najevo, že nejste v pořádku, máte nízké sebevědomí nebo nejste spokojení a šťastní. Jak? Gesty, neverbální komunikací nebo třeba oblékáním.

Vnitřek a vnějšek je v podstatě propojený a oblékání je pro mnohé určitá forma péče o sebe. Má velký vliv na vaše emoce. Proto chcete-li změnit svou náladu a aktuální stav mysli, můžete jako jeden z kroků zařadit také změnu šatníku. Nemusí to být kompletní výměna ani to nemusí stát hodně peněz. Pokud nevlastníte šatník složený jen a pouze z černých a tmavých kousků oblečení, můžete někdy kouzlit i s tím, co máte. Jak začít?

Co znamenají vaše sny i noční můry? Mohou upozorňovat na blížící se nemoc

svetzeny.cz

Položte si zásadní otázku

Jak se chci cítit? Možná to bude chvíli trvat, než pojmenujete emoce, které chcete cítit, ale nevzdávejte to. Jakmile si určíte, jak se chcete cítit, jděte do skříně a vyberte oblečení, které tomu pocitu odpovídá. Obléknete-li se podle nálady, jen ji umocníte. Obléknete-li se podle toho, jak se chcete cítit, s největší pravděpodobností to bude mít vliv i na vás a vaše emoce. Chcete se cítit šťastně? Oblékněte barvy!

Zdroj článku