Přejít k hlavnímu obsahu

Už žádné sukně a podpatky: Letušky obléknou kalhoty a tenisky. Který styl uniformy se vám líbí více?

Info ikona
Letuška

Už žádné sukně a podpatky! Jedna z leteckých společností zásadně promění uniformy, které jejich letušky nosí. Namísto sukní obléknou kalhoty a nepohodlné podpatky nahradí komfortní tenisky. Jak se vám tato změna líbí?

Letušky ukrajinských aerolinek vymění sukně a podpatky za kalhoty a tenisky

Změny v genderových paradigmatech znamenají revoluci v mnoha oborech, nyní se to dotklo i letectví. Ukrajinská společnost SkyUp Airlines oznámila, že se zásadně promění uniformy jejích letušek. Sukně a podpatky budou minulostí, letušky obléknou elegantní oranžové kalhotové kostýmky a namísto lodiček si obují pohodlné tenisky. Tyto změny avizovala společnost skrze svůj Instagram. „Svět již není stejný, stejně tak nejsou stejné určité záležitosti etikety, které v určitém bodě zavedla společnost, a proto chtěla společnost SkyUp Airlines zavést celkovou změnu, která se nyní odráží i v uniformách letušek,“ oznámila letecká společnost. Níže si můžete prohlédnout, jak vypadaly uniformy kdysi, nyní jsou už minulostí.

Fanoušci šílí: Pan Božský je zpátky. Podívejte se na první fotky z natáčení, kde jsou Carrie a pan Božský spolu!

svetzeny.cz

5 stylových změn pro větší pohodlí

Jak už bylo řečeno, klasické úzké minisukně budou minulostí, nahradí je kalhotové kostýmy ušité z italské ekokůže, které byly vytvořeny ve spolupráci s lokální značkou GUDU. Na nohou letušky již nebudou mít podpatky, ale stylové tenisky Nike Air Max 720, které jsou velmi pohodlné a ergonomicky tvarované. Letušky zajisté ocení větší komfort během letu. Navíc je nová kolekce i ekologicky přívětivá, 75 % tohoto modelu totiž tvoří recyklované materiály. Nebude chybět ani pro značku typický světle modrý hedvábný šátek, který byl vytvořen ve spolupráci s lokální značkou GUNIA. Navíc se mění i trendy v líčení, zapomeňte na klasickou červenou rtěnku a jemně nalíčené oči. Líčení letušek pro focení nové kolekce bylo inspirováno barvou oblohy při západu slunce, na očních víčkách tedy dominuje oranžová a modrá. Nově letušky nemusí mít ani vlasy svázané v klasickém elegantním drdolu. Nesmí chybět ani ikonický oranžový kufřík, který si letušky berou na cesty. Níže na fotografii si můžete prohlédnout, jak letuškám nový styl sluší.

Oslňte své přátele: 34 šokujících faktů, které prostě musíte znát!

svetzeny.cz

Jak se vyvíjel styl uniformy letušek? Kalhoty úplnou novinkou nejsou!

Máme zafixováno, že letušky chodí v minisukních a podpatcích, ale ne vždy tomu tak bylo. Například ve 30. letech 20. století nosily letušky společnosti Swissair sako v kombinaci s širokými kalhotami v délce po kotníky. Dominovaly tehdy jednoduché nenápadné barvy. Ve 40. letech většina letušek nosila košilové šaty v délce po kolena, typickým doplňkem pak klobouček. V 50. letech zase „frčely“ velké bílé límečky, které byly dominantním prvkem uniforem letušek. Po válce se do módy dostaly módní kousky inspirované uniformami sestřiček a také vojenské prvky. V 60. letech slavil boom kulatý klobouk, který nosila například J. Kennedy. K dosažení dokonalé elegence nesměly chybět bílé rukavičky. Také se začaly objevovat odvážnější barvy, v módě byla hlavně červená. Trend výrazných uniforem pokračoval i v 70. letech, kdy byl rovněž velmi trendy jemný kostkovaný vzor. V 80. letech pak převládly pastelové barvy, které jsou velmi jemné a podtrhují ženskost. V 90. letech se staly populárními velké mašle, které dominovaly kostýmkům letušek. Od roku 2000 se modely příliš neměnily, převládaly padnoucí elegantní kostýmky a pouzdrové šaty.

Krásku Shakiru pravděpodobně čeká soud. Neuvěříte, z čeho je obviněna. Ve hře je 365 milionů!

svetzeny.cz

Jen pro silné povahy: 8 nejděsivějších mučících praktik a poprav z minulosti!

svetzeny.cz