Přejít k hlavnímu obsahu

Krásku Shakiru pravděpodobně čeká soud. Neuvěříte, z čeho je obviněna. Ve hře je 365 milionů!

Info ikona
Shakira

Průšvihy mají i slavné osobnosti. Jeden velký malér teď řeší zpěvačka Shakira, která bude muset nejspíš před soud, aby objasnila, jaktože připravila Španělsko o stovky milionů korun!

Kolumbijská popová hvězda Shakira by se mohla postavit před soud kvůli údajnému daňovému úniku ve Španělsku ve výši 14,5 milionu eur (364 799 600 Kč), rozhodl soudce poblíž Barcelony. "Existuje dostatek důkazů", aby bylo možné soudit údajné daňové úniky v letech 2012, 2013 a 2014, uvedl vyšetřující soudce v rozsudku, který získala CNN.

Soudce Marco Jesus Juberias napsal, že Shakira v každém z těchto tří let žila ve Španělsku více než 200 dní, takže byla v zemi povinna platit daně. Juberias uvedl, že při dosavadním vyšetřování se španělská daňová agentura a právníci Shakiry hádali o smyslu „trvalého bydliště“.

Zprávy španělských médií uvedly, že tým Shakiry tvrdil, že její hlavní sídlo bylo na Bahamách. Místní média ale také uvedla, že má domov v oblasti Barcelony, se svým dlouholetým partnerem, fotbalovým obráncem FC Barcelona Gerardem Pique, se kterým má dvě děti.

Soudkyně u soudu v Esplugues de Llobregat napsala, že Shakira a finanční poradce, také jmenovaný v rozsudku, použili řadu společností v daňových rájích, aby se během uvedených let pokusili skrýt zdroje příjmů.

V reakci na rozhodnutí mluvčí zpěvačky sdělili CNN následující: "Toto je očekávaný krok v tomto procesu. Právní tým si zachovává důvěru a spolupráci se spravedlností a nebude k této záležitosti poskytovat žádné další komentáře."

Newsletter

Svet Zeny logo

Odebírejte náš NEWSLETTER

Váš e-mail

Na váš e-mail jsme odeslali odkaz pro potvrzení odběru novinek.