Přejít k hlavnímu obsahu

5 věcí, které nemusíte dělat, když je vám 50 let. Váš život bude rázem šťastnější

Věk je jen číslo, takže tento článek berte s nadhledem. A navíc, každý si samozřejmě může dělat, co chce. Na druhou stranu, čím je člověk starší, tím víc zjišťuje, že je spousta věcí, které ho vlastně vůbec nemusí trápit. Moudrost a nadhled přichází s léty. Mnohdy zjišťujeme, že to, v čem jsme se kolikrát babrali ve třiceti, najednou vůbec není podstatné.

Každé kulaté narozeniny bývají vnímány jako jakýsi mezník. A padesátka je věk, kdy začneme vnímat, že mládí už se s konečnou platností začíná vzdalovat. Do života nám nemilosrdně vstupuje klimakterium, na vrásky dávno nestačí žádný zázračný krém a zbavit se kil navíc bývá mnohdy boj s větrnými mlýny.

Zatímco se naše babičky v padesáti pomalinku začínaly chystat do důchodu a stávaly se opravdu babičkami, které pečovaly o rodinný krb a hlídaly vnoučata, dnes to mají ženy trochu jinak. Bývají samy kolikrát ještě aktivními matkami nebo jim děti odrostly a ony si konečně užívají čas samy pro sebe. Mohou cestovat, věnovat se koníčkům a mnohdy vypadají skvěle a rozhodně mladší. Záleží samozřejmě na každé z nás.

Na druhou stranu už máme něco odžito a naše životní zkušenosti nám umožňují mnohem lépe vyhodnotit, co pro nás je a není důležité. Nad co se už v padesáti můžete povznést a co už prostě nemusíte dělat?

Tohle jsou nejlepší metody, jak po 50 udržet mozek v kondici. Dělejte je pravidelně

Mozek patří mezi nejdůležitější orgány v těle, proto je více než nutné o něj důkladně pečovat. Abyste si mozek udrželi ve skvělé formě, zařaďte mezi své každodenní rituály snadné mozkové cvičení. Zvláště, pokud máte více než 50 let.
svetzeny.cz

1. Ženy, které mají přes 50 let, neřeší, co si o vás pomyslí ostatní

Toto je skvělé praktikovat v každém věku, ale co si budeme povídat, není to jednoduché. V první řadě přijměte fakt, že pokud nemáte vyloženě telepatické schopnosti, nikdy nebudete vědět, co si o vás kdo myslí. Jde jen o vaše domněnky. A jejich vytváření a řešení je dost vyčerpávající. Zkuste se jich zbavit a být nad věcí.

2. Čekat na životní lásku

Panuje utkvělá představa, že na lásku musí být dva. Jenže nejdůležitější je mít hlavně ráda sama sebe. Když vedle sebe máte milujícího partnera, je to samozřejmě značka ideál, ale šťastná můžete i být i bez něj. Věnujte pozornost sami sobě, protože vaše štěstí a životní pohoda závisí jen a jen na vás. Nečekejte, že vás udělá šťastnou někdo zvenku, začněte sama u sebe. A kdo ví, třeba ještě svého Pana božského potkáte, až to budete nejmíň čekat.

3. Co nemusí dělat žena nad 50 let? Trávit čas s lidmi, s nimiž vám není dobře

Kolikrát jdete na kafe s někým, s kým s vám vůbec nechce. Ale uděláte to jen proto, aby nebyl dotyčný naštvaný. Nebo posloucháte sáhodlouhé telefonáty a stesky kamarádek, které vám ale vaši pozornost nikdy neoplatí.. Život je krátký a čas je vzácný. Trávit ho s lidmi, s nimiž vám není dobře, vůbec nemusíte. Samozřejmě namítnete, že třeba v práci nebo v rodině občas musíte zatnout zuby, ale je i mnoho situací, kdy se můžete rozhodnout opravdu svobodně.

“Manžel dává naše peníze své sestře,” stěžuje si Zdenka. Rodinná terapeutka doporučuje, jak problém zvládnout

Finance v manželství jsou velmi citlivé téma. Podílejí se na nich oba partneři a je tedy důležité, aby o nich rozhodovali společně. Větší investice spolu probírají a společně domlouvají také například opravy, dovolenou a podobně. Když však jeden z partnerů chce větší obnos zapůjčit někomu z rodiny, nemusí se to vždy setkat s pochopením. Jak takovou situaci vyřešit?
svetzeny.cz

4. Dělat něco jen proto, že to dělají ostatní

Kolem vás všichni běhají, cvičí jógu, nebo studují cizí jazyky? Super, je to jejich věc a vy to rozhodně nemusíte dělat je proto, abyste se necítila méněcenná. Pokud je vám tak dobře, sedněte si na gauč s pletením a koukejte na seriály, není to vůbec žádná ostuda. Prostě dělejte, co vás baví.

5. Žena nad 50 nemá potřebu být za každou cenu krásná

Dříve jste se šlechtila i když jste šla vynést třeba jen odpadky, ale teď se vám už nějak nechce? Je to v pořádku. Samozřejmě není potřeba na sebe rezignovat a chodit mezi lidi neupravená, ale na druhou stranu, když jednou skočíte do Tesca bez make-upu, svět se nezboří. Pokud to tak necítíte, nedělejte nic jen kvůli druhým lidem.

Samostatnou kapitolou tohoto bodu je pak urputná snaha zastavit čas a běhat od jednoho estetického chirurga k druhému. Nic proti botoxu a vylepšení prsou, ale opět platí, dělejte to jen kvůli sobě a svému pocitu a ne proto, že to po vás chce manžel nebo si myslíte, že mu to udělá radost.

Výše uvedené rady ve finále platí vlastně pro každý věk. Není nad to si občas uvědomit, že svůj život máme ve svých rukách. A nikdy není pozdě začít na sobě pracovat, abychom se cítili šťastně a svobodně

Zdroj článku