Přejít k hlavnímu obsahu

KVÍZ: Putyka nebo vágní, znáte význam těchto cizích slov? Vyzkoušejte své znalosti!

Prověřte si své znalosti cizích slov. Tušíte, co je to satisfakce nebo naopak vůbec nevíte, co dělá člověk, který je žoviální? Otestujte si své vědomosti a zjistěte, jaký význam mají jednotlivá cizí slova. Spusťte si náš kvíz!

Čeština je krásný jazyk, ale ve svém repertoáru má také slova, která jsou převzatá z cizích jazyků. Některá jdou poznat na první pohled, u jiných si nejste tak jistí. Jde o cizí slovo nebo ne? Používají se více či méně v běžné konverzaci i písemnostech a je dobré, o nich vědět a minimálně tušit, co znamenají.

Jak jste na tom s cizími slovy? Znáte je? Nebo naopak musíte všude chodit se slovníkem cizích slov a často v něm listovat? Poradíte si s člověkem, který je vágní? Nebo kam se vydáte, když vám přátelé dají vědět, že sraz je v putyce? Vyzkoušejte náš kvíz, který vám odhalí, jak hluboké jsou vaše znalosti.

 

Mohlo by se vám líbit

KVÍZ: Otestuje se, jak dobře znáte české hrady a zámky, kde se natáčely známé pohádky

Jak dobře znáte české hrady a zámky? Otestuje si své znalosti na dnešním nelehkém kvízu. Přestože je Česko vcelku malou zemí, hradů a zámků má nespočet. Znáte zdejší kraje a jejich hrady a zámky? Pojďte se ukázat a zároveň se pobavit.
svetzeny.cz

0-4 správných odpovědí

Oou, tady se to moc nepovedlo. Cizí slova nejsou vaši silnou stránkou nebo jste jen dnes neměli svůj den? Nevadí, Genius loci i jiné chytáky, které vás potrápily dnes najdete snadno na internetu

5-8 správných odpovědí

Něco víte, něco vám uniklo. Zlatá střední cesta, kdy vás jen tak někdo nenachytá. Osvěžili jste si znalosti cizích slov? Zjistili jste, co znamená bigotní a teď už vás nic nezaskočí.

9-11 správných odpovědí

Tady má někdo cizí slova opravdu v malíčku. Nenachytáme vás ani na satisfakci nebo žoviálnost. Víte přesně, co které cizí slovo znamená a my vám tleskáme.

 

Zdroj článku
Doporučená videa z partnerského webu z Lifee.cz: Tvoříme S Lifee Valentýnská Nádoba Na Svíčku