Přejít k hlavnímu obsahu

Diktát: Vyzkoušejte si své znalosti na záludném kvízu z českého jazyka

I když patří český jazyk mezi krásné jazyky, tak jeho plné porozumění není snadné. Troufáte si na záludný kvíz? Pokud ano, můžete se připravit na potrápení vašich mozkových závitů, jen málokdo zvládne na všechny odpovědi reagovat správně. Patříte mezi ně?

V dnešním diktátu si můžete otestovat své znalosti. V českém jazyce je snad stovka výjimek a je málo lidí, kteří neudělají nikdy chybu. Pojďte si společně s námi vyzkoušet, jak obstojíte tentokrát. Myslíte si, že máte češtinu v malíčku? Tak schválně, zdali zvládnete celý test vyplnit správně.

Výsledky:

0-1 chyba: Skvěle! Vás jen tak někdo nenachytá. Je vidět, že jste na tom s českým jazykem velice dobře a jen tak vás něco nepřekvapí. Nenecháte se ničím zaskočit a neuděláte si ostudu.

2-4 chyby: Dobré! To není vůbec špatný výsledek, ze školy vám nejspíš uvízla v paměti většina podstatných informací o českém jazyce. Při psaní děláte jen drobné chyby, ale nic, co by pár opakování nezlepšilo.

5 a více chyb: Jejda! Český jazyk nejspíš nepatřil na škole k vašim oblíbeným předmětům, ale nebojte, není nic ztraceno. Pomoci vám může četba kvalitní literatury a více podobných testů, díky kterým se dozvíte, v čem jste dosud chybovali.

Zdroj článku