Přejít k hlavnímu obsahu

KVÍZ: Otestuje se, jak dobře znáte české hrady a zámky, kde se natáčely známé pohádky

Jak dobře znáte české hrady a zámky? Otestuje si své znalosti na dnešním nelehkém kvízu. Přestože je Česko vcelku malou zemí, hradů a zámků má nespočet. Znáte zdejší kraje a jejich hrady a zámky? Pojďte se ukázat a zároveň se pobavit.

Každý z nás zajisté rád sleduje pohádky. Nemusí být pouze české, natáčí se u nás i mnoho zahraničních pohádek, které nás baví. Hrady a zámky, na kterých se pravidelně nové pohádky tvoří jistě z televize znáte velmi dobře, některé jste možná navštívili i osobně. Ale dokážete s jistotou určit, jaký hrad nebo zámek se nachází na obrázku, nebo pokud se vás jen tak v meziřečí někdo zeptá? Otestujte své znalosti v našem zábavném kvízu a třeba poměřte síly s rodinou a přáteli!

Kvíz obsahuje 10 otázek, ve kterých si můžete ověřit své znalosti. Nebojte se ničeho, buď to vyjde, nebo ne. Rádi během volných víkendu navštěvujete hrady a zámky? Pak se určitě nenecháte nachytat. Na konci testu naleznete vyhodnocení a pokud budete mít většinu otázek dobře, můžete se nazvat za pohádkového znalce.

0 - 4 správných odpovědí

Se znalostmi hradů a zámků na tom nejste nejlépe, ale nezoufejte. Je jich tolik, že se to může stát. Až budete sledovat pohádku, zkuste se zaměřit na to, v jakém prostředí se to natáčí a spojit si to s nějakou vtipnou scénkou.

5 - 8 správných odpovědí

Jste takový malý pohádkový mistr. Vedete si velmi dobře a zaskočili vás jen opravdové záludnosti. Je vidět, že pohádkové hrady a zámky jsou vaší silnější stránkou!

8 - 10 správných odpovědí

Jste génius! Pohádkové hrady a zámky máte naprosto v malíčku a nezaskočí vás ani ta největší záludnost, která může být. Gratuluje, můžete se považovat za dokonalého znalec!

Zdroj článku
Doporučená videa z partnerského webu z Lifee.cz: Tvoříme s Lifee Svatební pompon