Přejít k hlavnímu obsahu

Pět zlodějů štěstí: Pozor, i vy můžete mít v okolí osobu, která vás o něj okrádá!

Info ikona
Zloději štěstí

Zloději štěstí žijí mezi námi a jen čekají na vhodnou příležitost, kdy se mohou vlísat do vaší přízně a o vaši spokojenost a štěstí vás okrást. Někdy to dělají tiše a nepozorovaně celé roky! Víte, jak takového zloděje štěstí rozpoznat? I vy můžete mít v okolí osobu, která jen čeká na vhodnou příležitost.

1. Potížisté

Tento typ osob je neustále v nějakém maléru a jediný, kdo jeho problém může vyřešit, býváte vy. Neustále od vás vyžadují podporu, ale nazpět nic nedávají, jsou to energetičtí upíři, kteří z vás pomalu ale jistě vysávají životní energii. Nutí vás, abyste rušili své plány a investovali do nich veškerý svůj volný čas. Jenom předstírají, že svůj život chtějí změnit, ve skutečnosti jim role oběti osudu naprosto vyhovuje a cítí se v ní dobře. Pokud je odmítnete, zařídí, abyste se cítili dostatečně provinile. Držte se od těchto lidí dál, čas který do nich investujete, je předem ztracený.

Tyto činnosti rodiče dětem zakazují, přitom jsou velmi prospěšné: Proč vědci doporučují šťourání v nose a hraní počítačových her?

Rodiče dětem zakazují řadu činností v dobré víře, že je tímto způsobem vychovávají. Avšak některé z těchto činností jsou i užitečné! Které z nich to jsou, kde byste jako rodiče na základě vědeckých zjištění mohli příště přimhouřit oko?
svetzeny.cz

2. Jájínci

Já, já, jen já. Jájínci by nejradši celé hodiny mluvili jen o sobě. Většinou to bývají lidé s narcistickou poruchou osobnosti, kteří každý rozhovor zcela ovládnou a každé téma stočí k sobě. Většinou jsou nezastavitelní a dávají vám patřičně najevo, že vy jste oproti nim nezajímavý člověk. Z konverzace s nimi budete unavení a dost možná vás rozbolí i hlava. Nikdy vám nevrátí emoční podporu nazpět, jakmile začnete mluvit o svých pocitech, ihned vás přeruší a začnou vám vykládat o svých potížích. Raději se jim vyhněte.

Info ikona
Jájínek

3. Závistivci

Ne, teď nemáme na mysli situaci, kdy někdo žárlí v dobrém, například když vaše kamarádka pěje ódy na vaše vlasy a říká, jak vám hustou hřívu závidí. Taková závist je zcela zdravá, ostatně každý z nás někdy zatouží po tom, co nemá. Držte se však dál od lidí, kteří nesnesou váš úspěch, dobrou náladu, že vám to sluší či fakt, že jste si našli skvělého partnera. Vždy si najdou způsob, jak vám vaši radost překazit a vyvolat ve vás pocit, že nejste dobří a své štěstí si nezasloužíte. Skuteční přátelé vám vždy úspěch budou přát a povzbudí vás, na rozdíl od žárlivců. Nikdy nedovolte, aby jejich negativita vnesla vnesla do vašeho štěstím zalitého života temný stín.

Info ikona
Žárlivka

4. Lidé s výbušnou povahou

Nejprve je třeba zdůraznit, že každý člověk má jiný temperament a choleriků je mezi námi opravdu hodně. Určitě nikdo neříká, že se k nim zbytek populace má otočit zády. Pouze v situaci, kdy je jejich chování už za hranou všeho a absolutně nedokážou kontrolovat své emoce. Takoví lidé jsou „neřízené střely“, jen těžko lze odhadnout, čeho všeho jsou schopní. Dlouhodobé snášení jejich hysterických scén se na vás může podepsat. Pokud máte v okolí někoho, kdo své výbuchy vzteku nedokáže kontrolovat, nabídněte mu psychoterapii. Pokud na sobě nechce pracovat zvažte, zda takového člověka chcete mít ve svém životě.

Info ikona
Výbušná povaha

Znaky, které dokazují, že je vaše sociální inteligence vysoká

Sociální inteligence není něco, s čím se automaticky rodíme. Určitě si ihned vybavíte minimálně jednoho člověka z okolí, u kterého jste si jisti, že má téměř nulovou sociální inteligenci. Jak jste na tom ale vy? Těchto sedm znaků odhaluje, kdo má opravdu vysokou sociální inteligenci.
svetzeny.cz

5. Manipulátoři

Manipulátory je velmi těžké odhalit, protože bývají chytří a své pravé úmysly umí dobře zastírat. Tváří se jako kamarádi, ale ve skutečnosti vás jen chtějí využívat. Umí velmi dobře číst v lidech a poznat jejich touhy a slabiny, poté toho patřičně využijí. O tom, jak rozpoznat manipulátora by se dala napsat kniha, ale uveďme alespoň základní vzorce chování. Manipulátor je přehnaně kritický, svou chybu však nikdy neuznává. Ve svých obětech se mu daří vyvolat pocit viny a sám se rád stylizuje do role oběti. Když se mu něčeho nedostává, uchyluje se k citovému vydírání a výhrůžkám. Je sobecký a zajímají ho jen jeho vlastní záležitosti. Dle potřeby mění své názory a „zásady“. Lže a překrucuje skutečnost. Je to nejnebezpečnější typ zloděje štěstí, který se ve vašem okolí může vyskytnout.

Psychologický test: Vyberte si jedny z osmi dveří. Vaše volba odhalí, po čem podvědomě toužíte a jaká budoucnost vás čeká

Chcete nahlédnout do svého nitra, zjistit po čem podvědomě toužíte a jaká vás čeká budoucnost? Pak pro vás máme připravený jednoduchý psychologický test, ze kterého zjistíte zajímavé věci, které se týkají vás a vašeho života. Nebudete věřit, kolik toho o vás prozradí výběr 1 z 8 dveří.
svetzeny.cz