Přejít k hlavnímu obsahu

Poznáte závist? Toto jsou varovné signály, které by vám neměly uniknout

Info ikona
Závist

Máte pocit, že na vás někdo žárlí nebo vám závidí? Sledujte dění kolem sebe a budete schopni určit, zda se jedná opravdu o závistivce. Takové lidi je dobré nemít na blízku. Podle těchto 4 důvodů poznáte, že jsou ve vašem okolí.

Závistiví lidé se prozrazují svým chováním. Můžete si myslet, že je poznáte na první pohled, ovšem mohou se umět přetvářet a vy byste jim možná „skočili na špek“. Zdrojem závisti je nedostatek sebevědomí – to je dobré mít vždy na paměti. Závistivci se neustále srovnávají se svým okolím a nesnesou, když je někdo lepší, hezčí, úspěšnější nebo populárnější. Tento typ člověka má v sobě tolik nejistoty a obav, že by nám ho mělo být skoro líto. Chcete-li zjistit, zda na vás někdo žárlí, je třeba dát si pozor na čtyři signály.

1. Zlehčuje váš úspěch

Nezáleží na tom, jestli se jedná o úspěch v práci nebo nějaké osobní vítězství – vaše výhra nikdy není dost dobrá. Alespoň pro závistivce. Takový člověk nebude věnovat přílišnou pozornost vašemu úspěchu a před ostatními ho bude snižovat. Znáte to: „Ve chvíli, kdy se závistivým lidem ukáže, čeho sami nedosáhli, jediný způsob, jak se cítit lépe, je snižovat ostatní,“ praví známe přísloví.

2. Napodobuje vás

Závistiví lidé se srovnávají s ostatními, a tak je přirozené, že se jim brzy budou podobat. Ať už je to mluva, styl oblékání nebo jen napodobování denní rutiny. Udělají cokoliv, aby se přiblížili úspěšnějším lidem a potom co? Potom by rádi nahradili jejich místo.

Co je důležitější než vzhled? Tyto věci přijdou mužům daleko víc sexy

svetzeny.cz

3. Vyzývá vás „na souboj“

Závistiví lidé se chtějí dostat nad ostatní, využijí každé příležitosti, jak vás „sesadit z trůnu“. Vaše případné selhání pro ně bude největší výhrou a nebojte se – nebude hned tak zapomenuto. Můžete si být téměř jistí, že člověk závistivec si vaše jméno a případné selhání pěkně vychutná a povypráví za vašimi zády vše možné i nemožné.

4. Vyzdvihuje vaše selhání

Uspějete a dělá si z toho legraci, neuspějete a vypráví se to měsíce všude možně. Ano, máte ve svém okolí závistivce a ne, není to přítel, ani kamarád, který vám pomůže v nouzi. Mít kolem sebe někoho, kdo vám vše závidí, je jasným projevem toxického chování a věřte nebo ne, bez takového člověka vám bude lépe.

Tato znamení zvěrokruhu mají podle průzkumu nejsilnější sklony k nevěře: Je mezi nimi i váš partner?

svetzeny.cz

Příběh velké lásky prince Philipa a královny Alžběty

svetzeny.cz