Přejít k hlavnímu obsahu

Buďte šťastnější: Nebojte se nových výzev a dopřejte si bez odkládání to, co jste vždycky chtěla

Info ikona
Štěstí

Máte pocit, že při každodenním shonu se přestáváte umět radovat? Že máte jen samé starosti, ale radosti postrádáte? Věřte tomu nebo ne, ale i přes všechny povinnosti můžete být šťastnější. Abyste dosáhla duševní pohody, nemusíte si hned kupovat nové auto, vyhrát ve sportce nebo si pořizovat letenky na drahou luxusní dovolenou. Šťastnější totiž můžete být každý den. Nevíte jak na to? Možná vás překvapí, že k tomu stačí opravdové maličkosti.

Ráda byste byla spokojenější se svým životem, ale domníváte se, že každý běžný den spíše jen přežíváte, aniž byste si ho užívala naplno? Změňte to. Veselá a pozitivně naladěná můžete být, i když chodíte do práce a pečujete o rodinu i domácnost. K tomu vám pomůže optimistické přemýšlení a dobrá nálada, které můžete poměrně lehce dosáhnout. Nevěříte? Zde je pár užitečných a ověřených metod, se kterými se to jistě povede i vám.

Dopřejte si to, co jste vždycky chtěla

V životě se mnoho lidí často potýká s odkládáním svých přání a snů na dobu neurčitou. Čekají, až budou mít více peněz, až bude „lepší“ doba, až vyrostou děti, zkrátka samé až. To je ale velká chyba. Malá míra sobeckosti je totiž v tomto případě na místě. Jen si to představte. Vysněná kabelka, kterou jste vždycky chtěla je najednou jen a jen vaše. Kuchyň, která se změnila podle vašich nejtajnějších představ, vám najednou říká paní. Nové boty, které ladí s vašimi oblíbenými koktejlkami. Večeře a kino nebo divadlo, jehož návštěvu jste s partnerem dlouho odkládali. Zmrzlinový pohár, který vás ve výloze cukrárny zaujal po dlouhém dni v práci. Skok padákem, vysněná dovolená, vyhlídkový let nebo studium vytouženého povolání. Je jedno, co si dopřejete. Štěstí tvoří nejen velké věci, ale i maličkosti. Zapomeňte na slůvko až, přestaňte si bránit ve štěstí a splňte si své sny tady a teď.

Usmívejte se

Ne nadarmo se říká, že psychika je mocná čarodějka. Pokud chcete být šťastná nehledě na všední potíže a starosti, musíte to skutečně chtít. A jak jinak začít než pozitivnějším myšlením, přístupem a úsměvem? Zkuste si dát výzvu a snažte se usmívat co nejčastěji. Zakažte si se na kohokoliv a cokoliv mračit. Vydržte to i ve chvílích, kdy se objeví nové starosti a není vám zrovna do zpěvu. Možná, že najednou zjistíte, že se vám problémy podařilo vyřešit s větší lehkostí a díky pozitivnímu přemýšlení se pro vás rychle stanou minulostí.

Věda odhalila 7 věcí, které vás činí neatraktivní. Odhalte je a změňte svůj život jednou provždy

svetzeny.cz

Udělejte dobrý skutek každý den

Jistě nám dáte za pravdu, že štěstí prospívá i to, když si lidé vzájemně pomáhají. Zkuste proto každý týden vykonat alespoň jeden dobrý skutek. Pomozte babičce v obchodě s nákupem, v MHD pusťte sednout těhotnou paní, přispějte menší obnos útulku nebo jen poraďte kolegovi v práci s obtížným úkolem. Je jedno, jaký dobrý čin uděláte, pocit z pozitivního skutku budete mít vždy stejně skvělý. Sama musíte uznat, že snad neexistuje lepší způsob, jak získat dobrou náladu, než když pomůžete druhým. Navíc ji jako bonus pravděpodobně zlepšíte nejenom sobě, ale i druhým. A to je přeci úžasné.

Přestaňte řešit, co nezměníte

I když děláte, co umíte, některé věci zkrátka nezměníte. Přestaňte se tím trápit. Jedním z důležitých receptů na štěstí je právě schopnost vypořádat se s věcmi, které neovlivníte a netrápit se s maličkostmi. Pokud se najdou věci, které podle vás nemají řešení, nechte je prostě být. Uvidíte, že se časem s nimi přestanete trápit a možná, že se vyřeší přirozeně i bez vašeho přičinění. Dalším prohřeškem mnoha žen je vlastnost dělat z komára velblouda. I z drobnosti totiž některé ženy dokáží udělat problém světové významnosti. Nač si ale přidělávat vrásky? Ze všeho nejdříve se nad svými momentálními problémy zamyslete, a ty které můžete, raději vypusťte.

Chcete být bohatí? V tom případě musíte přestat dělat těchto 10 zásadních chyb

svetzeny.cz

Zkoušejte nové věci a dávejte si nové výzvy

Kdo chce zažít něco zajímavého, musí udělat to, co ještě nikdy předtím neudělal. Pokud tedy hledáte, jak být spokojenější, měla byste vyzkoušet něco nového a netradičního. Je jedno, zda si najdete nového koníčka, pořídíte si odvážnější účes nebo jen změníte restauraci, kam ráda chodíte na večeři. Nebojte se ani zajímavých výzev a příležitostí, které si můžete sama plánovat. Chcete se už dlouho naučit pořádně tančit, zapsat na judo nebo lekce jógy? Směle do toho. Změna vám přinese svěží vítr do jinak známé každodenní reality a s ním také vytoužený pocit štěstí.

Upřímně se smějte všemu vtipnému

Pokud chcete být skutečně šťastná a v pohodě, nebojte se kdykoliv vám něco přijde vtipné od plic a pěkně nahlas zasmát a neřešit při tom, co si o vás kdo myslí. Smích totiž nejen prodlužuje život, ale má pozitivní vliv i na naše emoce, náladu a psychiku. Kromě toho společné chvíle vtípků a zábavy jistě také zlepší vaše vztahy s přáteli a okolím. Neváhejte se tedy upřímně smát všemu, co vám přijde vtipné.

Manželství podle horoskopu: Jak spolehlivými polovičkami jsou jednotlivá znamení zvěrokruhu?

svetzeny.cz