Přejít k hlavnímu obsahu

Věda odhalila 7 věcí, které vás činí neatraktivní. Odhalte je a změňte svůj život jednou provždy

Info ikona
Psychologie

Několik věcí, které se v našem životě objevují každodenně z nás, aniž bychom to věděli, dělají neatraktivní osoby. Vědci odhalili, co snižuje naši atraktivitu u opačného pohlaví. Zaměřte se na tyto věci a změní se vám život.

Málo spíte a máte často špatnou náladu? Pak dávejte pozor! Tyto a další každodenní věci, které se nám zdají „normální“, mají negativní dopad na vaši přitažlivost. Vědci zjistili, které věci snižují naši atraktivitu a vrhají na nás špatné světlo.

1. Nedostatek spánku

Vědci ze Švédska a Nizozemska zjistili, že lidé, kteří spí celou noc alespoň osm hodin, vypadají atraktivněji. Bledý obličej, červené oči nebo tmavé kruhy pod očima jsou (nečekaně) považovány za neatraktivní.

2. Špatná nálada

Proč by měla být atraktivní špatná nálada a váš zamračený obličej? Ve studiích čínských vědců byly subjekty požádány, aby se podívali na fotografie s různou mimikou a rozdělili je na „ošklivé“, „průměrné“ a „krásné“. Většina lidí, kteří byli zamračeni, byli zařazeni do kategorie „ošklivé“. Co z toho plyne? Přátelskost a krása k sobě patří.

3. Stres

Stres ovlivňuje naši mysl. Vědci z Jižní Afriky, Finska, Velké Británie, Estonska a Lotyšska však zjistili, že to také ovlivňuje váš vzhled. Protože: ženy s vysokým obsahem kortizolu (stresový hormon) byly mužskými subjekty klasifikovány jako méně atraktivní - aniž by muži věděli, jak vysoká byla hladina kortizolu. Vědci to odůvodnili následovně: Nízká hladina kortizolu poukazuje na zdraví, což se v konečném důsledku odráží i na vaší atraktivitě.

4. Nedostatek humoru

Studie Kalifornské univerzity v San Diegu ukazuje vzrušující výsledky: Lidé, kteří neměli žádný nebo špatný smysl pro humor, byli obecně hodnoceni jako neatraktivní. Dobrý důvod, jak se zbavit stydlivosti a užívat si života s větší radostí!

Týdenní horoskop: Tato znamení zvěrokruhu budou muset překročit své stíny. Patříte sem i vy?

svetzeny.cz

5. Lenost

Každý je čas od času líný. Studie University of Wisconsin v Madisonu a State University of New York v Binghamtonu nyní ukázaly, že atraktivita je často spojována s pojmy „tvrdá práce“, „skromnost“ nebo „vstřícnost“. Naopak, všechny zkoumané výsledky jsou opakem lenosti - což vás zjevně činí neatraktivními pro ostatní.

6. Vaše vůně

Tento výsledek nemá nic společného se zásadně špatným tělesným pachem. Spíše jde o nevědomé pachy. Vědci dospěli ve studii k docela bláznivému výsledku: Potenciální partneři, kteří voní příliš podobně nebo příliš odlišně, se navzájem považují za neatraktivní. Proč to tak je? Je to evoluční jev. Dva lidé, kteří jsou příliš geneticky podobní nebo příliš odlišní, se považují za neatraktivní.

7. Kouření a pití

Belgičtí vědci dokázali, co jsme si pravděpodobně už dávno dokázali představit. Ve studii byli lidé, kteří pravidelně kouří nebo pijí alkohol, shledáni nevhodnými pro dlouhodobé vztahy.

„Co se ti to stalo?,“ volají fanoušci a nemohou uvěřit, jak vypadá Madonna. Podívejte se na fotky, kde byste zpěvačku jen těžko poznali!

svetzeny.cz