Přejít k hlavnímu obsahu

Chcete být bohatí? V tom případě musíte přestat dělat těchto 10 zásadních chyb

Info ikona
bohatství

Výzkumný pracovník Tom Corley, který se zabývá rozdíly mezi bohatými a chudými lidmi, identifikoval 10 zásadních chyb, které dělají lidé, kteří nemají peněz nazbyt. Obě skupiny studoval po dobu 5 let a došel k zajímavým závěrům. Co vám brání zbohatnout?

1. Nenavazujete nové kontakty

Bohatí lidé rádi poznávají nové lidi. Celkem 68 % bohatých lidí, které Tom Corley zpovídal, uvedlo, že velmi rádi potkávají nové lidi. Totéž uvedlo pouhých 11 % chudých lidí. Nikdy nevíte, na koho narazíte, proto byste se vždy měli chovat k lidem přátelsky a být otevření seznámení. Jednou můžete udělat dobrý dojem na někoho, kdo vás kariérně posune dál, nabídne vám zajímavé místo nebo vás doporučí známému. Také se držte hesla: „Děláš-li si nové přátele, nezapomínej na staré.“

2. Nevěříte, že máte osud ve svých rukou

Známé přísloví praví, že osud míchá karty, ale hrajeme my. Každý z nás má jinou startovní čáru, ale to neznamená, že horší počáteční podmínky nás odsuzují k neúspěchu. Nespoléhejte se na štěstí a přestaňte nadávat na nespravedlivý osud. Bohatí lidé jsou přesvědčeni, že si svou životní dráhu určují sami. Nedovolí, aby překážky, které je v životě potkají, zhatily jejich šanci na úspěch. Tom Corley zjistil, že neuvěřitelných 90 % chudých lidí viní osud a odmítá přijmout zodpovědnost za svůj život. Nebuďte jako oni, jinak se nikam neposunete.

Chcete, aby se začaly vaše sny plnit? Pak potřebujete jen tuhle jednoduchou věc! Budete ohromeni, jak to funguje

svetzeny.cz

3. Nenávidíte svou práci

Celých 85 % úspěšných a bohatých lidí uvedlo, že jejich práce je zároveň jejich vášní a naprosto ji milují. Jak chcete uspět v oboru, který nemáte rádi? Pakliže se vám vaše práce nelíbí, bude nejlepší když ji změníte a začnete dělat to, co vás bude naplňovat.

Info ikona
Nenávist práce

4. Kašlete na své zdraví

Pro bohaté lidi je zdraví velmi důležité, a proto se snaží dodržovat zásady zdravého životního stylu – pravidelná návštěva lékaře, sportování, vyvážená strava. Zatímco 76 % bohatých lidí cvičí čtyřikrát týdně, neúspěšní to nepovažují za důležité.

Info ikona
Nezdravý životní styl

5. Nejste ochotni riskovat

Ne nadarmo se říká, že risk je zisk. Kdo nic neriskuje, nic nezíská. Pouhých 6 % chudých lidí v průzkumu uvedlo, že by bylo ochotno jít do rizika, pokud by se domnívali, že to ve výsledku zlepší jejich životní situaci. Kdežto více jak polovina bohatých lidí by riziko podstoupila.

6. Sledujete hloupé reality show

Bohatí a úspěšní lidé mají určité návyky, například rádi čtou, vzdělávají se, ale rozhodně většina z nich nepatří mezi fanoušky pokleslé televizní zábavy. Reality show sleduje jen 6 % z nich. Kdežto lidé, kteří jsou chudí, většinou reality show milují, alespoň to uvedlo 78 % z nich.

Info ikona
Sledování televize

Jak zvláštní je lidské tělo? 7 fascinujících faktů, které jste nevěděli

svetzeny.cz

7. Nečtete

Částečně to bylo řečeno v minulém odstavci, bohatí lidé svůj čas chtějí investovat do aktivit, které jsou pro ně přínosem. Jednou z těchto činností je četba, tu má v oblibě 88 % dotázaných úspěšných lidí. Nejraději čtou o seberozvoji, odbornou literaturu a také knihy o historii. Čtení věnují přibližně 30 minut denně. Pouze 2 % chudých lidí věnuje čtení tolik času.

8. Nejste ranní ptáče

Více než polovina bohatých a úspěšných lidí, které Tom Corley zkoumal, patřila mezi ranní ptáčata. Obvykle vstávali kolem páté hodiny ranní, zhruba tři hodiny předtím, než započali svou práci. Ráno bohatí lidé plánují, věnují se meditaci a sportu.

9. Nedokážete se odříznout od toxických lidí

Neuvěřitelných 96 % lidí, kteří žijí od výplaty k výplatě, má ve svém okolí notorické stěžovatele a potížisty. Tito lidé vás nejenže neinspirují a neposouvají dál, ale také na vás přenáší svůj negativismus a berou vám energii. Nezapomínejte, že se říká, že každý člověk je průměrem 5 osob, se kterými tráví nejvíce času.

10. Příliš utrácíte

Většina chudých lidí utrácí víc, než si může dovolit. Přesně to vystihuje citát Willa Smithe: „Příliš mnoho lidí utrácí peníze, které nevydělali, za věci, které nepotřebují, aby udělali dojem na lidi, které nemají rádi.“ Bohatí lidé vědí, že podstatné je investovat do věcí, které jim vydělají zase další peníze.

Horoskop: Ženám narozeným v těchto 4 znameních zvěrokruhu ostatní ženy závidí. A mají pro to pádný důvod!

svetzeny.cz

Potvrzeno vědci: Pokud chcete mít dobrý sex, zeptejte se ho, v kolik chodí spát! Muži, kteří ponocují, se totiž chovají v posteli jinak!

svetzeny.cz