Přejít k hlavnímu obsahu

Zapomeňte na ranní ptáčata a noční sovy: Nové dělení vám pomůže nerušeně spát, mít lepší sexuální život i být produktivnější. Jste delfín, medvěd, vlk, nebo lev?

Dělení lidí na ranní ptáčata a noční sovy z hlediska toho, jaká denní rutina jim vyhovuje, se ukázalo jako nepřesné a zastaralé. Nově byly vytvořeny 4 chronotypy – delfín, medvěd, vlk a lev, které zpřesňují předchozí dělení. Jaký typ jste vy? Zjistěte, který denní režim sedne právě vám.

Delfín

Tento typ osobnosti je charakterizován těmito vlastnostmi: opatrnost, inteligence, introvertní povaha, neuróza. Tito lidé se vyhýbají rizikovým situacím jako čert kříži. Jejich cílem je dokonalost, pokud něco dělají, dávají do toho vše. Věci analyzují do sebemenšího detailu. Delfíni se už po probuzení cítí unavení a tento pocit je neopouští ani během dne. Až k večeru ožívají a cítí se plní sil. Delfíni by si měli nastavit budíček na 6:30 ráno, aby měli dostatek času se pomalu připravit na nový pracovní den. Po snídani by si měli krátce zacvičit, ideálně kolem půl osmé ráno. Nejlépe se soustředí mezi patnáctou hodinou odpolední a devátou hodinou večerní. Nejvíce si užijí sex kolem dvacáté hodiny večerní, protože to začínají být aktivní. Ke spánku by se měli uložit půl hodiny před půlnocí.

Mohlo by se vám líbit

Nejlepší potraviny ve 30, 40 a 50 letech: Co vaše tělo potřebuje nejvíce ve vašem věku?

Všichni víme, že vyvážená strava je klíčem ke zdraví. Během našeho života se ale mění i potřeby našeho těla, to, co jsme konzumovali ve dvaceti, najednou nemusí být to pravé ořechové. Jak se tedy správně stravovat ve třiceti, čtyřiceti a padesáti letech?
svetzeny.cz

Lev

Lvi mají tyto typické vlastnosti: stálost, optimismus, praktičnost a přátelskost. Plně ožívají ve společnosti druhých lidí, samota není nic pro ně. Jsou to lidé, kteří se starají o své zdraví. Těmto lidem nedělá problém brzké ranní vstávání, nejvhodnější čas pro probuzení je pro ně kolem půl šesté. Vyhovuje jim mít sex mezi šestou a sedmou ráno v tu dobu už bývají čilí. Nejlepší je pro ně pustit se do práce po 8. hodině ranní, až do poledne se skvěle budou koncentrovat na práci. Vyhovuje jim cvičit až navečer, stále jsou v tu dobu plní energie a cvičení je ještě více nabudí. Pak už jen odpočívají a spát by měli chodit kolem 22. hodiny. Usínání jim nedělá problém, na rozdíl od jiných typů netrpí zpravidla poruchami spánku.

Info ikona
Vstávání

Medvěd

Medvědi bývají opatrní, ale zároveň nemají problém pustit si lidi k tělu. Jsou to přátelští a upřímní lidé. Vyhýbají se konfliktům a v životě si přejí jen být šťastní a spokojení. Neradi zkouší nové věci a upřednostňují domácí pohodu. Medvědi z duše nesnáší brzké ranní vstávání. Ideální pro ně bude vstávat až po 7. hodině ranní. Po ránu bývají jako omámení a nedokážou se na nic soustředit. Až kolem 10. hodiny ranní začínají fungovat a skvěle jim to „pálí“ až do druhé hodiny odpolední. Ideální je pro ně cvičit v poledne, malé protažení jim zase navrátí energii. Sex si nejvíce užijí kolem deváté hodiny večerní, v tento čas ožívají. Medvědi by se měli naučit jít si lehnout kolem 23. hodiny, aby se dobře vyspali do nového dne.

Mohlo by se vám líbit

Chcete dát nadváze navždy sbohem? Pak musíte dodržovat několik jednoduchých pravidel

Důvodů nadváhy může být celá řada, a to včetně dlouhodobých onemocnění nebo třeba potravinových alergií. Nadváha či obezita mohou být rovněž původcem budoucích zdravotních problémů, od kardiovaskulárních onemocnění přes ortopedická až třeba po psychosociální. Nejlepší prevencí je mít svou váhu a stravovací režim pod kontrolou. Ale jak na to? Není to přitom vůbec složité, stačí dodržovat několik základních pravidel.
svetzeny.cz

Vlk

Vlci bývají velcí pesimisté, kteří jsou neuvěřitelně náladoví a impulsivní. Na druhou stranu jsou značně kreativní a stále něco dělají a tvoří. Rádi zkouší nové věci a objevují neznámá místa. Riziko pro ně představuje výzvu. Mají tendenci přehnaně reagovat i na drobné podněty, které je podráždí. Vlci z hloubi duše nesnášejí ranní vstávání. Probuzení před půl osmou ranní je pro ně za trest, nejradši by vstávali v poledne, kdyby to každý den šlo. Velmi dlouho jim trvá, než jsou schopní začít naplno pracovat. Vyhovují jim odpolední směny, v tento čas už jsou schopni se soustředit. Ideální čas na cvičení je kolem 18 hodiny, dřív by je to vyčerpávalo. Sex si nejvíce užijí pozdě večer, jsou aktivní až v noci. Měli by se naučit chodit spát o půlnoci, mají tendenci být vzhůru dlouho do noci.

Info ikona
Cvičení večer
Mohlo by se vám líbit

Hubnutí bez námahy: Vyzkoušejte ovoce. Uhodnete, které je tím nejlepším pomocníkem při shazování kil?

Jak na hubnutí bez námahy? Jednoduše, zkuste do svého jídelníčku zařadit ovoce, dle odborníků vám pak hubnutí půjde snáze. Víte, jaké ovoce je vůbec nejlepší pro hubnutí? Zjistěte to a zařaďte ho do svého jídelníčku ještě dnes.
svetzeny.cz
Mohlo by se vám líbit

Řadě žen se nedaří zhubnout stehna: Máme pro vás osvědčený návod jak na to, cvičit nestačí!

Jak zhubnout přes stehna nejčastěji řeší ženy s postavou hrušky, řadě z nich se to nedaří. Pokud chcete mít krásná, pevná a vytvarovaná stehna, nebude stačit pouhé cvičení, je třeba, abyste rovněž upravili i jídelníček. Přečtěte si náš osvědčený návod na hubnutí stehen a vyzkoušejte ho i vy.
svetzeny.cz