Přejít k hlavnímu obsahu

Přírodní zázraky pro vaše zdraví a jejich neuvěřitelná uzdravující síla: Zařaďte do jídelníčku těchto 5 superpotravin!

Pořád se tak nějak necítíte ve své kůži a podrážděnou máte nejen pleť, ale i chování? Máme pro vás pár přírodních medicín. Jsou nabité vitamíny a dokáží léčit všemožné neduhy a zahnat i depresi.

1. ŘAPÍKATÝ CELER

Ačkoli nepatří řapíkatý celer mezi nejoblíbenější, v jídelníčku by vám chybět rozhodně neměl. Kromě draslíku, vlákniny a vitaminu A má řapíkatý celer protizánětlivé účinky, udržuje tělo hydratované, zlepšuje trávení a pozor! Pomáhá hubnout. Má totiž tzv. negativní kalorie, což znamená, že více vaše tělo spálí při zpracování řapíkatého celeru než z něj přijme. Pokud vám vadí jeho specifická vůně, zacpěte nos a hurá do toho. Ne nadarmo se říká, že pro krásu se musí trpět. 

2. MACA

Jednoduše řečeno, je to zázrak. Maca patří mezi jednu z nejstarších, nejkomplexnějších bylin na světě. Již starověcí Inkové ji využívali pro své blahodárné účinky, zejména v posilování psychické a fyzické odolnosti, dodání energie a samozřejmě nesmíme zapomenout na její silné afrodiziakální účinky působící jak na ženy, tak muže. Maca obsahuje draslík, vápník, železo, zinek, aminokyseliny, které si naše tělo není schopné vyrobit samo a taky významně přispívá k harmonizaci menstruačního cyklu. Podporuje také snížení stresu a kvalitní spánek

3. MATCHA

Tento zelený jemný prášek sice nechutná nejlépe, ale jeho plusy silně převažují nad jedním mínusem. Matcha je zdrojem vitamínu A, komplexu vitamínů B, vitamínů C, E, K a stopových prvků. Obsahue silné antioxidanty, které pomáhají zpomalovat přibírání, navozuje v mozku stav hluboké relaxace, zlepšuje paměť a přispívá k dobré náladě. Mimo jiné zvyšuje i výkonnost při sportu.

4. ZÁZVOR

Všichni ho známe jako výborného bojovníka proti nachlazení, má ale i spousty dalších předností. Zázvor pomáhá při nevolnostech v těhotenství, migréně, dokáže léčit mořskou nemoc, zmírňuje svalovou bolest po fyzické námaze a mimo jiné má protizánětlivé účinky a snižuje hladinu cukru v krvi. 

5. GOJI 

Goji neboli kustovnice čínská je tradičním lékem na všechny neduhy v čínské medicíně. Naši předkové dokonce považovali goji za elixír dlouhověkosti. Užívat můžete sušené plody, nesmíte však přesáhnout dávku 30g za den. Prospějete hlavně svému zraku a zpomalíte proces stárnutí – mohli bychom tedy očekávat i vyhlazení vrásek.