Přejít k hlavnímu obsahu

Přírodní zázraky pro vaše zdraví a jejich neuvěřitelná uzdravující síla: Zařaďte do jídelníčku těchto 5 superpotravin!

Pořád se tak nějak necítíte ve své kůži a podrážděnou máte nejen pleť, ale i chování? Máme pro vás pár přírodních medicín. Jsou nabité vitamíny a dokáží léčit všemožné neduhy a zahnat i depresi.

1. ŘAPÍKATÝ CELER

Ačkoli nepatří řapíkatý celer mezi nejoblíbenější, v jídelníčku by vám chybět rozhodně neměl. Kromě draslíku, vlákniny a vitaminu A má řapíkatý celer protizánětlivé účinky, udržuje tělo hydratované, zlepšuje trávení a pozor! Pomáhá hubnout. Má totiž tzv. negativní kalorie, což znamená, že více vaše tělo spálí při zpracování řapíkatého celeru než z něj přijme. Pokud vám vadí jeho specifická vůně, zacpěte nos a hurá do toho. Ne nadarmo se říká, že pro krásu se musí trpět. 

2. MACA

Jednoduše řečeno, je to zázrak. Maca patří mezi jednu z nejstarších, nejkomplexnějších bylin na světě. Již starověcí Inkové ji využívali pro své blahodárné účinky, zejména v posilování psychické a fyzické odolnosti, dodání energie a samozřejmě nesmíme zapomenout na její silné afrodiziakální účinky působící jak na ženy, tak muže. Maca obsahuje draslík, vápník, železo, zinek, aminokyseliny, které si naše tělo není schopné vyrobit samo a taky významně přispívá k harmonizaci menstruačního cyklu. Podporuje také snížení stresu a kvalitní spánek

Mohlo by se vám líbit

Chcete se vyhnout nespavosti? Tyto potraviny raději nikdy před spaním nejezte

Dlouhodobé problémy s usínáním i chronická nespavost mají celou řadu příčin. Kromě každodenních starostí za nimi může být také noční sledování televize a novodobé technologie, kvalitu vašeho spánku ale významně ovlivňuje i to, co jíte. Následující potraviny vám mohou znesnadnit usínání, a proto je lepší se jim před spaním raději vyhnout.
svetzeny.cz
Mohlo by se vám líbit

Zdraví podle tradiční čínské medicíny: Zjistěte, který z 5 elementů jste a k jakým nemocem máte sklon

Tradiční čínská medicína je léčebný systém, který lidé znají už více jak 2200 let. Existuje pět typů, do kterých tato nauka lidi dělí, přičemž každému z nich byl přisouzen jeden element – dřevo, oheň, země, kov a voda. Zjistěte, který tip jste, jak své zdraví podpořit a čemu se vyvarovat.
svetzeny.cz

3. MATCHA

Tento zelený jemný prášek sice nechutná nejlépe, ale jeho plusy silně převažují nad jedním mínusem. Matcha je zdrojem vitamínu A, komplexu vitamínů B, vitamínů C, E, K a stopových prvků. Obsahue silné antioxidanty, které pomáhají zpomalovat přibírání, navozuje v mozku stav hluboké relaxace, zlepšuje paměť a přispívá k dobré náladě. Mimo jiné zvyšuje i výkonnost při sportu.

4. ZÁZVOR

Všichni ho známe jako výborného bojovníka proti nachlazení, má ale i spousty dalších předností. Zázvor pomáhá při nevolnostech v těhotenství, migréně, dokáže léčit mořskou nemoc, zmírňuje svalovou bolest po fyzické námaze a mimo jiné má protizánětlivé účinky a snižuje hladinu cukru v krvi. 

5. GOJI 

Goji neboli kustovnice čínská je tradičním lékem na všechny neduhy v čínské medicíně. Naši předkové dokonce považovali goji za elixír dlouhověkosti. Užívat můžete sušené plody, nesmíte však přesáhnout dávku 30g za den. Prospějete hlavně svému zraku a zpomalíte proces stárnutí – mohli bychom tedy očekávat i vyhlazení vrásek.