Přejít k hlavnímu obsahu

Co nás přitahuje na mužích? Těmto 7 osobnostním rysům neumíme odolat

Muži si často myslí, že my ženy jsme zkrátka komplikované. Mužské a ženské smýšlení je jednoduše rozdílné, a tak je pochopitelné, že si někdy navzájem nerozumíme. Spoustu žen u svých protějšků hledá něco, co si vysnily a mají určité nároky. Existuje ale několik mužských osobnostních rysů, které dostanou téměř každou z nás. Jaké to jsou?

1. Cílevědomost

Být se svým partnerem v souladu v otázce cílů a společné práci k jejich dosažení je jedna z nejdůležitějších věcí, které v partnerském vztahu hrají roli. Ať už je váš cíl trávit čas spolu, nebo jet na společnou dovolenou, nežárlit na sebe, nebo cokoliv jiného, ženy potřebují cítit, že na tom k cíli dojít nepracují samy. Potřebují partnerskou podporu, která je pro ně nesmírně důležitá. A nejen podpora. Také potřebují vidět, že jejich partnerovi na společném cíli záleží a že na tom jej docílit pracuje stejně tvrdě, jako ona. 

2. Upřímnost

Upřímnost je pro ženy nesmírně důležitá. Otevřenost a bezmezná důvěra v toho, koho máme po svém boku je to, na čem vztah stojí. Vědět, že cokoliv se stane, můžete upřímně a bez sebemenších ostychů s vaší polovičkou probrat a být si vědoma toho, že jednání i z druhé strany bude upřímné. Komunikace postavená na těchto faktorech je přesně to, co ženy utvrzuje v tom, že vedle sebe mají někoho, komu mohou věřit za všech okolností.

Mohlo by se vám líbit

15 varujících znamení, že s vámi partner není ze správných důvodů

Že láska není oboustranná, bývá často smutné zjištění. A upřímně, nikdo o něj nestojí. Že se přibližujeme právě k tomuto smutnému a důvěru zrazujícímu závěru vztahu však můžeme poznat už mnohem dříve, než na nás s plnou bolavou silou dopadne. A pak jsou tu lidé, kteří mají riziko zištných vztahů vyšší. Lidé krásní, dobře zajištění, žijící lákavým stylem života, no však to znáte. Je příjemné se na ně přilepit a trošku se přiživit.
svetzeny.cz

3. Zdvořilost

Umění být zdvořilý vůči ostatním je jedna z věcí, která ženy opravdu přitahuje. Proč tomu tak je? Ženy toto chování berou jako přímý odraz budoucího respektu k ní. Pokud tedy se například na společné večeři budete chovat k číšníkovi hrubě a budete se chtít v tomto směru předvést, na ženu to rozhodně nezapůsobí kladně.

4. Inteligence

Žena chce mít možnost vést rozhovory s mužem, s nimiž si může vyměňovat informace, názory a navzájem se učit. Chce muže, se kterým bude moct probrat cokoliv. To vytváří spojení a ukazuje pocit síly a stability, kterou ženy ve svém protějšku často vyhledávají a potřebují.

5. Spontánnost

Řekněme si to narovinu - žádná žena nechce žít ve stereotypním, nudném a monotónním vztahu. Spontánnost je ve vztahu velice důležitá, dodává mu jiskru a udržuje v něm život. Jestliže má žena vedle sebe spontánního muže, bude ho vnímat jako sebevědomého a pro ni velmi atraktivního. Bude se cítit výjimečně a krásně, protože jí tímto způsobem dá její drahá polovička najevo, že na ni stále myslí a snaží se na vztahu pracovat.

Mohlo by se vám líbit

Co muži nesnášejí na ženách a co je opravdu odrazuje. Možná to děláte i vy

Říká se, že muži jsou z Marsu a ženy z Venuše. Kolik pravdy se v tomto rčení ukrývá, pochopíme, dokud nesundáme růžové brýle bezhlavé zamilovanosti a neprožijeme nějakou dobu po boku svojí drahé polovičky. Stejně tak jako my, ženy, dokážeme vyjmenovat věci, které nás vytáčejí na mužích, buďme si jisté, že to samé umí i muži.
svetzeny.cz

6. Humor

Smích hraje v životě nás všech neuvěřitelnou roli. Ne nadarmo se říká, že prodlužuje život! Když vás vaše drahá polovička dokáže rozesmát, pouto mezi vámi je ještě prohloubí. Budete se v jeho přítomnosti cítit dobře a šťastně. 

7. Stejné hodnoty

Stejné, nebo podobné hodnoty, které sdílíte se svým partnerem, jsou ve vztahu pravděpodobně nejdůležitějším pilířem. Každý člověk má přirozeně nastavené hodnoty trochu jinak. Neznamená to však, že některé jsou dobré a jiné naopak špatné. Jde jen o to, jak moc korespondují s těmi našimi. Pokud máte s partnerem odlišné hodnoty, do budoucna to pravděpodobně bude problém.

Zdroj článku
Doporučená videa z partnerského webu z Lifee.cz: Tvoříme S Lifee dárkový balíček