Přejít k hlavnímu obsahu

15 varujících znamení, že s vámi partner není ze správných důvodů

Že láska není oboustranná, bývá často smutné zjištění. A upřímně, nikdo o něj nestojí. Že se přibližujeme právě k tomuto smutnému a důvěru zrazujícímu závěru vztahu však můžeme poznat už mnohem dříve, než na nás s plnou bolavou silou dopadne. A pak jsou tu lidé, kteří mají riziko zištných vztahů vyšší. Lidé krásní, dobře zajištění, žijící lákavým stylem života, no však to znáte. Je příjemné se na ně přilepit a trošku se přiživit.

Zlatokopové a zlatokopky jsou pak na každém rohu. Nebo lidé, kteří se jen chtějí dostat do vaší sociální bubliny. Ale nemusíme zacházet až tolik do extrému, někdy stačí i partnerské vztahy, kde více než o vztah jde o to nebýt sám, neplatit vše sám, mít nějaký společenský status, nebo se dostat z jiného vztahu či původní rodné rodiny. Někdy je to čirá zištnost, jindy si daný člověk ale opravdu ani neuvědomuje, že do vztahu s vámi je utekl před něčím svým.

Jak poznáme, že s námi muž, nebo obecně partner, není ze správných důvodů?

Co muži nesnášejí na ženách a co je opravdu odrazuje. Možná to děláte i vy

Říká se, že muži jsou z Marsu a ženy z Venuše. Kolik pravdy se v tomto rčení ukrývá, pochopíme, dokud nesundáme růžové brýle bezhlavé zamilovanosti a neprožijeme nějakou dobu po boku svojí drahé polovičky. Stejně tak jako my, ženy, dokážeme vyjmenovat věci, které nás vytáčejí na mužích, buďme si jisté, že to samé umí i muži.
svetzeny.cz

Nejde vám sex: nucení, přemlouvání, ponižování. Máte pocit, že vlastně nejste přitažlivá a žádoucí. Nebo naopak, že sloužíte jen jako matrace.

Tají si své soukromí: tajení své rodiny, nechce vás seznámit s kamarády a v podstatě vás drží ve vlastní bublině, kdy do té jeho nemáte přístup. To je varující!

Málo dává, hodně bere: Nechá za sebe platit, nehne doma ani prstem? Pokud muž nemá žádnou chuť investovat do společného života a bydlení čas, finance a námahu, patrně vás využívá.

Nevypadá šťastně: Můžete o svém partnerovi říct, že je šťastný? Ne? Pak to je známka vztahu, který nemá dobrou budoucnost. A možná přemýšlí o rozchodu.

Chce stále svůj prostor: Když druhý partner  příliš lpí na svém času, svém prostoru, koníčcích a tráví příliš mnoho času mimo domov s tím, že potřebuje svobodu, je to špatné znamení.

Horoskop zdraví na týden od 15. do 21. května: Ryby se mohou potýkat s nachlazením, Štíři zas s bolestmi hlavy

Začátek měsíce je poznamenán retrográdním pohybem Pluta ve Vodnáři, což může vyvolávat silné emoce a přinášet hluboké transformace. Toto období vám umožní pohlédnout do vaší minulosti a zpracovat nevyřešené emocionální záležitosti. Od 14. května Merkur ukončí svůj retrográdní pohyb a začne postupovat vpřed, což vám pomůže jít dále. Jak tyto astrologické jevy ovlivní zdraví jednotlivých znamení zvěrokruhu?
svetzeny.cz

Nemluví o plánech do budoucna: pokud náhle, nebo nikdy, nevedete rozhovory o tom, co bude za měsíc, rok, dva, deset, je to zdvihnutý ukazováček. Pozor, ten muž či partner s vámi nepočítá!

Nesdílí nic: Nesdílí své radosti, starosti, vlastně ani nevíte, jaké  má názory na to či ono. Tento bod budování intimity je velmi důležitý a když schází, hroutí se i vzájemná důvěra.

Máte pocit povinnosti: čím víc vás pronásleduje pocit, že s tímto člověkem jste jenom z povinnosti, tím více byste se měli zamyslet nad smysluplností tohoto vztahu.

Je s vámi kvůli dětem: a pokud tou povinností jsou děti a dotyčný se to nestydí říci narovinu, „nebýt dětí, nejsem s tebou“, je každá rada drahá.

Je to váš spolubydlící: a ještě horší je, když si začne vyčleňovat svůj prostor, do kterého nemůžete vy, ani děti, pokoj, část domu, místo v lednici…

Lucie Vondráčková přišla o své pověstné kadeře. Dlouhé háro zpěvačce nahrazují příčesky

Chlubí se cizím peřím. Říká se, že vlasy jsou korunou krásy. U Lucie Vondráčkové (43) to v posledních letech platilo dvojnásob. Zpěvačka se pyšnila rozevlatými vlnami do půli zad nebo vyčesaným culíkem z hustých vlasů. Nyní ale prozradila, že kadeře jsou pryč a dlouhé vlasy jsou různé příčesky.
svetzeny.cz

Jste mu dobrá jen na placení: pokud partner rád využije toho, když vše zatáhnete vy, máte našlápnuto k tomu, že si vás nebude vážit.

Máte toxický vztah: manipulace, ponižování, kontrola či násilí je jednoznačnou stopkou. V tomto vztahu dál nepokračujte.

Má vás jako ozdobu: pokud si připadáte jako součást jeho image, jako ozdoba, pak se asi nemýlíte, v tomto mají zejména ženy dobrou intuici.

Ignoruje vaše požadavky: nepomůže, odmítne pomoci, nevidí potřeby, které máte. Odmítne pomoci s nákupem, dětmi – v tu chvíli už uvažujte, kde je chyba. Je to naprostá neúcta k partnerovi a formě společného soužití i závazkům.

Chce se jen vézt: nemá-li muž snahu řešit problémy, iniciovat jejich řešení a „chránit vás před nepřízní osudu“ a vy jste první, na kterou veškeré trable padnou plnou vahou, zvažte, jestli jste ve správném vztahu.

Při probírání se těmito důvody vám asi nebude příjemně, a pokud se do vás některý nebo dokonce více, zakousne a nepustí, stojí za to zauvažovat nad svým způsobem života. Je možnost nápravy? Jaké jsou možnosti pro odchod, jsou vůbec? A pokud jste v takovém vztahu byla, je dobré si na všechna tato varovná znamení v dalších vztazích dávat pozor a utíkat snad už při prvním!

Zdroj článku