Přejít k hlavnímu obsahu

Nejchamtivější znamení zvěrokruhu: Hamižné jsou Panny i Lvi. Kdo další se nepředá?

Máte rádi štědrost a nebojíte se upustit korunu, protože si užíváte života naplno? Pak určitě nebudete mít pochopení pro některá znamení. Jejich zrozenci jsou totiž skutečně hamižní a lakomí. Bojí se pustit korunu a o nějakém dělení se s ostatními nemůže být řeč. Kdo se umístil na vrcholu žebříčku v chamtivosti? Možná, že vás překvapí, o která znamení se jedná.

Asi byste někoho, kdo nikdy nešetřil na nové auto, lepší bydlení či drahou dovolenou či jen na cokoliv jiného, hledali jen těžko. Každý z nás musí občas škudlit, aby získal to, co si opravdu a dlouho přeje. Najdou se ale jedinci, kteří se doslova bojí pustit korunu a šetří neustále, i když zrovna nic nepotřebují. Štědrost byste u nich pravděpodobně hledali jenom těžko. Mezi největší spořílky horoskopu patří například Lvi. Kdo další se bojí pustit chlup? Přinášíme vám žebříček těch nejhamižnějších znamení zvěrokruhu. Od těchto jedinců štědrost rozhodně nečekejte.

Lev

Chamtivý a sobecký Lev je o nejchamtivější ze všech znamení zvěrokruhu. Ovšem jen vůči ostatním. Sebestředný Lev totiž miluje sám sebe a sebevědomí mu nechybí, a proto svou osobu nikdy neošidí. Není mu líto utratit za drahé šperky nebo prožitky, když se jedná o jeho vlastní osobnost. Když jde ale o druhé, jeho šetření a škudlení se projeví naplno. Výhodou Lva je ale také schopnost, díky které dokáže svou lakomost a hamižnost dobře skrývat před svým okolím.

Společnost, kterou Lev tak zbožňuje a v níž je rád vždy středem pozornosti, si tedy většinou jeho skrblení moc nevšímá, protože není nijak nápadné. Uvnitř je ale Lev pravý lakomec. Přijdete na to ve chvíli, kdy od něj budete skutečně něco potřebovat. Téměř vždy se totiž bez váhání setkáte s odmítnutím. A to i v případech, kdy se Lev těší dostatku a bohatství. Protože se ale lakomost Lvů podobá nevinné a bezděčné chamtivosti dítěte, mnozí mu ji často odpouští, a i když si jí všímají, raději ji přehlíží. Lev má totiž kouzlo osobnosti, která tuto vlastnost mnohdy zastiňuje.

Horoskop na měsíc srpen: Půjde o jeden z nejrušnějších měsíců roku. Během úplňku budete moct přerušit pouta s minulostí

Srpen bude díky narůstající astrologii z loňského roku jedním z nejrušnějších měsíců roku 2022. Během příštího měsíce vám vesmír přinese mnoho příležitostí k transformaci a seberealizaci. Přečtěte si, jaké dny jsou v tomto měsíci významné a co čeká vaše znamení během srpna podle astrologie.
svetzeny.cz

Panna

Panny jsou velice šetrné znamení. Tito detailisté a puntičkáři jsou opatrní v tom, jakou věc komu darují či půjčují. Panny jsou nejen velice opatrné při zacházení se svými vlastními financemi, ale také dokáží soudit druhé a to, za co utrácejí. Neuznávají přehnané požitkářství ani zbytečné výdaje. Pokud si myslí, že někdo neuváženě zachází se svými penězi, neváhají mu to dát najevo. Svým blízkým mluví Panny pravidelně do jejich výdajů a přichází se šetřivými doporučeními. Na co byste si měli kupovat zcela nový notebook, když vám stejně dobře poslouží repasovaný? Dovolená pod stanem je také dobrá a nový telefon nepotřebujete, jestliže je ten váš stávající stále funkční. Přesně tak nějak zní rady většiny lidé narozených ve znamení Panny.

Díky svým radám pro ostatní se zároveň Panny samotné inspirují, a učí tak samy sebe, jak ještě více ušetřit. Je to vlastně docela zajímavý způsob, jakým se Panny snaží neutrácet a přemýšlet ekonomičtěji. Panny mají podobně jako v jiných logických činnostech dobrý přehled i o rodinném rozpočtu a nechybí jim ani schopnost dobrého hospodaření s penězi. Jen málokdy tak narazíte na Pannu, která je zcela švorc a bez peněz. Na své úspory jsou totiž Panny mimořádně opatrné a jsou ochotné je utrácet, jen když je to nezbytně nutné a životně důležité. Pravděpodobně i tak budou své peníze dál přepočítávat, zvažovat, zda to skutečně musely udělat a utracené peníze litovat. Panny si totiž rádi syslí a pouhý pohled na své tučné bankovní konto si skutečně užívají. Panny neustálá schopnost nad vším přemýšlet a vše důkladně analyzovat se jim v oblasti financí, jak se zdá, docela hodí. Nic se nemá ale přehánět a jak se říká, všeho moc škodí. Takže chování Panny je spíše chamtivé než opatrné.

Kozoroh

Kozorozi neustále mluví o penězích. Milují totiž finanční a ekonomickou stabilitu. Bez ní si svůj život nedokáží představit. Navíc si spíše konzervativní Kozorozi potrpí na luxusní šperky a pohodlný život, k čemuž své finance skutečně potřebují. Bankovní účet si proto bedlivě střeží. Nikdy neutrácí více peněz než je zrovna třeba pro vlastní pohodlí a kvalitní zázemí.

Finance chtějí mít Kozorozi neustále pod kontrolou, protože je to důležité i pro jejich dobrý vnitřní pocit. Neváhají je pravidelně kontrolovat a střežit, často si pořizují také trezor a sázejí pouze na bezpečné investice.  V této schopnosti šetřiví a trochu chamtiví Kozorozi skutečně vynikají. Baví je pozorovat, jak jejich jmění nabývá a neustále roste. V opačném případě jsou nejistí. Rozhodně za vás nebudou zbytečně utrácet jen proto, aby se vám dokázali zalíbit. Ani svým přátelům či kolegům nebude Kozoroh dávat drahé dárky. Na oslavy vybírá vždy ty nejlevnější nebo dokonce vůbec žádné, protože má pocit, že prostě stačí, že se jen zúčastní a největším dárkem pro oslavence je jeho vlastní přítomnost.

Zdroj: yourtango.com