Přejít k hlavnímu obsahu

"Když mi žena v posteli nedává, co chci, musím si to najít jinde", říká Adam. Terapeutka radí, co s tím

Vztahy jsou složité a zakládají se nejen na komunikaci, ale také na shodě v posteli. Milostný život je důležitý pro každý vztah. Když to v něm neklape, nebo je jeden z partnerů nespokojený, je to věc k řešení. Adam to však vyřešil po svém, našel si milenku. A to proto, že mu splní všechny jeho fantazie o praktikách, které manželka zásadně odmítá.

Manželka nebo milenka?

Svou ženu miluji, nikdy bych ji neopustil. To jen, ať víte. Jsem v manželství spokojený, žena splňuje všechny moje požadavky. Máme se dobře, děti, hezký byt, jezdíme spolu na výlety, dovolenou, zkrátka jsme spořádaná rodina. Moje žena má jenom jednu chybu. V posteli je jako leklá ryba. Ne, že by náš intimní život skomíral, to ne. Jen má jiný apetit než já. Soustředí se jen na dvě základní polohy, maximálně třikrát týdně. A to je vše. Já v této oblasti velmi rád experimentuji, zkouším nové věci a plním si své představy. Alespoň s přítelkyní, kterou jsem měl před svou ženou, jsem si užíval všeho dosyta. Za celých patnáct let co jsme spolu, se mi manželku nepovedlo přemluvit k něčemu jinému, než je klasika.

Mám v posteli rád hraní různých rolí. Ale když se o tom zmíním, dívá se na mě žena jako na perverzního. Stejně tak, když jsem se snažil zpestřit náš sex různými pomůckami. Snahy jsem po pár letech vzdal. Mrzelo mě to, občas jsem se kouknul na nějaké lechtivé filmy, samozřejmě tajně, protože to se manželce nelíbí. Před pěti lety jsem si našel milenku. Nebylo to cílené, prostě jsme se potkali. Oba máme manželství, kde jsme spokojení. Ale v posteli si vyhovujeme. Umíme se vzájemně potěšit, splnil jsem si s ní všechny své fantazie. Scházíme se vždy dvakrát do měsíce v hodinové hotelu, na odpoledne a noc. Jsou to hodiny plné vášně. Nepíšeme si, nevoláme, kromě domluvy na náš společné dovádění spolu nejsme vůbec v kontaktu. Jsem kvůli tomu špatný? Když mi žena v posteli nedává co chce, musím si to přece najít jinde.

"Stydím se za tuhle otázku. Milenec, nebo manžel?" Hana neví, jak se rozhodnout. Terapeutka radí, co s tím

Po letech manželství se může ze vztahu něco vytratit. Pak má člověk pocit, že jen vedle partnera žije, ale ke štěstí něco chybí. A lehce stane, že se objeví někdo jiný, kdo nám dá to, po čem toužíme. Lásku, pozornost, vášeň a něhu. Dříve či později dojde na otázku, zda paralelní vztah přiznat a z manželství odejít, nebo jestli radši zůstat tam, kde to známe. Rozhodnutí je pak jen na vás. Manžel, nebo milenec? Hana právě takové dilema řeší a neví, jak se zachovat.
svetzeny.cz

Rada terapeutky Lucie Mucalové

Pokud tomu rozumím, hledáte odpověď na to, zda jste špatný nebo ne, pokud je součástí Vašeho života manželka i milenka. Naše vztahy byly, jsou a budou plné odlišností, tak to je. V moci každého z nás je, jak se k těmto odlišnostem postavíme, co uděláme. Vše se lehce říká a těžce reálně žije, to víme. To, co je pro jednoho nemožné, pro někoho je běžné a v některých vztazích také vzájemně podporované. V příběhu popisujete, že jste v manželství spokojený a v oblasti intimity máte každý jiné představy a potřeby. Také jste napsal, že jste měl snahu toto téma se ženou otevírat a do svého světa ji přizývat. Nezadařilo se a do Vašeho života vstoupila jiná žena, se kterou naplňujete veškeré fantazie, které jsou doma tabu.

Možná nyní očekáváte, že Vám dám jako párová konzultantka radu, ale to z pozice terapeutky nedělám, plně respektuji životní příběhy mých klientů a napomáhám do tématu posvítit a zavnímat ho z jiného úhlu pohledu než je navenek (pro někoho) tak jasné. Napadá mě, že za odmítáním Vaší ženy může být stud, pochází z jiné rodiny než-li Vy, má nějakou historii, možná bylo toto téma v rodině tabu nebo narážíte na hranice ženy, která toto téma nahlíží jinak než Vy. V praxi se často setkávám s páry, co se doma nedokázali o tématu odlišné představy a potřeb, bavit, končilo to oddálením, nepochopením, frustrací atd. V terapii, kdy je tímto tématem provází nestranná osoba, se jim rozkrývají aha momenty nebo se pojmenovávají věci, které byly dosud skryté a proto se nedařilo tímto tématem pohnout nebo se kolem něho chodilo po špičkách nebo přišel někdo třetí, kdo to téma pomyslně “odsunul” a “zahojil”.

Neříkám, že návštěvou párového terapeuta se zaručeně vše obrátí tak, jak si přejete, ale možná se něco promění, už jen díky tomu, že to není téma o kterém se nemluví, ale věci se nějak dějí. Je jen na Vašem uvážení, jakou cestu zvolíte, jen Vy to budete žít. To, co navenek vypadá nějak, za tím se může skrývat hluboký příběh, o kterém jsme netušili. Náš život je série neustálých a nejrůznější voleb. 

Lucie Mucalová

www.wellnesspromysl.cz

koučka, terapeutka, párová poradkyně.

Inspiruji ženy jak zvolnit, nadechnout se a získat zpátky svou životní energii.

Napomáhám ke spokojenějším vztahům.

Zdroj článku