Přejít k hlavnímu obsahu

Konec nudy! Jak znovu probudit vášeň v posteli?

Nic proti zvykům a zajetým rituálům, člověk má rád svoje jisté. Platí to zpravidla ve všech ohledech vašeho života a sex není výjimkou. Jenže aby to časem nezačala být úplná nuda, nezaškodí občas udělat něco jinak a takzvaně „hejbnout zadkem“.

Snad nikdo ve věku 25+ si naivně nemůže myslet, že bude sex pořád tak super, jako býval na začátku. To byla ta doba, kdy jste se jeden druhého nemohli nabažit, milovali jste se klidně několikrát denně a nikdy by vás nenapadlo, že by to mohlo být jinak. Jenže čas letí rychlostí blesku a tak nějak se všechno pomalu změnilo. Každý centimetr partnerova těla už znáte, taky už víte, co ho nejvíc vzrušuje, a on zase ví, co se líbí vám. V pokoji vedle jsou děti a hlavně oba máte tolik práce a o to míň času, že na nějaké králičí hopsání stejně nemáte pomyšlení.

Jestliže jste oba spokojení a na svém intimním životě byste nic neměnili, můžeme vám pogratulovat. Jenže co když se vám vkrádá do duše pocit, že to „s tou postelí“ není u vás úplně ono? „Hele my už spolu s Danem spíme vlastně z povinnosti. Celá akce trvá včetně předehry pár minut, já dole, on nahoře, pak se vyměníme a hotovo. Sem tam mě napomene, ať jsem potichu, nebo vzbudím děti, a o nějaké vášni si víceméně můžeme nechat zdát,“ konstatuje fakta moje kamarádka. „A víš, co je na tom nejhorší? Že mě to kolikrát vlastně už ani nevadí. Jen si říkám, že je to škoda,“ pokračuje zadumaně. Samantha ze Sexu ve městě by jí řekla, ať si najde milence. Jenže co si budeme povídat, tohle řešení nebývá nejšťastnější. Tak co s tím? Člověk nemůže chtít zázraky a měl by přijmout fakt, že milostný vztah se mění a erotickou fascinaci časem nahrazuje porozumění. Jenže rezignovat na hezký sex není nutné, můžete ho mít i po letech manželství. Stačí trochu chtít a něco pro zlepšení udělat. Protože co vám „vlastně ani nevadí“ teď, může vám či vašemu partnerovi dřív nebo později začít vadit. A co vy víte, jednou by vás dost možná mohla zaskočit nevěra či totální odcizení. V posteli by to zkrátka mělo fungovat.

Pomaloučku, polehoučku...

Zlepšit intimní život neznamená snažit se o sex za každou cenu několikrát týdně a stavět se při tom na hlavu. Někdy je stará dobrá „rychlovka“ ku prospěchu věci. Spíš jde o to zamyslet se nad tím, co udělat občas jinak. Aby vás milování oba pořád bavilo a sem tam jste partnera překvapila. Změna v zaběhnutém stereotypu je dobrá. Rozhodnete-li se skoncovat s nudou a vystoupit ze své komfortní zóny (jak říkají psychologové), myslete především na to, aby to nebylo křečovité a násilné. To by totiž mohlo partnera spíše odradit nebo minimálně zaskočit. Nemusíte na svého muže za každou cenu vytahovat bičík a pouta. A jestli o sobě víte, že tancujete jako slon v porcelánu, pak se nesnažte o svůdný striptýz v rytmu vášnivé hudby. Všechno, co uděláte, by mělo vycházet z vaší přirozenosti. Hlavně netlačte na pilu, ať se manžel nelekne.

Pro lepší sex

  • MLUVTE. Máte-li pocit, že byste chtěla sex zlepšit, povězte to partnerovi. Zeptejte se, co mu v posteli chybí.
  • NASLOUCHEJTE MU. I když jsou pánové kolikrát skoupí na slovo, přece jen z nich člověk občas něco vydoluje. Pak mu dejte najevo svůj zájem a neodsuzujte jeho návrhy. Možná přijdete na to, že některé vlastně nejsou tak špatné a stálo by za to je vyzkoušet.
  • EXPERIMENTUJTE. Zkuste své chování v posteli změnit. Kde je psáno, že musíte střídat tři polohy jenom proto, že je to pohodlné?
  • PLÁNUJTE. Jakkoli to může znít divně nebo šíleně, zkuste si milování cíleně naplánovat a přizpůsobte tomu okolnosti. Nechte spát děti o víkendu u babičky a buďte jen spolu. Dělejte něco jinak než obvykle.
  • PORAĎTE SE S ODBORNÍKEM. Tak tohle už je opravdu pro mnoho párů vyšší level. Zajít za sexkoučem totiž není ještě pořád úplně obvyklé. Zejména mužům se nechce. Jestliže tam partnera nedostanete, zkuste za ním zajít sama a poradit se. Cílem sezení je zlepšení sexuálního života a milostného prožívání a na tom není nic špatného.