Přejít k hlavnímu obsahu

Kvíz: Odhalíte, která z žen něco skrývá? Dozvíte se, jak umíte odhadnout řeč těla druhých lidí

Info ikona
Tajemstvi

Jak dobře umíte odhadnout řeč těla druhých lidí? To se dozvíte v našem kvízu. Stačí se zadívat na obrázek, kde je jedna žena vyobrazena v různých pozicích. Vaším úkolem bude odhalit, která z žen něco skrývá.

Zadání kvízu

Pozorně se podívejte na obrázek níže. Je na něm vyobrazena žena s různými typy gestikulace, celkem čtyřikrát jinak. Poznáte, která z žen je ta, která před vámi něco skrývá? Pokud ano, můžete se považovat za znalce řeči těla. Pokud správnou odpověď netrefíte, můžete si v článku přečíst o tom, jak poznat, že před vámi lidé něco skrývají nebo nemluví pravdu.

Kvíz českých památek pro základní školu: Jste znalci skvostů naší země nebo máte mezery, které je třeba doplnit

svetzeny.cz

Řešení kvízu

Tipovali jste, že před vámi něco skrývá žena s číslem jedna? Pak jste byli úplně vedle. Všimněte si jejích rukou, které jsou rozevřené. Tak dává najevo svou otevřenost, tato pozice rukou je signálem, že člověk, se kterým mluvíte, je k vám upřímný. Žena na prvním obrázku vám všechno řekne na rovinu, není to ta, kterou v tomto kvízu hledáme.

Tipovali jste, že před vámi něco skrývá žena s číslem dva? Pak máte pravdu. Sahání si za ucho totiž značí nervozitu, tuto ženu něco pořádně zneklidnilo, a tak si nemůže pomoci, a projevuje se to nevědomky i v její řeči těla. Možná ji rozhodila otázka, na kterou neví, jak odpovědět, jedno je ale jisté – něco tají.

Tipovali jste, že něco skrývá žena s číslem tři? Možná se vám nezdála její ruka položená pod bradou, ale omyl, tato žena nic neskrývá. Tato pozice ruky pouze značí to, že se soustředí a pozorně poslouchá. Nemá to nic společného s tajnůstkařením.

Jen ti nejbystřejší si povšimli, že v testu je chyták – ženy, které něco skrývají, jsou hned dvě. I žena s číslem čtyři něco tají. Její ruka před ústy značí neupřímnost, jejím slovům byste věřit neměli. Podvědomé zakrývání úst dovede prozradit lháře a podvodníky.

Prověřte svou intuici: Máte výjimečný dar tušit nečekané, nebo se necháte opít rohlíkem?

svetzeny.cz

Řeč těla vám napoví, jak poznat lhaní i neupřímnost

Výše jsme zmínili dva příklady řeči těla, která signalizuje neupřímnost či lhaní. Na co dalšího byste si měli dávat pozor? Pozorujte rty, pokud je daná osoba tiskne k sobě, značí to, že vám něco nechce říct. Často také lháři nechávají delší dobu ústa otevřená, jako při údivu. Také se dívejte na čelo, při lhaní se mohou objevit vrásky v jeho prostředku. Pravdu prozradí i obočí, lhář jej může během vyprávění svého smyšleného příběhu zvedat a tlačit směrem k sobě.

Kromě řeči těla lháře prozradí i styl komunikace. Typické je, že lhář přehání, mluví rychle, ve snaze přesvědčit vás o své pravdě používá spoustu detailů, až se kolikrát do pavučiny svých pohádek sám zamotá. Někdy však lze pozorovat pravý opak, nezkušení lháři jsou skoupí na slovo a když se jich na něco ptáte, dlouze přemýšlejí, protože tak rychle nevymyslí důmyslnou lež. Také se jim může třást hlas.

Zdroje: Medium, CNBC, Very Well Mind