Přejít k hlavnímu obsahu

Tajemství řeči těla: Zlozvyky odhalí více než slova, zvláště v práci byste si měli dávat pozor

Řeč našeho těla na nás prozradí i to, co bychom rádi skryli. Zakrývat své slabiny ovšem nemá smysl, raději je poznejte a začněte s nimi bojovat.

Ve společnosti lidí si můžete povšimnout mnoha věcí. Co vypovídá o člověku, když si hladí krk nebo okusuje tužku? Můžeme se stát skutečným mistrem a zjistit, čeho se vaši kolegové nebo kamarádi bojí, kdy toho mají příliš nebo kdy maskují své emoce. 

PŘÍLIŠ SILNÝ MAKE-UP

Chcete zamaskovat své pravé já a emoce. Nemáte rády samy sebe a z toho také vychází předpoklad, že vás nebudou mít rádi ani druzí. Obzvlášť když projevíte své pravé já.

RADA: Naučte se mít rády. Buďte jednoduše tím, kým jste.

HLUČNÝ PROJEV

Umožňuje získávat si pozornost a dominovat. Zakrývá pocit bezvýznamnosti.

RADA: Vzdejte se potřeby kontrolovat svět. Pochopte, z jakého strachu vaše hlučnost vychází, a zapracujte na tom, co vás opravdu posiluje.

OPAKOVÁNÍ

K opakování již vyřčeného se uchylují ti, kteří jsou přesvědčeni o tom, že jim nikdo nenaslouchá. Tímto způsobem chtějí, aby je druzí lidé slyšeli.

RADA: Vy sami se naučte naslouchat s plnou pozorností, a tím budete i vy druhými vyslyšeni.

KOUSÁNÍ NEHTŮ

Potlačujeme vztek vůči někomu či vlastní osobě a uzavíráme frustraci do svého nitra. Máme chuť na někoho zaútočit. Obáváme se, že nás za vyjádření pocitů ostatní odsoudí. Místo obrany sami sebe popíráme.

RADA: Odhoďte strach a začněte se projevovat svobodně. Mějte se dost rádi na to, abyste řekli, co cítíte. Zbavte se vzteku i strachu tím, že se vymezíte proti všemu, co vám vadí.

Mohlo by se vám líbit

Čakry v těle mají na váš život velký vliv. Jak poznáte, že máte některou zablokovanou?

Necítíte se dobře a nevíte proč? Jste často nemocní, máte špatnou náladu, nic vás nebaví? Na vině mohou být zablokované čakry. I když pro ně neexistují lékařské důkazy, východní medicína jim přisuzuje velký vliv na duševní i fyzické zdraví člověka.
svetzeny.cz

OKUSOVÁNÍ

Okusování kůžičky kolem nehtů vyjadřuje, že jste pod tlakem. Strach vás ohlodává a cítíte se bezbranní. Máte stres z pocitu ohrožení.

RADA: Zapracujte na svém vnitřním pocitu bezpečí a jistoty. Čelte tomu, co vám nahání strach.

OKUSOVÁNÍ TUŽEK nebo propisek

To prozrazuje, že jste v situaci, která vás „užírá“. Máte potřebu učinit nějaké velké rozhodnutí.

RADA: Věřte si, že víte, co dělat a jak se rozhodnout a vypořádat se se situací. Chybu jistě neuděláte, jenom zažijete další zkušenost.

HLAZENÍ KRKU

Prozrazuje nervozitu z toho, že máme sdělovat pravdu. Hlazením se zbavujeme nepříjemných pocitů, jež mají souvislost s tím, co musíme říct.

RADA: Nebojte se otevřeně a klidně vyjadřovat svá stanoviska.

NERVÓZNÍ POKAŠLÁVÁNÍ

Vyjadřuje náš strach z toho, že se máme projevit a že bychom mohli být zaslechnuti. Slova nám uvíznou v krku.

RADA: Vyjadřujte se svobodně, podle toho, co cítíte, a otevřeně komunikujte.

POKLEPÁVÁNÍ PRSTY

Znamená, že chceme uchopit nějakou myšlenku nebo vyjádřit názor. Naše frustrace vyplývá z toho, že se nám to nedaří nebo že to, co se snažíme vysvětlit, druzí nepřijímají. Navíc jsme zahlceni detaily, které nám brání celou záležitost dobře uchopit.

RADA: Dopřejte si čas na plánování projektů předtím, než se do nich pustíte. a nezapomeňte na detaily. Berte si na sebe jen to, co dokážete zvládnout.

Doporučená videa z partnerského webu z Lifee.cz: Tvoříme s lifee - papírová Liška
Mohlo by se vám líbit

Záhady Boženy Němcové: Která z těchto žen byla její skutečná matka?

Nový seriál České televize probudil všeobecný zájem o život spisovatelky Boženy Němcové. Ten je opředený řadou nejasností a domněnek. Mezi ně patří i autorčin původ.
svetzeny.cz
Mohlo by se vám líbit

Jennifer Aniston: Přerušovaný půst je její rada na dokonalou postavu

Herečka Jennifer Aniston spoléhá na velmi specifický typ půstu. Nejen, že má díky němu dokonalou postavu, ale i dobrý pocit. Vyzkoušíte ho také?
svetzeny.cz