Přejít k hlavnímu obsahu

Masírujte 4 důležitá místa na těle každý den: Ovlivňují nadváhu a urychluji hubnutí

Toužíte zhubnout, ale nedaří se vám to? Nadváha a obezita se po světě stává stále větším problémem. Vyzkoušeli jste již kouzelné body na vašem těle, které vám s tímto problémem mohou pomoci? Odpověď naleznete v čínské akupresuře.

Kdo by si nepřál krásné tělo? Nadváha má nejen špatný vliv na vaše zdraví, ale také na váš psychický stav. Toužíte zhubnout, ale nedaří se vám to? Možná máte i správný jídelníček a snažíte se sportovat, ale pokud to nemáte srovnané v hlavě, půjde vám to jen těžko. Na těle existují hned 4 důležitá místa, která ovlivňují nadváhu a mohou vám se shazováním kil pomoci.

Akupresura a akupunktura jsou metody známé již tisíce let. Používají se ke stimulaci určitých bodů na těle, čímž pomáhají předcházet nebo léčit už vzniklé zdravotní problémy. Ale co když se vám nedaří zhubnout? Existují stimulační energetické body na těle, které urychlují hubnutí. Body najdete na uchu, tváři, mezi žebry a noze. Výhody akupresury jsou ty, že se je člověk může jednoduše naučit, a pak podle potřeby kdykoliv využívat na sobě, případně na druhém člověku.

Bod na uchu

Ucho patří spíše do erotogenních zón, ale při správné masáži budete spalovat i tuky. Když namasírujete ucho, urychlíte váš metabolismus a bude se vám snáze hubnout. Část k masáži se nazývá ušní kozlík, tedy horní část ušního boltce. Masírujte jemně ucho alespoň 3x denně po dobu 5 minut.

Proč jsou Japonky proslulé svým mladistvým vzhledem, nízkou váhou a dlouhověkostí? Známe jejich tajemství

Japonské ženy jsou známé tím, že mají hubenou postavu, lesklé dlouhé vlasy a jen stěží jim odhadnete správný věk. V čem tkví jejich tajemství?
svetzeny.cz

Tvář

Dalším důležitým bodem, který na těle můžete najít je bod na tváři, Ten se nachází mezi nosem a horním rtem. Masírujte si toto místo aspoň 5 minut denně, masáž tohoto místa vám bude pomáhat zvládnout pocity hladu. Pokud máte problémy s přejídáním, tahle masáž vám zaručeně pomůže.

Bod mezi žebry

Na tomto místě se nachází bod zvaný kufang, je to bod na dráze žaludku. Kufang leží mezi prvním a druhým žebrem, asi 13 cm od pomyslné linie vyznačující střed hrudi. Je to bod, který vám pomůže se vypořádat s nadváhou vzniklou v důsledku psychologických traumat nebo šoku. Dokáže také uvolnit od stresu, špatné psychiky nebo neklidných myšlenek.

Zbavte se břišního tuku díky potravinám, které vám podle vědeckých studií pomohou

Tuk na břiše neznamená jen nepříjemnost kvůli těsnému oblečení. Přináší s sebou i rizika vzniku cukrovky, srdečních chorob atp. Orientovat se podle indexu tělesné hmotnosti (BMI) je zavádějící, jelikož i lidé s nadbytečným tukem na břiše mívají dostačující hodnoty, přesto jsou vystaveni zvýšenému riziku. Zkuste zařadit do jídelníčku následující potraviny, které podle vědeckých studií mohou tuk na břiše účinně zredukovat.
svetzeny.cz

Bod na noze

Je jinak známý jako Zu San Li a používá se hojně v akupresuře. Pokud ho budete stimulovat, zlepší se tak vaše trávení. Masáž bodu je navíc výborná jako prevence zánětů v těle. Místo Zu San Li neboli bod dlouhověkosti se nachází na holeni, pod čéškou na koleně. Bod masírujeme 9x, kruhovým pohybem ve směru hodinových ručiček. Nesmí se ani zapomínat na rovnoměrné střídání nohou. Celý proces masírování nohou by měl probíhat zhruba 10 minut.

Zdroj: extra, prokondici, superionherbs