Přejít k hlavnímu obsahu

Co se nosí: Zařaďte do vašeho šatníku i overaly. Zalichotí každé ženské postavě

Na léto se těšíme už jen z toho důvodu, že můžeme odhodit zateplené svrchní oděvy a obléknout se do lehkých letních šatů a sukní s topy. Pokud se však stane, že i tak občas ráno nerozhodně tápete před skříní, máme pro vás tip! Zařaďte do vašeho šatníku overaly!

Kratší overaly zalichotí gazelím nohám 

Pyšníte se delšími a opálenými nožkami? Pak se nebojte šaty nebo sukni vyměnit i za kratší overal. Pokud hledáte volnočasový outfit, nebo plážový doplněk, pak vsaďte na květinové motivy, které zdůrazní i vaše letní opálení. Pokud jste drobnější postavy, vyhněte se tříčtvrtečním délkám kalhot u overalů. Ty by vás zbytečně zkracovaly. Volte spíše opět overaly s s kratší délkou, nebo pak s delší dolní částí. Jste-li drobnějšího vzrůstu, můžete si navíc dovolit i nabíranější vrchní část s volánky, které vás opticky zvýrazní. 

 

 

 

 

Zařaďte do vaší garderoby i overaly! Zalichotí každé postavě!

Zdůrazněte pas, pokud máte širší střed těla 

Pokud v obchodě pokukujete po overalu, ale i tak si myslíte, že by vám tento typ oděvu neslušel, nezdávejte se. Je pravda, že ženy s typem postavy jablko si dají s hledáním toho top kousku nejvíce práce, ale i tak se nebojte vyzkoušet více střihů a najít ten nejlepší kompromis. Pokud máte širší střed těla, tedy postavu typu jablka, poohlížejte se po kouscích s elastickým pasem. Používejte i látkové nebo elegantní pásky, které zakryjí problematičtější oblast a upozorní na ostatní přednosti vaší postavy. Ženy s postavou jablka mají obvykle štíhlejší nohy, mohou si tak dovolit i overal se šortkami, ve kterém vynikne tato tělesná partie o to víc. 

Overaly sluší i sportovním typům žen 

Overaly nejsou určeny jen pro ženy s obdařenějšími vnadami. Na majitelkách atletické sportovní postavy skvěle vyniknou modely s širšími nohavicemi, které přidají na objemu a ženskosti. Chybu neuděláte ani s asymetrickými střihy a kombinovanými barevnými motivy. Sportovní typy si mohou dovolit, na rozdíl od žen s plnějšími tvary, rozšířené nohavice v dolní části overalu, které přidají celkovému outfitu na objemu. Protože mají sportovní typy žen pravítkový typ postavy, měli by volit s korzetových typů, nebo asymetrických střihů, ve kterých nebude postava jen nudně splývat. 

Šaty pro ženy s velkým poprsím: Důležitý je správný tvar výstřihu a šířka ramínek

Léto je tady a je na čase obléknout slušivé a vzdušné šaty! Pokud však patříte mezi ženy, u kterých příroda nešetřila na poprsí, možná je pro vás těžké najít takové šaty, které by lichotily vaší postavě a vašemu dekoltu. Nebo vás jen možná začíná obtěžovat, že se vám při rozhovoru nikdo nedívá do očí. Přečtěte si následující tipy a najděte styl, který se přizpůsobí a zalichotí i velkému poprsí.
svetzeny.cz

Postavu ve tvaru obráceného trojúhelníku opticky prodlužte

Ženy s tímto typem postavy mají takzvanou plaveckou postavu. Jde o postavu se širšími rameny a plnějším poprsím. Dost často se tedy tyto ženy obávají šatů i dalších jiných outfitů, které by daly spíše nelichotivě vyniknout širším ramenům a plnějšímu dekoltu. Pas je u těchto žen málo výrazný a boky jsou spíše rovné, na rozdíl od žen s typem postavy přesýpací hodiny. Cílem bude zvýraznit pas, čehož můžete docílit opaskem s výraznou sponou. Mohutnější část těla můžete utlumit výstřihem do V nebo zavinovacím svrškem. Dolní část může být mírně volná, s mírně volnějšími zvony, která bude opticky vyvážena s horními proporcemi. 

Bujnější dekolt lichotivě zvýrazněte

Ačkoliv se může zdát, že ženy s obdařenějším dekoltem mohou být na své vnady pyšné, ne vždy je snadné své přednosti lichotivě ukázat. Ženy s větším poprsím se však nemusí bát ukázat své přednosti. Pokud se poohlížíte po overalech, volte stejně tak jako u šatů, výstřihy do V, nebo zavinovací vrchní část. Pokud máte štíhlé nohy, opět si můžete dovolit overal se slim dolní částí, která nechá vyniknout dokonalým nožkám. 

Zdroj: Autorský článek