Přejít k hlavnímu obsahu

Velký přehled novoluní, která nás čekají v roce 2024: Kdy nastanou a jak využít nejlépe jejich energii

Každé novoluní je začátkem nového lunárního cyklu, ale také je symbolem nových začátků. Během novoluní je ideální čas, kdy si můžete stanovit nové cíle, nebo začít nové věci. Každé novoluní je však v něčem specifické podle měsíce, ve kterém se nachází. Pohlédněte do astrologické budoucnosti toho roku a zjistěte, které novoluní bude pro vaše záměry nejlepší.

Novoluní únor 2024 – 9. 2. 2024: Sněžné novoluní

Sněžný měsíc bude ve znamení Vodnáře. Své jméno si získal jednoduše proto, že v únoru většinou padá mnoho sněhu. Novoluní v tomto měsíci můžete využít k hrubému naplánování celého zbytku roku. Zároveň je stále ideální čas k zásadní změně životosprávy a omezení zlozvyků.

Novoluní březen 2024 – 10. 3. 2024: Červí novoluní

V červím měsíci vás čeká novoluní ve znamení Ryb. Červí měsíc má svůj název podle larev brouků, které se v tomto období začínali na indiánském území objevovat. Může se také odkazovat na žížaly, které pomalu lezou ven a tvoří krmení pro ptáky, což je skutečné znamení jara. Pokud plánujete založit rodinu, toto novoluní je ideálním termínem pro početí!

Novoluní duben 2024 – 8. 4. 2024: Růžové novoluní

Dubnové novoluní se ponese ve znamení Berana a také bude prvním novoluním po jarní rovnodennosti. Růžový měsíc má název podle růžových květů, které hojně rostou na původním indiánském území. Tento měsíc je hodně o duchovnu, věnujte se proto meditaci a zbavte se během novoluní myšlenek a vzpomínek, které vás již dlouho trápí.

Novoluní květen 2024 – 8. 5. 2024: Květinové novoluní

Květinový měsíc má zcela nepřekvapivě svůj název podle květin kvetoucích po celé Severní Americe. Novoluní bude ve znamení býka a pro vás nastal čas postavit se svým dávný strachům. Začněte novou etapu svého života bez strachu, který vás v životě brzdí a brání vám v postupu.

Který z antických bohů vládne vašemu znamení horoskopu: Blížencům bohyně moudrosti, Štírům vládne Hádes

Každé znamení zvěrokruhu má nejen svou vlastní charakteristiku, ale také svého vlastního boha nebo bohyni, kteří jsou s nimi nejvíc sladěni, propůjčují jim své jedinečné vlastnosti. Také hlídají, zda jdete v životě správným směrem. Jaký je váš mytologický bůh, či bohyně podle znamení zvěrokruhu?
svetzeny.cz

Novoluní červen 2024 – 6. 6. 2024 : Jahodové novoluní

Lákavě znějící Jahodové novoluní bude již třetím jarním novoluním a bude ve znamení Blíženců. Ačkoliv mnoho lidí se mylně domnívá, že se jedná o název, který vychází ze zabarvení měsíce, ve skutečnosti tak indiánské kmeny pojmenovaly červnový měsíc kvůli zrání jahod, které jsou pomalu připraveny ke sběru. Tento měsíc je obdobím plným hojnosti a novoluní byste měli využít ke zhodnocení své stávající práce a případně nalezení jiné.

Novoluní červenec 2024 – 6. 7. 2024: Jelení novoluní

Červencové novoluní nastane ve znamení Raka. Právě v tomto období začíná samcům jelena znovu růst paroží, což stálo za pojmenováním tohoto měsíce. Tento měsíc přeje lásce, a proto i vy můžete toto novoluní využít k začátku nového romantického vztahu.

Novoluní srpen 2024 – 4. 8. 2024: Jeseteří novoluní

Jeseteří novoluní nastane v období Lva. V srpnu bylo v indiánským kmenech ideální období pro rybaření, proto se rozhodli pro tento název měsíce. Právě jeseteři byli během tohoto období velmi hojní. Pokud jste hledali správný čas pro vyzkoušení nového sportu, je to právě novoluní v tomto měsíci.

Novoluní září 2024 – 3. 9. 2024: Sklizňové novoluní

Během novoluní v měsíci sklizně na vás bude dohlížet Panna. Tento měsíc je obzvlášť jasný a umožňoval zemědělcům sklizeň i po soumraku – odtud tedy jeho jméno. I vám novoluní bude přát ve vaší sklizni. Odměňte se za svoji práci a začněte své tělo rozmazlovat.

5 znamení horoskopu, ve kterých se rodí nejvíc prostopášníků. Je mezi nimi i to vaše?

Znamení zvěrokruhu na vás prozradí mnoho věcí. I když horoskopům třeba nevěříte, některé věci prostě sedí. Často se nemýlí nejen charakterové vlastnosti nebo například to, co máte rádi k jídlu. Podle znamení, ve kterém jste se narodili, lze například i odhadnout, jak jste na tom s milostným založením. Některá znamení jsou velmi vynalézavá a ráda experimentují snad v každé oblasti, té intimní nevyjímaje. Jaká jsou nejvíc prostopášná znamení zvěrokruhu? A patří mezi ně i to vaše?
svetzeny.cz

Novoluní říjen 2024 – 2. 10. 2024: Lovecké novoluní

Během Loveckého novoluní ve znamení Vah dojde také k prstencovému zatmění Slunce. Tento měsíc byl u indiánských kmenů typický jako hlavní lovecká sezóna jelenů a lišek. I ve vás bude dřímat lovec. Během novoluní zkuste konfrontovat dávného soka nebo konkurenci.

Novoluní listopad 2024 – 1. 11. 2024: Bobří novoluní

Jedenácté novoluní roku nastane v Bobřím měsíci ve znamení Štíra. Tento měsíc byl pojmenován buď po domorodých Američanech, kteří kladli pasti na bobry, nebo po bobrech, kteří v tomto období staví přehrady na zimní období. Pro vás je toto novoluní příležitostí k tomu, abyste překážky ve svém životě naopak zbořili.

Novoluní prosinec 2024 – 1. 12. 2024: Chladné novoluní

Studený nebo také chladný měsíc přináší novoluní ve znamení Střelce. Jedná se o první prosincové novoluní. Tento měsíc má svůj název zkrátka proto, že začíná chladné období. Během novoluní se pomalu připravujte na vánoční atmosféru a obnovte vztahy s rodinou.

Novoluní prosinec 2024 – 30. 12. 2024: Vlčí novoluní

Druhé prosincové novoluní bude ve znamení Kozoroha. Někdy se mu také říká Černá Luna či Černé novoluní. Černý měsíc je totiž takový, ve kterém jsou dvě novoluní. Vzhledem k těsné blízkosti k lednu se také může jednat o Vlčí novoluní, jelikož v tomto období slýchaly indiánské kmeny vytí vlků. Využijte toto novoluní k předčasným oslavám a plánům na další rok.

Zdroj článku