Přejít k hlavnímu obsahu

Který z antických bohů vládne vašemu znamení horoskopu: Blížencům bohyně moudrosti, Štírům vládne Hádes

Info ikona
Mytologický bůh podle znamení

Každé znamení zvěrokruhu má nejen svou vlastní charakteristiku, ale také svého vlastního boha nebo bohyni, kteří jsou s nimi nejvíc sladěni, propůjčují jim své jedinečné vlastnosti. Také hlídají, zda jdete v životě správným směrem. Jaký je váš mytologický bůh, či bohyně podle znamení zvěrokruhu?

Beran - Ares

Beranům vládne bůh Ares, který je synem Dia a Héry. Jde o boha války, představuje násilné a fyzické aspekty bitvy. Beran je nezkrotný, velmi vášnivý a notoricky známý tím, že je velmi ambiciózní a milující doteky. Je to znamení ohnivé, odvážné, jde do boje a neohlíží se na to, co se děje okolo. 

Býk  Afrodita

Afrodita se zrodila z bílé pěny a její krása vyvolala rivalitu mezi bohy. Býci jsou obdařeni nejen dechberoucím vzhledem a láskou, ale rádi se oddávají všemu, co jim život nabídne. Rádi si užívají všeho, co jim je dopřáváno a milují hezké a krásné věci.

Blíženci - Athéna

Athéna je bohyně představující moudrost, odvahu, inspiraci nebo také sílu. Blíženci jsou tedy silné a moudré znamení, které vyniká mentální zdatností, umí komunikovat snad s každým. Intelektuální chameleoni, kteří se vžijí do všech okolo jsou neúnavní myslitelé a nechybí jim také důvtip.

12 znamení starého Egypta vám prozradí, jaký je váš charakter

Lidé jsou odjakživa fascinováni tím, co je mezi nebem a zemí. Astrologie a horoskopy nejsou výmysly posledních několik desítek let, jsou s námi už od raných dob. Lidé starého Egypta studovali polohy a pohyby hvězd a planet. Horoskop starého Egypta je obzvlášť zajímavý, skládá se z 12 znamení, která jsou pojmenována po svých bozích s výjimkou Nilu. Podívejte se na své znamení starého Egypta.
svetzeny.cz

Rak - Artemis

Římská bohyně měsíce a lovu, která je ekvivalentem řecké Athény. Ve spojení s vaším znamením chrání malé děti a je léčitelkou žen. S Rakem ji pojí velký soucit ke všemu okolo, intuice. Jsou propojeni a spojeni s emocemi, jsou to lidé citliví a pečující o všechny okolo sebe.

Lev - Apolón

Když je poblíž Lev je to vždy tak trochu oslava a party, u římského Apolóna to nebylo jinak. Jde o boha slunce, světla a hudby a Lev je jedna velká party, kde je on sám na výsluní. Jsou baviči, rádi středem pozornosti a umí působit jedinečně. Snad každý se s nimi chce bavit, být v jejich blízkosti.

Panna - Demeter

Bohyně rolnictví a úrody. Starověká tradice říká, že odhalila umění pěstování a používání kukuřice, byla zobrazována s věncem z klasů. Jde o zemské proměnlivé znamení, které si libuje ve složitých detailech, které dávají vždy dobrý celek. Bazíruje na dobře odvedené práci, miluje, když si může cokoliv ze seznamu odškrtnout.

Horoskop afrických domorodců: Znamení jsou odlišná od klasických znamení zvěrokruhu. Máte povahové vlastnosti Soudce, Cestovatele nebo Dítěte světa?

Horoskop afrických domorodců čítá celkem 12 znamení, která jsou velmi odlišná od klasických znamení zvěrokruhu. Zjistěte, jaké povahové vlastnosti vám byly dány do vínku, jaké je vaše africké znamení?
svetzeny.cz

Váhy - Héra

Manželka všemocného Dia. Bohyně manželství a narození. Hledala, stejně jako Váhy, harmonii a spravedlnost. Neumí lhát a křivdit druhým. Lidé s touto bohyní jsou přitažliví, milují lásku a vše okolo ní. Jsou to společenští tvorové, kteří potřebují k životu druhé lidi a komunikaci s nimi. Znamení vládne manželství a partnerství, Váhy milují být ve vztahu.

Štír - Hádes

Vládce podsvětí. Možná tohoto boha znáte v souvislostí se smrtí, ale jde také o boha sexuality. Jde o jednoho s nejsložitějších bohů a často přináší transformaci ega, lidé v tomto zrození jsou stvoření a ničení. Jsou smyslnými jedinci, kteří moc dobře vědí, co od života i lidí okolo chtějí. Nebojí se jít si za svým, ať to stojí, co to stojí.

Střelec - Zeus

Zeus je vládcem všech bohů, vládne obloze a hromům. Někteří v něm vidí lháře, protože ne vždycky říká věci tak, jak jsou. Navíc má někdy problém se závazky a je přelétavý. Na druhou stranu propůjčuje Střelcům určitou majestátnost a autoritu. Ti také rádi hledají pravdu ve všem, co se okolo nich děje.

Buddhistická moudra, která vám změní život k lepšímu: Přiznejte si, že nad životem nemáte kontrolu a zažijte odpoutání

Buddhistické učení skýtá spoustu mouder, která mají moc změnit náš život k lepšímu. Přinášíme vám vysvětlení dvou z nich. To první hovoří o tom, že je lepší si připustit, že nad životem nemáme kontrolu. To druhé nás pak učí odpoutanosti.
svetzeny.cz

Kozoroh - Persefona

Demeterova dcera a také královna podsvětí. Kozoroh umí být rozerván tolika vnitřními konflikty, které dnes a denně řeší. Pohybuje se na pomyslné hranici mezi dobrým a špatným, stejně jako Persefona, která reprezentovala světlo i tmu.

Vodnář - Prometheus

Je titánský bůh prozíravosti a lstivých rad. Vodnář je velmi intelektuální a strategicky zaměřené znamení, někdy rebel a někdy vizionář. Umí během chvíle vytvořit chaos, ale dát ho také do pořádku. Je progresivní, umí být průkopníkem, ale někdy se prostě rád drží stranou.

Ryby - Poseidón

Vládce moří a oceánů. Propůjčuje Rybám klid a skrytou sílu. Stejně jako voda jsou Ryby někdy klidné a tiché, jindy zase rozervané a nestálé. Voda si vždy hledá cestu a vždy ji najde. Ryby se vždy umí přizpůsobit proměnlivosti okolí a jít si v životě za svým. 

Zdroj článku