Přejít k hlavnímu obsahu

Horoskop starého Egypta: Zjistěte, jaká je vaše povaha podle boha války nebo bohyně přírody

Lidé jsou odjakživa fascinováni tím, co je mezi nebem a zemí. Astrologie a horoskopy nejsou výmysly posledních několik desítek let, jsou s námi už od raných dob. Lidé starého Egypta studovali polohy a pohyby hvězd a planet. Horoskop starého Egypta je obzvlášť zajímavý, skládá se z 12 znamení, která jsou pojmenována po svých bozích s výjimkou Nilu. Podívejte se na své znamení starého Egypta.

Horoskop starého Egypta a váš charakter

Nil

Datum: 1. - 7. ledna, 19. - 28. června, 1. - 7. září, 18. - 26. listopadu

Své první znamení pojmenovali staří Egypťané netradičně - po své životní míze, řece Nil. Lidé narození v tomto znamení jsou velmi logicky uvažující, mírumilovní a dost praktičtí, což se projevuje na jejich životu. Neradi se hádají a tak dělají mnoho pro to, aby okolo sebe měli a udrželi klid. Někdy je může ovlivnit vášeň, ale častěji jsou silní jedinci, kteří rádi pozorují.

Amun-Ra

Datum: 8. - 21. ledna, 1. - 11. února

Pojmenováno podle krále bohů Amon-Ra, což je jeden z nejmocnějších egyptských symbolů. Lidé narození v tomto znamení jsou velmi sebevědomí jedinci, kterým není cizí zdvořilost, úcta a jsou založením optimisté. Jsou velmi dobří vůdci a sluší jim tato pozice. Chtějí mít vše pod kontrolou a rádi dělají chytrá a silná rozhodnutí, která si však umí pečlivě promyslet a zdůvodnit.

Mut

Datum: 22. - 31. ledna, 8. - 22. září

Mut je matka světa, odpovědná za ochranu lidstva. Přesně takoví jsou i lidé v tomto znamení. Jsou milující, loajální, mají velké sklony k ochraně svých blízkých. Umí být dostatečně velkorysí a jsou schopni projevovat emoce, jsou to citliví jedinci. Velmi dobře se soustředí na to, co od života chtějí a kladou si vysoké cíle, které umí dodržet. Jsou to velmi milující rodiči.

Geb

Datum: 12. - 29. února, 20. - 31. srpna

Geb je egyptský bůh země. Lidé narození v tomto znamení jsou věrní, velmi otevření lidem a také dost citliví. Občas se mohou zdát příliš emotivní, ale to není slabost, druzí lidé to obvykle oceňují. Pokud se o nich mluví jako o přátelích, jsou velmi spolehliví a umí druhé podržet, pokud je to třeba. I když jsou spíše plaché povahy a ne vždy se umí přirozeně bavit se všemi, umí být pěkně vytrvalí.

Egyptský horoskop podle data narození: Poznejte tajemství vaší osobnosti dle starověkých bohů

Egyptský horoskop je systém astrologie, který Egypťané ve starověku používali k poznání osobností a osudů lidí. Egypťané byli známí pro své studium hvězd, planet a jejich poloh a pohybů. Egyptský zvěrokruh byl vyvinut během vlády dynastie Ptolemaiovců. V tomto období byl původní řecký zvěrokruh upraven a doplněn o egyptské bohy. Díky tomu vznikl egyptský zvěrokruh, který určoval znamení na základě data narození. Přečtěte si, jaké znamení jste vy.
svetzeny.cz

Osiris

Datum: 1. - 10. března, 27. listopadu - 18. prosince

Osiris je bůh podsvětí a vzkříšení a lidé narození v tomto mocném znamení jsou velmi silní a nezávislí. Jejich přirozená inteligence jim radí velit a být ti, kteří jsou vždy vidět a slyšet. Jsou dobrými a silnými vůdci, kteří umí bez mrknutí oka překonat většinu překážek. Svého cíle dosáhnou, někdy mohou být agresivní a sobečtí, jsou brutálně upřímní a často jsou oni ti, kteří mohou být zranitelní.

Isis

Datum: 11. - 31. března, 18. - 29. - října, 19. - 31. prosince

Toto znamení je pojmenováno podle bohyně přírody a lidé narození v něm jsou čestní a jednají přímo, bez zbytečných kliček. Jejich společenská povaha je umí dostat k mnoha přátelům a známým, rádi se baví a jejich smysl pro humor je často zárukou dobré zábavy a spousty legrace. Jsou to jedinci, kteří mají předpoklady pracovat velmi dobře v týmu a bez problémů spolupracovat s kolegy.

Thoth

Datum: 1. - 19. dubna, 8. - 17. listopadu

Toto znamení vychází ze jména boha učenosti a moudrosti. Lidé narození v tomto znamení jsou moudří a mají dostatek energie, kterou umí projevit prakticky kdekoliv. Jsou to velcí romantici a snad každá žena se s nimi bude cítit dobře. Jsou dostatečně odvážní a neustále hledají způsoby, jak se v životě zlepšit a posunout dál. Rádi se učí novým věcem a umí být vynalézaví v mnoha ohledech.

Horus

Datum: 20. dubna - 7. května, 12. - 19. srpna

Toto znamení je pojmenované podle boha oblohy a lidé narození v tomto znamení jsou velmi odvážní a ambiciózní jedinci. Jsou to přesně ti, kteří jsou velmi dobrými, ale také lidskými vůdci, kteří umí motivovat, inspirovat a také rozdávají druhým moudra. Jsou to velmi pracující jedinci, kteří budou oblíbenými vedoucími, protože vychází se všemi. Jejich velkou devízou je optimismus.

Info ikona
egypt

Anubis

Datum: 8. - 27. května, 29. června - 13. července

Znamení je pojmenováno po bohu mumifikace a strážce podsvětí. Lidé v tomto znamení jsou dostatečně sebevědomí a také přirozeně zvědaví. Chtějí vědět, co se kde odehrává a děje. Jsou také velmi pracovití a dostatečně kreativní, takže jejich práce by je měla naplňovat a bavit. Nejsou zrovna týmoví hráči, raději pracují sami, protože jejich povaha je často introvertní.

Seth

Datum: 28. května - 18. června, 28. září - 2. října

Seth je bůh chaosu a násilí a lidé narození v tomto znamení jsou velmi odvážní lidé, kteří mají sklony k perfekcionismu. Vše musí podle nich být dokonalé a nespokojí se s ničím průměrným. V životě rádi vyhledávají výzvy a jsou velmi dobří v komunikaci. Rádi se s druhými baví a zjišťují tak, co si lidé okolo myslí. Jsou také z těch, kteří milují být středem pozornosti.

Bastet

Datum: 14. - 28. července, 23. - 27. září, 3. - 17. října

Bastet je bohyně koček, plodnosti a potěšení. Lidé narození v tomto znamení hledají v životě rovnováhu a vyhýbají se za každých okolností konfliktům a hádkám. Nejsou z těch, kteří by problém rozmazávali, mají raději klid. Jsou okouzlující a citlivé bytosti, které se umí spolehnout na svou intuici, která je vede velmi přímo a neomylně. Jsou to velmi oddaní partneři, kteří rádi věci zachraňují, jsou také dostatečně loajální k lidem, kteří patří do jejich života.

Sekhmet

Datum: 29. července - 11. srpna, 30. října - 7. listopadu

Jde o bohyni války a lidé narození v tomto znamení mají v sobě de facto dvě osobnosti. Na jednu stranu jim vládne disciplinovanost a touha po řádu, na druhé straně jsou hodně pohodoví a velmi svobodní v tom, co chtějí a dělají. Jsou to perfekcionisté a nesmíří se jen tak s ničím, mají velmi dobře vyvinutý smysl pro spravedlnost.

Zdroj článku