Přejít k hlavnímu obsahu

Egyptský horoskop podle data narození: Poznejte tajemství vaší osobnosti dle starověkých bohů

Egyptský horoskop je systém astrologie, který Egypťané ve starověku používali k poznání osobností a osudů lidí. Egypťané byli známí pro své studium hvězd, planet a jejich poloh a pohybů. Egyptský zvěrokruh byl vyvinut během vlády dynastie Ptolemaiovců. V tomto období byl původní řecký zvěrokruh upraven a doplněn o egyptské bohy. Díky tomu vznikl egyptský zvěrokruh, který určoval znamení na základě data narození. Přečtěte si, jaké znamení jste vy.

Mohlo by se vám líbit

Týdenní horoskop od 31. července do 6. srpna: Ryby řeknou pravdu, Blíženci tnou do živého

Prázdniny se lámou do své druhé poloviny a stoupá i chuť pořádně zazářit. Něco si užít, konečně si odpočinout. Věčná „konečně se do toho pustím“ budou hlavním tématem týdne. Které znamení na tom bude nejlépe?
svetzeny.cz

Znamení Nilu (1.–7. ledna, 19.–28. června, 1.–7. září a 18.–26. listopadu)

Toto znamení je pojmenováno po řece Nil, která byla pro Egypťany životně důležitá a měla zásadní vliv na jejich životy. Na rozdíl od ostatních znamení v egyptském zvěrokruhu se toto znamení neváže k žádnému božstvu. Ti, kdo se narodili pod znamením Nilu, mají velmi dobrou intuici. Očekává se od nich, že budou moudří a praktičtí. Lidé narození pod tímto znamením by měli být schopni dobře vnímat a chápat situace a lidi kolem sebe. Ačkoliv mohou mít silné emoce a touhy, měli by být schopni jednat uvážlivě. Toto znamení často cítí touhu po moudrosti a praktičnosti, což vede k moudrým rozhodnutím a schopnosti uplatnit své znalosti v každodenním životě.

Znamení Amon-Ra (8.–21. ledna a 1.–11. února)

Toto znamení je spojeno s bohem Amon-Ra, který je považován za krále bohů a patří mezi nejmocnější egyptské astrologické symboly. Lidé narození pod tímto znamením jsou charakterizováni jako optimisté, což znamená, že mají pozitivní pohled na život a jsou schopni vidět světlo i v temnotě. Jsou zdvořilí a sebevědomí, což jim pomáhá v jejich mezilidských vztazích a při prosazování sebe samých. Tito jedinci mají schopnost být skvělými vůdci. Jejich sebevědomí a moudrost jim umožňují dělat rozumná a prozíravá rozhodnutí. Jejich charisma a schopnost inspirovat ostatní přispívají k jejich vůdcovským schopnostem.

Znamení Mut (22.–31. ledna a 8.–22. září)

Toto znamení je spojeno s bohyní Mut, která je považována za matku světa a ženské božstvo odpovědné za ochranu lidstva. Lidé narození pod tímto znamením jsou charakterizováni jako citliví. Mají vyvinutou schopnost vnímat emoce a potřeby druhých. Jsou také milující a loajální, což znamená, že mají silné pouto s lidmi, na kterých jim záleží, a jsou schopni poskytnout jim podporu a lásku. Tyto osoby mají také velkorysé srdce a ochotně pomáhají druhým. Mají v sobě ochranitelské sklony a obklopují své blízké péčí a ochranou. Své přátele a rodinu budou bránit a podporovat za všech okolností. Jsou také skvělými rodiči a mají schopnost poskytovat podporu a péči svým dětem.

Znamení Geb (12.–29. února a 20.–31. srpna)

Toto znamení je spojeno s bohem Gebem, egyptským bohem země. Podle víry starých Egypťanů mohl jeho smích vyvolat zemětřesení. Lidé narození pod tímto znamením jsou citliví a otevření. Mají v sobě schopnost empatie a porozumění. Tato vlastnost jim umožňuje budovat pevné a důvěrné vztahy s ostatními. Bývají také věrní a loajální, drží slovo a stojí za svými přáteli a rodinou. Očekávají stejnou věrnost od druhých a mohou se cítit zraněni, pokud jsou opuštěni nebo zrazeni. I když mohou být citliví a plaší, mají v sobě vytrvalost a odhodlání. Když se ocitnou v obtížné situaci, dokážou získat sílu a vytrvat, aby dosáhli svých cílů.

Znamení Osiris (1.–10. března a 27. listopadu – 18. prosince)

Toto znamení je pojmenováno po bohu Osirisovi, který byl v egyptské mytologii spojován s podsvětím a vzkříšením. Lidé narození pod tímto znamením jsou velmi nezávislí. Mají v sobě schopnost rozhodovat se samostatně a nezávisle na ostatních. Jsou také velmi inteligentní a silní, což jim umožňuje řešit náročné situace s chladnou hlavou a odvahou. Zároveň jsou však zranitelní. Můžou být hluboce ovlivněni událostmi a vztahy ve svém okolí. Lidé narození pod tímto znamením často vykazují vůdcovské schopnosti. Díky své nezávislosti, inteligenci a silnému charakteru se často stávají vůdci ve svých pracovních či osobních životech.

Znamení Isis (11.–31. března, 18.–29. října a 19.–31. prosince)

Toto znamení je pojmenováno po bohyni Isis, která byla spojována s přírodou a měla v egyptské mytologii důležitou roli jako ochránkyně rodiny, mateřství a plodnosti. Lidé narození pod tímto znamením jsou čestní a upřímní. Drží se pravdy a věrnosti a mají vysokou morálku. Ostatní je považují za důvěryhodné a spolehlivé lidi.Rádi vyhledávají společnost a romantiku. Jsou schopni navázat hluboké a pevné vztahy s druhými a jsou citliví na potřeby a emoce svých blízkých. Mají také vynikající smysl pro humor, což je činí příjemnými společníky a zábavnými lidmi ve společnosti. Jsou také schopni skvěle pracovat v týmu.

Mohlo by se vám líbit

Karmický úkol podle znamení zvěrokruhu: Býci mají výzvu v rodině, Lvi řeší břemeno zodpovědnosti

Říká se, že duše se rodí na planetu Zemi poprvé ve znamení Raka. Znamená to, že Blíženci by měli být staří pozemští harcovníci, jakožto poslední zrozenci v tomto kruhu? Nevíme, možná se to jednou dozvíme, ale některé karmické úkoly lze odvodit z charakteristiky jednotlivých znamení. Pojďme se na to podívat.
svetzeny.cz

Znamení Thoth (1.–19. dubna a 8.–17. listopadu)

Toto znamení je pojmenováno po bohu Thothovi, který je spojován s učeností, moudrostí, magií a znalostí. Lidé narození pod tímto znamením bývají romantiky. Projevují své city a vyjadřují lásku a náklonnost ke svým blízkým. Tito jedinci jsou také moudří, což znamená, že mají silný intelekt a hledají poznání a hlubší porozumění světu kolem sebe. Thothové jsou energičtí a odvážní. Mají v sobě sílu a energii, která jim umožňuje dosahovat jejich cílů a překonávat překážky. Rádi se pouští do nových dobrodružství a výzev. Mají v sobě touhu po osobním růstu a rozvoji a jsou otevření novým zkušenostem a učení.

Znamení Horus (20. dubna – 7. května a 12.–19. srpna)

Toto znamení je pojmenováno po bohu Horovi, který byl spojován s oblohou, ochranou a královstvím. Lidé narození pod tímto znamením jsou odvážní a ambiciózní. Mají silnou vůli a touhu dosáhnout svých cílů a snů. Jsou optimističtí a mají pozitivní pohled na život, což jim pomáhá překonávat překážky a hledat řešení i ve složitých situacích. Obvykle dobře vycházejí s ostatními a mají přirozenou schopnost budovat a udržovat harmonické vztahy s lidmi kolem sebe. Jejich charisma a pozitivní energie je často činí oblíbenými a respektovanými ve společnosti.

Znamení Anubis (8.–27. května a 29. června – 13. července)

Toto znamení je pojmenováno po bohu Anubisovi, který byl v egyptské mytologii spojován s mumifikací a strážením podsvětí. Lidé narození pod tímto znamením jsou sebevědomí. Mají v sobě silnou víru ve své schopnosti a věří ve svůj vnitřní potenciál. Jsou také zvědaví a rádi objevují nové věci a zkoumají svět kolem sebe. Mají silnou schopnost tvořit a vyjadřovat se uměleckými prostředky. Jsou také velmi pracovití a mají tendenci se ponořit do své práce s velkým zaujetím. Oceňují intenzivní úsilí a dokážou vytrvat i při náročných úkolech. Nejlépe se jim daří, pokud pracují sami. Mají introvertní povahy a mají rádi soukromí a klidné prostředí, kde se mohou plně soustředit na svou práci.

Znamení Seth (28. května – 18. června a 28. září – 2. října)

Toto znamení je pojmenováno po bohu Sethovi, který byl v egyptské mytologii spojován s chaosem, násilím a střety s ostatními bohy. Lidé narození pod tímto znamením jsou perfekcionisté. Mají v sobě touhu dosáhnout vysokých standardů a kvality ve své práci a činnostech. Jsou odvážní a nebojí se čelit výzvám, což jim pomáhá překonávat překážky na své cestě k úspěchu. Jsou charismatičtí a rádi se ocitají ve středu pozornosti. Mají přirozený talent pro vyjadřování svých myšlenek a názorů. Mají tendenci vyhledávat výzvy a různorodost v životě. Jsou otevřeni novým zkušenostem a novým příležitostem, což z nich dělá dobrodruhy. Ale stejně jako je jejich bůh spojený s chaosem, mohou být lidé narození pod tímto znamením náchylní k dramatickým emocím a střetům s ostatními.

Znamení Bastet (14.–28. července, 23.–27. září a 3.–17. října)

Toto znamení je pojmenováno po bohyni Bastet, která byla v egyptské mytologii spojována s kočkami, plodností a potěšením. Lidé narození pod tímto znamením stále hledají rovnováhu. Mají v sobě přirozenou potřebu najít harmonii ve svém životě a vyhýbají se konfliktům, kdykoli je to možné. Snaží se udržovat klidné a mírumilovné prostředí kolem sebe. Mají přirozené schopnosti působit na ostatní svým šarmem, jsou přítulní a citliví, což jim umožňuje budovat pevné vztahy s lidmi kolem sebe. Mají také výbornou intuici. Dokážou se spolehnout na své instinkty a často vnímají a chápou emoce a potřeby druhých. Vždy drží slovo a jsou oddaní svým přátelům a partnerům, což činí z nich skvělé partnery.

Znamení Sekhmet (29. července – 11. srpna a 30. října – 7. listopadu)

Toto znamení je pojmenováno po bohyni Sekhmet, která byla spojována s válkou a ochranou. Lidé narození pod tímto znamením mají dvě stránky osobnosti. Na jedné straně jsou disciplinovaní a mají schopnost držet se pravidel a cíleně pracovat na dosažení svých cílů. Jsou perfekcionisté a usilují o dokonalost. Na druhé straně jsou velmi svobodomyslní a pohodlní. Jsou otevření novým zážitkům a rádi objevují různé stránky života. Jsou přirozeně kreativní a nebojí se prozkoumávat nové možnosti. Mají také mimořádný smysl pro spravedlnost. Věří v rovnost a férovost a mají tendenci bránit slabší.

Zdroj článku