Přejít k hlavnímu obsahu

Každý den v týdnu ovlivňuje jiná energie: Kdy si naplánovat schůzky a kdy relaxovat?

Nemáte rádi pondělí a naopak se těšíte na pátek? Obecně chápe většina lidí jako nejdelší den v týdnu pondělí, nejkratším a velmi oblíbeným dnem je pátek, kterému se přezdívá "malá sobota". Je to vlastně už taková předzvěst lenošení, trávení času s rodinou nebo příležitost vyrazit třeba nějaký výlet. Není bez zajímavosti, že každý den v týdnu má svou vlastní energii a vibrace, které lze chytře využít a naplánovat si činnosti tak, aby šlo všechno hladce.

Pondělní energie je plná emocí

Pondělím začíná nový pracovní týden a je to příležitost k nastartování nejen pracovních, ale i dalších aktivit v souladu s naším potenciálem. V podstatě tento den hodně ovlivní celý týden. Pokud jde o emoční stránku, v pondělí je na nejvyšší úrovni naše intuice, ale mínusem je to, že bývají jako na houpačce naše emoce. Přemýšlíme nad tím, čeho chceme dosáhnout a co pro to budeme dělat. Mnoho lidí pondělí nemá rádo a vstává do něj už s negativním přesvědčením, čímž si ale nic neusnadní. Je to jen na vašem přístupu. Můžete se cítit bez nálady, bez energie a chcete se jen zahrabat do postele a přežít celý den. Můžete vít pondělí ale i jako výzvu a vkročit do něj s chutí. Pak se vám bude dařit. 

Úterý patří akci

Jde o den plný akce a energie, kdy vám mohou jít věci od ruky. Úterý je den, kdy se uvádí myšlenky do praxe. Nebojte se zahájit nové projekty, rozhodnout o důležitých věcech. Jde-li o vaší kariéru, je úterý vaším dnem. Jeho energie vám pomáhá nejen v práci, ale také v osobním životě. Nejlépe se tak startují nové a důležité změny, ujasněte si, co chcete a pak to jednoduše v úterý udělejte. Energie Marsu tomuto dni propůjčuje vášeň k dosažení všeho, co chcete.

5 známek toho, že špatná energie proudí vaším tělem: Dokud se jí nezbavíte, nebudete šťastní

Pokud jsme obklopeni negativní energií, brání nám to radovat se ze života a užívat si naplno přítomného okamžiku. Špatná energie může pramenit z našich negativních myšlenek i od toxických lidí v našem okolí. Zjistěte, jestli proudí i ve vašem těle.
svetzeny.cz

Energie středy nahrává komunikaci

Jde o den, kdy se vám bude dařit v oblasti komunikace a vyjadřování. Na středu s plánujte různá jednání a schůzky. Budete věcní, dohodnete spoustu nových věcí, objasníte, co chcete a vykomunikujete si i lepší podmínky. Ve středu vám zkrátka padne karta a vaše vyjadřovací schopnosti budou na vrcholu. Kromě práce je to i skvělý čas na to promluvit si se svým okolím. S partnerem, rodinou, kamarády. Chcete-li jim něco sdělit, středa je tím správným dnem. Vyřiďte si všechny maily a další korespondenci.

Čtvrtek je plný pozitivity

Jde o den, kdy energie Jupitera přináší pozitivitu a expanzi. Je čas na to začít se učit novým věcem a rozšířit si tak své obzory. Chodíte-li na nějaký kurz, je čtvrtek správným dnem. Jste produktivní, snadno se vypořádáte s problémy a dotáhnete věci do konce. Čtvrtek je obecně ideální den pro váš rozvoj po všech stránkách. Je to také vhodný čas na správu financí a uzavření nových smluv. Po probuzení je dobré si uvědomit, za co cítíte vděk a radost, pomůže vám to pozitivně prožít celý den.

Páteční energii vládne Venuše

Pátku vládne energie Venuše a to je, jak známo, planeta lásky. Proto i pátek je opředen láskou a kreativitou. Je to ideální den pro schůzky s přáteli, rande či romantickou schůzku s partnerem a také pro odpočinek po náročném týdnu. Romantická energie pobízí společenskou náladu a myslíme tedy na ty, které máme rádi a milujeme. Pátek může nabídnout mnoho kreativních myšlenek a nápadů k novým projektům. Pátek však není tím správným dnem na rozhodování.

Vpusťte pozitivní energii Feng Shui do svého domova!

Feng Shui je tradiční čínské učení, které má za cíl nastolit harmonii ve vašem domově, ale třeba i na pracovišti či zahradě. Snahou je, aby prostorem proudila energie čchi, která tvoří základ pro všechno bytí. Dále se učení snaží vyvážit dva protipóly jin a jang. Jak na to, aby u vás doma vládla pohoda, klid a mír dle tohoto prastarého učení vám poradíme v našem článku.
svetzeny.cz

Energie Soboty: Rekapitulace

Pro mnoho z nás je sobota dnem, kdy doháníme domácí práce, spoustu restů a také věcí, na které přes týden zkrátka není čas. Je to den, kdy cítíme energii Saturnu, který nabízí odpovědnost a možnost organizování. Sobota je také ideální pro rekapitulaci celého týdne. Doma uděláte mnoho věcí, jste proaktivní a můžete přemýšlet o všem, co řešíte v osobním životě. Na druhou stranu si ale dopřejte i odpočinek.

Neděle je dnem Slunce

Neděle je dnem Slunce a tedy ideální k relaxaci, uvolnění a spojení se svým nitrem. Je to skvělý den pro sebereflexi, sebepéči, duchovní růst. Užíváte si klidu, pohody, soustředění se na nadcházející týden a je čas řešit věci, které se týkají vašeho zdraví a psychické pohody. Je to také den návratů z krátkých výletů a k vlastnímu já. Nekazate si ho myšlenkami na pondělí..

Zdroj článku