Přejít k hlavnímu obsahu

Noční stolek není zbytečnost. I malý kus nábytku prozáří vaši ložnici

Info ikona
Noční stolek

Ložnice je místo, ve které náš den začíná i končí. Nejen proto je důležité, abychom se v ní cítili příjemně. Tu pravou atmosféru vytvářejí maličkosti, jako jsou různé dekorativní prvky, ale také vhodně zvolený nábytek. I malý bytový doplněk jako noční stolek totiž dokáže udělat s prostorem divy.

Dominantou ložnice je bezesporu postel. K ní však neodmyslitelně patří i noční stolky, které v sobě snoubí několik výhod. Základní funkce stolku je především praktická. Slouží jako plocha například pro umístění lampičky. Přepadá-li vás během noci žízeň, oceníte volný odkládací prostor, na který si můžete položit sklenici s vodou nebo hrnek s oblíbeným čajem. Podle čeho se řídit při výběru vhodného nočního stolku do své ložnice?

Zamyslete se nad designem i materiálem

Noční stolek volte s přihlédnutím k tomu, co od něj očekáváte. Chcete, aby plnil především svou základní funkci, nebo toužíte po designerském kousku, za který si rádi připlatíte? Zaměřte se taktéž na povrch nábytku. Měl by se dát jednoduše udržovat, aby vám nakonec nebyl spíše přítěží. Sklo sice vypadá honosně, jeho údržba je však pracná. Jestliže úklid není zrovna váš koníček, zvažte koupi praktičtějšího materiálu. Noční stolky objednávejte na Expedo.cz a Expedo.sk. Dopravu máte zdarma.

Podtrhněte krásu dřeva vhodnou barvou

Nezapomínejte ani na to, že noční stolek je doplňkem k vaší posteli. Pokud máte lůžko například z masivu, zvolte stolek z materiálu, který k němu bude ladit. Krása dřeva vynikne nejlépe v kombinaci se světlejšími barvami. Chybu neuděláte, když přírodní dřevo doplníte bílou barvou. Šedá zase hezky ladí například s dubem.

Při výběru nezapomeňte na postel

Před výběrem stolku přeměřte svou postel. Noční stolek by měl být maximálně o 6 centimetrů níž, než se nachází vaše matrace, jinak ztrácí svůj význam. Zajímejte se však také o jeho hloubku. Šířka stolku by vám neměla překážet při vstávání z postele. Toužíte po úložném prostoru? Na trhu existuje nepřeberné množství stolků s uzavíratelnými skříňkami. Sáhnout můžete i po těch uzamykatelných, jestliže si chcete do šuplíku schovat například šperky. V ložnici trávíme až třetinu života, harmonické prostředí této místnosti se vám vrátí v podobě pokojného spánku