Přejít k hlavnímu obsahu

Vědci zjistili, že nemoci souvisí s měsícem narození: K jakým chorobám jste náchylní vy?

Britští a američtí vědci zkoumali hypotézu, že existuje spojitost mezi měsícem narození a náchylností k určitým onemocněním. To se jim potvrdilo. Přečtěte si, k jakým závěrům došli a zjistěte, k jakým chorobám máte sklon vy.

Studie Kolumbijské univerzity a její zjištění

Vědci z Kolumbijské univerzity zjistili, že měsíc vašeho narození souvisí s tím, k jakým nemocem jste náchylní. Jejich studie nashromáždila skutečně vysoký počet dat, celkem se jí zúčastnilo 1,7 milionu lidí. Lékaři zkoumali jejich anamnézy a přiřazovali je k měsíci narození. Potvrdila se jim hypotéza, že určité nemoci souvisí s měsícem, ve kterém se lidé narodili. Obdobnou studii ve stejný rok provedli vědci z Cambridge a i jim se potvrdilo, že měsíc narození souvisí s náchylností k určitým nemocem. Přečtěte si, k jakým nemocem máte sklon vy.

Mohlo by se vám líbit

5 zdravotních problémů, které hrozí ženám po šedesátce. Nepodceňujte je!

Zdraví má člověk jen jedno a vyplatí se o něj pečovat! S přibývajícími roky rostou i mnohá rizika zdravotních komplikací, proto nepodceňujte prevenci a řešte možné nemoci včas. Zaměřili jsme se na nepříjemnosti, které ženám po šedesátce často ztrpčují život. S mnohými z nich si lze ovšem poradit. Jak tyto obtíže zmírnit a užívat si i podzim života s úsměvem?
svetzeny.cz

Leden

Lidé narození v tomto měsíci jsou dle studie amerických vědců náchylnější k hypertenzi, kardiomyopatii, srdečnímu selhání a dalším onemocněním srdce. Hlídejte si proto hladinu cholesterolu a dbejte na dostatečný příjem sodíku.

Únor

Stejně jako u lednových dětí platí, že jste náchylnější k chorobám srdce, vysokému krevnímu tlaku a srdečnímu selhání. Dle britských vědců vám spíše nehrozí problémy s nervovou soustavou.

Březen

I březen spadá mezi měsíce narození, kdy se zvyšuje pravděpodobnost onemocnění srdce, včetně srdečního selhání a kardiomyopatie. Britští vědci zjistili, že máte nižší riziko neurologických onemocnění.

Duben

Při narození mezi lednem a koncem dubna je dle amerických vědců vyšší riziko, že u vás propukne srdeční choroba a budete mít vysoký krevní tlak. Naopak dle britské studie máte nižší riziko, že vás postihnou neurologické obtíže.

Mohlo by se vám líbit

Pivo, nebo víno jako lék: Vědecké studie prokázaly co je zdravější a jaké množství je prospěšné vypít ke snížení rizik nemocí

Milovníci piva a vína budou zarytě tvrdit, že jejich oblíbený nápoj je ten nejlepší, ale jak je to ve skutečnosti, je zdravější pivo, nebo víno? Obojí má své zdravotní benefity, ale i zápory. Zjistěte, jak pivo a vino prospívá našemu zdraví a kolik skleniček si denně bez výčitek můžete dát.
svetzeny.cz

Květen

Pokud jste se narodili v květnu, můžete si gratulovat, máte vůbec nejnižší riziko, že onemocníte.

Červen

Letní měsíce jsou obecně dle vědců dobré, co se týče zdravotního stavu. Miminka narozená v létě mívají vyšší porodní váhu a lepší zdraví v dospělosti. Ženy narozené v létě jsou však o něco méně plodné.

Červenec

I pro vás platí to, co je zmíněno výše, britští vědci zjistili, že miminka narozená v červenci mají vyšší porodní váhu a v dospělosti se těší dobrému zdraví. I pro vás platí, že vaše plodnost je stejně jako u ostatních žen narozených v létě o něco nižší.

Srpen

Lidé narození v srpnu mají dle vědců bohužel velkou pravděpodobnost, že budou trpět astmatem. Vědci si to vysvětlují tak, že v tomto období jsou miminka v kontaktu s roztoči, kteří milují vlhkost, a proto se u nich astma v pozdějším věku rozvine, ale to je zatím nepotvrzená hypotéza. Britští vědci však mají za to, že miminka narozená v létě mají obecně vyšší váhu a v dospělosti jsou pak lidé narození v letním období méně náchylní k nemocem. Ženy narozené v tomto měsíci jsou dle závěru jejich studie méně plodné.

Mohlo by se vám líbit

Co všechno dokáže s vaším tělem káva, když ji budete pít každý den?

Začíná skoro každé vaše ráno lahodným šálkem voňavé a kvalitní kávy? Kromě pravidelné chvilky relaxace, děláte i něco pro své zdraví. Kromě toho, že vás tento kofeinový nápoj příjemně povzbudí do nového dne a dodá vám energii, se pyšní i dalšími zázračnými účinky. Jaké to jsou a proč byste si měla kávu bez obav dopřávat každý den? Shrnuli jsme pro vás ty nejdůležitější výhody.
svetzeny.cz

Září

Lidé narození na podzim mají dle vědců vysokou pravděpodobnost, že onemocní neurologickým onemocněním. Vysvětlují si to tak, že slunečního svitu v této době ubývá, a tak mají miminka nedostatek vitamínu D. Ženy narozené v září mají dle britské studie o něco nižší plodnost než ostatní ženy. Těšit vás však může, že jste odolnější vůči kardiovaskulárním onemocněním.

Říjen

Narození v říjnu bohužel není dobré, co se týče zdravotního hlediska, máte společně s lidmi narozenými v listopadu největší pravděpodobnost, že onemocníte. Stejně jako u měsíce září platí, že máte vyšší pravděpodobnost, že onemocníte chorobou postihující nervovou soustavu, protože jste po narození mohli mít nedostatek vitamínu D. Lidé narození od října do prosince také častěji trpí ADHD a hůře se soustředí. Mezi další zdravotní problémy, kterými lidé narození v říjnu trpí, patří respirační a reprodukční onemocnění. Naopak jste více chráněni vůči chorobám srdce.

Listopad

Stejně jako lidé narození v říjnu, i u vás je velmi vysoká pravděpodobnost, že onemocníte. Rovněž pro vás platí to, co pro ostatní podzimní děti, nedostatek vitamínu D po narození se dle zatím nepotvrzené vědecké teorie v budoucnu může projevit neurologickým onemocněním. Stejně jako u říjnových a prosincových dětí platí, že máte vyšší riziko, že budete trpět ADHD a také se hůře soustředíte. U vás je však tato pravděpodobnost nejvyšší. Dále se u vás mohou vyskytnout reprodukční onemocnění a dýchací potíže. Naopak máte nižší pravděpodobnost onemocnění srdce.

Prosinec

Děti narozené v zimě mají dle britských vědců vyšší riziko, že se u nich vyskytne ADHD a budou se také hůře soustředit. Obecně platí, že nemáte zvýšené riziko dalších onemocnění, ale také ani zvýšenou ochranu před určitými chorobami.

Mohlo by se vám líbit

Tyto potraviny vám způsobí migrénu: Překvapí vás, které oblíbené ovoce ji spouští nejčastěji

Migréna – příšerná bodavá bolest hlavy, která nás dokáže zcela „vyřadit z provozu“. Pro vědce je stále velkou záhadou, není přesně jasné, proč vzniká. Avšak na výzkumu spouštěčů migrén výzkumníci už roky pilně pracují a již našli potraviny, které migrénu způsobují. Neuhádnete, které populární ovoce je na seznamu spouštěčů uvedeno.
svetzeny.cz

Zdroje: https://magazine.columbia.edu/article/how-your-birth-month-influences-your-health, https://www.today.com/health/what-birth-month-reveals-about-your-risk-disease-t49396

Mohlo by se vám líbit

Delší život díky potravinám: Které z nich musíte zařadit do svého jídelníčku?

Nikdo z nás nebude žít věčně, ale díky správně sestavenému jídelníčku si můžeme život prodloužit o několik let. Stačí do něj přidat potraviny, které působí preventivně proti různým typům rakoviny, srdečním onemocněním a cukrovce. Řada z nich také zlepšuje kognitivní funkce mozku, takže pomáhají předcházet například i Alzheimerově chorobě.
svetzeny.cz
Mohlo by se vám líbit

Nejhorší potraviny pro váš žaludek: Jejich konzumace vede k zánětu, vředům i rakovině!

Ačkoliv se poslední dobou hodně mluví o zdravém stravování, čísla hovoří jasně. Mezi typy rakoviny, kterými Češi onemocní nejčastěji, je rakovina tlustého střeva, konečníku a žaludku. Za vznikem těchto typů rakoviny často stojí nezdravé stravování. Jak předejít onemocněním žaludku pomocí úpravy jídelníčku? Prvně vyřaďte potraviny, které škodí nejvíce, máme jejich seznam.
svetzeny.cz