Přejít k hlavnímu obsahu

7 kroků, jak si splnit sny v každém věku

Jsou jako motor, hnací síla života. Jen někteří ale dokážou své hypotetické plány přetavit ve skutečnost, třeba i za cenu dřiny a odříkání.

Kam se poděly naše dětské touhy? Zapadaly nánosem povinností, který je spolehlivě dusí. Jakmile z našich snů zůstane jen mlhavý obrys, nemáme se z čeho radovat, mizí motivace. Nevzdávejte se svých snů. Bojujte o ně a třeba se ze snů stanou plány, přací věta „kéž bych byla..." se změní ve větu oznamovací „jsem...".

Kdo sní, žije. Kdo nesní, přežívá a mechanicky plní nutné úkoly.

Najděte si svůj cíl (či znovu objevte dávno zapomenutý) a vydejte se za ním. Nemusí to být hned let na Měsíc nebo vila v Karibiku. I malý úspěch vás dokáže nabít obrovskou dávkou sebevědomí a uspokojení. Zakažte si strach z neúspěchu, odložte výmluvy na nedostatek času, neodkladné povinnosti, na rodinu, která vás potřebuje. Nenadešel ten správný čas začít myslet také na sebe?

Jak na to?

1. Dobře si rozmyslete povahu svého snu. Jakého cíle chcete dosáhnout a také proč si to přejete.

2. Zvažte, jestli není váš sen zbytečně malý (nepodceňujte se!), ale také zda není až moc velký (v takovém případě ho nezavrhujte, ale cestu k němu si rozdělte na více etap s dílčími cíli).

3. Přemýšlejte o svém snu, pohrávejte si s ním. Představujte si, jaké to bude, až si ho splníte. Prožijte si v duchu, jak na sebe budete pyšní, až cíle dosáhnete, jak se budete cítit šťastně.

4. Rozvažte si první krok na cestě k svému cíli a důkladně si ho promyslete. V duchu si pohrajte s pocitem hrdosti a štěstí, který vás naplní, až ten první krok uděláte. Potom si stejně tak naplánujte další kroky.

5. Pak se znovu vraťte k představě, jak krásné to bude, až cíle dosáhnete.

6. Uvěřte tomu! Jako se říká, že slibem nezarmoutíš, platí, že uvěřit nikoho nic nestojí, ale má to sílu výhry ve sportce.

7. No, a potom se do toho pusťte a opakujte si, že NIC NENÍ NEMOŽNÉ!

xn4dee69de5d1e705a57dfff2ea0c2f8fb

Zkuste své sny sepsat a vyvěsit na viditelné místo, abyste je měli stále na očích. Časem je vaše podvědomí konečně přijme za své a začne na nich pracovat. Hodně štěstí!