Přejít k hlavnímu obsahu

Astrologie: Nechte vyniknout svoji osobnost! Jaký parfém se k vám nejlépe hodí podle znamení zvěrokruhu?

Info ikona
Parfém

V astrologii již odnepaměti existují vazby mezi planetami a vůněmi. Již v 17. století jeden z největších astrologů historie William Lilly spojil podle vlastností přísady, které se nachází i v dnešních parfémech, s planetami, Sluncem a Měsícem, které vládnou znamením zvěrokruhu.

Venuše: Býk a Váhy

Venuše je planeta lásky, peněz a krásy. Venuše miluje romantiku, takže ideálním parfémem pro Býka nebo Váhy je svůdná či romantická vůně s ovocnými či květinovými tóny. Kromě sladkých vůní, jako jsou třeba fíky či broskve, a květinových vůní, jako jsou třeba růže či violka, se ke znamením Venuše hodí také parfémy s muškátovým oříškem v základu.

Měsíc: Rak

Měsíc stejně jako Venuše vyzařuje tajemství, magii a romantiku. V astrologii vládne našim vzpomínkám, vnitřnímu světu a pocitu bezpečí. Měsíc vládne Rakovi, vodnímu znamení, které je proslulé rozličnými náladami, takže se k němu hodí mnohostranné vůně, které odrážejí měnící se fáze Měsíce. Pro Raky jsou ideální lehce dřevité parfémy se srdcem z bílých květů. Můžou mít také mandlový či kokosový nádech.

Info ikona
Parfém

Horoskop lásky: S ženami narozenými v těchto 3 znameních zvěrokruhu bude šťastný každý chlap. Jste mezi nimi?

svetzeny.cz

Slunce: Lev

Teplé a kreativní Slunce, které vládne Lvovi, je královské ohnivé znamení, které Lvům vždy připomíná, aby byli sami sebou. Lvi si rádi vybírají jednu vůni a té jsou pak věrni řadu let. Pro Lvy se hodí odvážné a plné vůně, které dokážou zahřát. Ideální jsou jantarové, vanilkové nebo kořeněné vůně s lehkými květinovými tóny. Vhodné jsou také vůně s tóny bergamotu, mandlí nebo pryskyřice.  

Merkur: Blíženci a Panna

Merkur je spojován s léčením, proto jsou vhodné svěží a čisté parfémy, které lze použít zároveň jako aromaterapii. Vhodné jsou například vůně s tóny levandule nebo fenyklu. Místo parfému však můžete použít i esenciální oleje, nezapomeňte však pořídit takové, které jsou vhodné pro styk s kůží, a dodržet doporučené ředění! Vhodné jsou například oleje z růže, skořice, palisandru, levandule nebo bazalky.

Mars: Beran a Štír

Mars je planeta pojmenována po římském bohu války Martovi a vládne Beranovi a Štírovi, kteří se nebojí si zašpinit ruce! Možná tomu nebudete věřit, ale ve světě parfémů mají své místo i zvířecí zápachy, a právě ty jsou ideální součástí vůní pro tyto znamení. Komerční průmysl vůní již mnoho let nepoužívá skutečné živočišné produkty, ale stále se můžete setkat s bezpečnými syntetickými verzemi zvířecího pižma. Zvířecí vůně jsou samy o sobě velmi silné a ve vyšší koncentraci dokonce dost nepříjemné, ale při nízkých dávkách činí vůně dynamičtějšími a texturovanějšími.   

Info ikona
Parfém

Horoskop: Tato znamení zvěrokruhu si myslí, že mají vždy pravdu

svetzeny.cz

Jupiter: Střelec a Ryby

Jupiter je planeta expanze, proto je pro Střelce a Ryby vhodný intenzivní parfém, který pronikne do okolí. Nemusíte se proto bát ani sladkých nebo těžkých dřevitých vůní. Nejspíš také máte potřebu stále zkoušet nové parfémy, nebojte se tedy sáhnout i po ovocných, květinových nebo kořeněných vůních. Neuděláte chybu třeba s intenzivní šeříkovou, melounovou nebo vanilkovou vůní.

Saturn: Kozoroh a Vodnář

Saturn je dichotomickou planetou luxusu a střídmosti. To samé platí i pro parfémy Kozoroha a Vodnáře. To, co dělá parfém drahým, je obecně cena použitých surovin a obalů, ale zároveň však neplatí, že by cena určovala kvalitu parfému. To totiž může spolehlivě určit jen váš nos! Hledejte tedy nejen mezi luxusními ale i levnými parfémy. Ideální volbou pro vás jsou zemité a elegantní vůně. Nebojte se však ani vůní s netradičními tóny třeba cukrové vaty nebo šafránu.

Info ikona
Parfém

Léčivá moc krystalů: Zjistěte, který je přesně ten pravý pro vás podle znamení zvěrokruhu!

svetzeny.cz