Přejít k hlavnímu obsahu

Hříchy v oblékání žen nad 50 let: Vyvarujte se černé od hlavy až k patě. Trika s velkými nápisy raději vyhoďte

Móda sama o sobě je svobodná a neexistují v ní pravidla, která by musela striktně platit. Každý ať si nosí, co chce. Na druhou stranu, existují určitá pravidla, která se v oblékání nepromíjí, kterých se dopouští hlavně ženy po 50. Například černé prádlo pod bílou halenkou, vykukující ramínka podprsenky u tílka, nebo třeba ponožky v sandálech. Některé kousky vám mohou zbytečně přidávat kila i roky navíc.

Neřiďte se trendy

Volíte oblečení hlavně tak, abyste se cítili mladší, a proto vybíráte hlavně kousky, které jsou sice trendy, ale úplně nemáte pocit, že by vám seděly? Velký omyl! V oblečení se musíte cítit dobře, mělo by vám padnout a slušet. Nejděte tedy cestou trendů, ale zaměřte se na kousky, které vám budou sedět jak střihově tak i velikostně. I ženy vyššího věku se mohou obléct moderně. “Nechceme vypadat, že jsme ztratily smysl pro styl jen proto, že už nám není dvacet” píše ve svém článku Patty Buccellato, certifikovaná image koučka a zakladatelka Refined Images. Jaké módní hříchy v oblékání si tedy odpustit?

Módní hřích? Nesprávné spodní prádlo

Začneme od kousků, které si oblékají snad všechny ženy. Kalhotky a podprsenka. Ujistěte se, že spodní prádlo přiléhá hladce k vašemu tělu a nezanechává nevzhledné linie, které jdou přes oblečení vidět. Bezešvé a hlavně dobře padnoucí prádlo je základ. Nesprávně padnoucí podprsenka může zbavit vaše tělo přirozených křivek a ani vám nemusí být její nošení zcela příjemné. Proto zvolte profesionální střih spodního prádla, který vám sedí. Vychytávkou je, zejména ve vyšším věku, stahovací body, které se hodí pod blůzku nebo pod šaty. Dokáže krásně vytvarovat postavu a schovat pár kil navíc. 

Příliš mnoho doplňků

Coco Chanel prohlásila, “Než odejdete z domu, podívejte se do zrcadla a sundejte jednu věc”. Někdy máme tendenci na sebe věšet spoustu doplňků, které se nám líbí, nebo které prostě potřebujeme. Příliš mnoho doplňků ale může působit až laciným dojmem. Mít na každém prstu masivní prsten a na rukou desítky náramků není, zejména ve vyšším věku, moc vkusné. Zkuste si ze sad šperků, které nosíte neustále pospolu, vybrat jednu nebo dvě věci. Méně je někdy více a v případě doplňku to platí dvojnásob!

Neforemné oversized kousky

Vypadají velmi moderně a cool, jsou pohodlné, ale ne vždycky vám sednou. Nadměrné oblečení by v outfitu mělo být pouze jedno - kalhoty, tunika, halenka nebo kabát či sako. Vždy kombinujte upnutější kousek s tím oversize. Vytvoříte tak příjemnou siluetu, která nebude vypadat objemnější. Navíc oversize kousky dohromady mohou přidat nejen kila, ale také roky navíc.

Kousek, který nesmí chybět žádné ženě v šatníku: Nikdy nevyjde z módy a sluší všem typům postav

Bílé tričko je základním prvkem každého šatníku. Je to pravděpodobně ten nejuniverzálnější kousek oblečení, který můžete nosit téměř jakkoliv. Bílá barva je skvěle kombinovatelná s čímkoliv a navíc existují desítky různých střihů, takže si jednoduše vyberete ten svůj. Zjistěte, jaké střihy bílých triček budou v roce 2024 trendy a jak je nosit!
svetzeny.cz

Černá barva přidává roky navíc

Černá barva je šik, snadno se kombinuje, ladí a mnoho žen má pocit, že v ní bude vypadat štíhleji. Občas si klidně dopřejte outfit, kde převažuje černá barva, ale pleti obvykle neprospívá. Díky černé barvě může vypadat mnohem starší, než ve skutečnosti jste. Nechcete-li se vzdát černé, pak do outfitu zařaďte jinak barevný prvek, jako je například barevný šperk, pásek či kabelka.

Příliš dlouhé rukávy

Nemáme na mysli, že musíte vyhodit vše, co má dlouhý rukáv, ale dávejte pozor na to, kam sahají rukávy vašeho saka, halenky, košile a podobně. Jakmile jsou rukávy delší a zakrývají část dlaně, raději se poohlédněte po jiném kousku. Tento kousek vám příliš nepadne, rukávy vás budou otravovat a celkový dojem nebude působit svěže a mladistvě, ale právě naopak.

Trička a haleny s obrovským potiskem raději vyhoďte

Obrázky, nápisy a loga jsou stále trendy a v obchodech se to jimi jen hemží. Někdy ale bývají takové kousky za hranicí vkusu. Obrovské názvy různých značek nebo dokonce trička s nápisy se hodí pro mladší generace. Stejně tak jako obrázky Mickey Mouse a dalších postaviček. Volte raději kousky bez potisku, případně s malým logem, které prozradí, že jde o luxusní kousek, ale nebude působit lacině.

Zdroj článku