Přejít k hlavnímu obsahu

Móda: Pořiďte si univerzální kousek do podzimního šatníku. Černá klasika nikdy neomrzí a sluší každé ženě

Info ikona
Černé kalhoty sluší každé!

Také občas bezmocně stojíte před skříní a nevíte, jak zkombinovat jednotlivé kousky? Pořiďte si na podzim nestárnoucí a univerzální černé kalhoty. Zkombinujete s nimi totiž jakýkoliv svrchní díl a rozhodně nebudete za černou myšku!

Cigaretová klasika

V posledních letech převládaly zejména úžší střihy kalhot, které obepínaly celou postavu. Tmavé džínové kalhoty nebo černé společenské kalhoty v tomto střihu padnou ženám, které se mohou pyšnit symetrickou postavou. Obzvláště pokud máte štíhlé nohy a spíše užší pas vám perfektně sednou. Kombinovat je můžete s černým sakem nebo blejzrem, pod které stačí si vzít už jen bílé tričko, které váš outfit rozsvítí. V rámci obuvi se také nekladou meze. Můžete zaplout do pohodlných bílých tenisek, které s tričkem zvýrazní outfit. Přejete-li si ouftitu dodat více elegantní a formální ráz, ale podpatky nejsou váš šálek čaje, můžete dát přednost chelsea tmavým botám.

Zvýrazněte úzký pas 

Majitelky útlých postav a pasů, zbystřete! Kalhoty s vyšším sedem zdobené masivní přezkou jsou přímo pro vás! I pokud se pyšníte siluetou přesýpacích hodin, můžete volit tento typ. Pokud přece jen v oblasti pasu máte nějaký ten faldík, volte pásek ve stejné barvě. Ženy s útlým pasem si mohou naopak dovolit i pásek v jiných, například i kovových odstínech. Vyvýšený pas by vás neměl nikde tlačit a tvořit tak nevzhledné záhyby. Pokud si kalhoty zkoušíte v kabince, snažte se posadit a změnit polohu, abyste věděla, že vám kalhoty sednou za jakékoliv okolnosti.

Podzimní móda: Kousky, která vám uberou pár kilo i pár let. Vsaďte na proužky nebo stylové šaty

svetzeny.cz

Široké nohavice ideální pro chlapeckou postavu 

Pakliže vás příroda návštěva obdařila chlapeckými tvary, nezoufejte, dámy. Můžete totiž rozšiřovat! Ženám s typickou atletickou postavou budou slušet kalhoty s rozšířenými nohavicemi, které postavě dodají decentně ženský ráz. Bude vám také slušet, pokud budete kalhoty kombinovat s bílou halenkou, která dodá na něžnosti. Pokud míříte do společnosti, bude vám k černým společenským kalhotům slušet korzet, který opět skvěle podtrhne ženské tvary. Navíc si mohou majitelky chlapecké postavy korzety dovolit, i díky útlým sportovním postavám.

Pohodlí s elastickými střihy kalhot 

Trápí-li vás větší bříško a širší boky, ani tak nemusíte přestat snít o eleganci. Podstatné je ovšem pohodlí. I zde platí, že by vás kalhoty neměly nikde řezat. Na to jsou ideální kalhoty s elastickým pasem , které se vaší postavě přizpůsobí. Nemusíte se přitom bát ani užších střihů, pokud se pyšníte štíhlými stehny i lýtky.

Nechte vykouknout nohy v kalhotách s rozparky 

Teplejší podzimní ještě svádějí k tomu, tu a tam něco ukázat a nezakrývat se ještě do teplých svetrů a kozaček. Pokud vypadá počasí příznivě, můžete upřednostnit kalhoty s rozparky v dolní části. K nim ideálně zvolte buď kotníkové boty, klidně i na podpatku, nebo lodičky, přeje-li jim počasí a vaše denní tempo.

Zvonům neodzvoní nikdy 

Neustále se vracející zvonové kalhoty, které jsme zažily v několika dekádách. Ač jsme si myslely, že vyjdou z módy a na dlouho je vystřídají cigaretové kalhoty, vždy dostanou své místo v šatníků, a to v každém ročním období. Dobrá zpráva pro majitelky všech postav je, že si rozumí s hruškami, postavami přesýpacích hodin, ale také perfektně zdůrazní křivky ženám se sportovními postavami.

Černé kalhoty se mohou stát každodenním univerzálním oděvem.
Zdroj článku